Autor Wątek: Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy  (Przeczytany 2985 razy)

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« dnia: Październik 14, 2005, 16:18:05 »
Najnowszy numer dwumiesięcznika "W akcji" pod sam koniec zawiera bardzo ciekawy artykuł o tym jak w pocie czoła ćwiczą nasi dzielni superwyszkoleni strażacy. Polecam do przeczytania każdemu kto woli gorzką prawdę od słodkiego kłamstwa. Artykuł pt: Przemyślenia starego ratownika-Zaplecze szkoleniowe.  Jeno się boję że jak przeczytają to cywile zaraz spadnie ich zaufanie do SP.
PS Tylko aby to przeczytać trzeba w akcji prenumerować bo tego w kioskach nie ma. Jeśli kto nie prenumeruje może od kogoś pożyczy.
I dodam na koniec że całkowicie zgadzam się we wnioskach końcowych z Autorem.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2005, 16:23:27 wysłana przez Miros »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2005, 11:33:11 »
miros a może byś napisał o co tam chodzi aby można było sie włączyc do poważniejszej dyskusji

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2005, 18:16:25 »
czego chłopie chcesz od naszych dzielnych strażaków, sam jesteś patafianem. może nie są idealni, ale przecież to tylko ludzie, a niedoszkolenie, i w wielu przypadkach brak sprzętu zawdzięczamy palantom w rządzie


Proszę o zachowanie podstaw kultury.
bulon
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2005, 09:49:26 wysłana przez bulon »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2005, 21:54:57 »
W skrócie.
Główną tezą artykułu jest, że za ciężkie pieniądze podatnik ufundował strażakom bazę szkoleniową: siłownie, wspinalnie, komory dymowe, rozgorzeniowe, sale wykładowe z automatycznie zasuwanymi żaluzjami, projektorami audio-video itp., które w znacznej większości są: zamknięte, nieczynne, niewykorzystywane.
Autor odwiedził kilka JRG.

Cytat końcowy: "Jak wytłumaczyć dziecku, że tatuś uległ wypadkowi podczas akcji, bo siłownię w strażnicy sprzątał, a w niej nie ćwiczył".

Witek
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2005, 21:56:45 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2005, 12:47:52 »
Cytuj
czego chłopie chcesz od naszych dzielnych strażaków, sam jesteś patafianem. może nie są idealni, ale przecież to tylko ludzie, a niedoszkolenie, i w wielu przypadkach brak sprzętu zawdzięczamy palantom w rządzie


Proszę o zachowanie podstaw kultury.
bulon
Ja powiem więcej teraz widzicie jak myślą niektórzy oficerkowie  stany chcą zrobić  z polski a nie widzą potrzeb  sprzętowych jednostek  to podstawa bezpieczeństw  na ciekawostki przyjdzie czas gdy będą na to pieniądze .A samo ubranie ochronne zkupione z przymrużeniem oka { popularny nomex} bo orginał za drogi  kilka krotnie  sami wiecie różnica między nimi kolosalna  kto to wogóle dopuścił a tu pierdzielisz kapitanku o bezpieczeństwie  tak ale zacznij od począdku je twożyć . :P  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2005, 12:56:58 »
Do  Witolda  . Dla mie jesteś najzwyklejszym przedstawicielem handlowym  wraz z bujającym w obłokach kapitanem by przy okazji szkoleń wcisnąć swój produkt. A tak naprawde to nasze bezpieczeństwo macie głęboko w DUPIE.

Dop.moderatora (AniolStroz) : Po raz nie wiem już który przypominam! Nie piszemy swoich postów "post za postem" tylko używamy fuknkcji EDYTUJ !!![/size]
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2005, 14:21:51 wysłana przez aniolstroz »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2005, 13:13:07 »
A  kolega  MIROS .To rozgoryczony facet któremu nie ułożyło się jakoś w psp i teraz z zawiści jeździ po strażakach ich wyszkoleniu, zastanawiam się tylko jeśli tak mu było be czemu zawraca wisłe kijem na tych forach . Chłopie daj se spokój żyj teraźniejszością  odstosunkuj  się w końcu od tych co są i jakoś dają rade . To dla ciebie zamknięta karta więc nie dopiepszaj  chłopakom po prostu se odpuść. A  doczekasz starczej renty w dupe nie kopnięty :P


*** Cieniu, przenieś się proszę na stronę Onet.pl, tam chyba jest odpowiednie forum dla Ciebię, dziękuję ***
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2005, 14:07:11 wysłana przez dago »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2005, 15:28:25 »
Cytuj
Do  Witolda  . Dla mie jesteś najzwyklejszym przedstawicielem handlowym  wraz z bujającym w obłokach kapitanem by przy okazji szkoleń wcisnąć swój produkt. A tak naprawde to nasze bezpieczeństwo macie głęboko w DUPIE.
Eee?? Ale się uśmiałem. Mógłbyś sprecyzować o jaki produkt Ci chodzi? Że nieby co ja chcę sprzedać?
Gdybyś zadał sobie troszeczkę (naprawde niewiele trzeba) trudu to być wiedział gdzie pracuję i że nie jestem żadnym przedstawicielem handlowym. No chyba że za towar uznajesz wiedzę, wtedy faktycznie jest to mój "produkt" - na którym zawodowo (ale nie pożarniczo) zarabiam.

W ogóle to mógłbym się poczuć obrażony za stwierdzenie, że mam czyjeś bezpieczeństwo głęboko w d... . Ale się nie obrażę, bo zakładam, że pisząc te słowa albo byłeś pod wpływem (czegokolwiek), albo najzwyczajniej nie masz zielonego pojęcia o czym piszę i co robię...

pozdro

Witek

PS. Chyba zresztą niepotrzebnie komentuję...
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2005, 15:39:02 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2005, 20:55:55 »
Aniele  .A dlaczego nie mogę wyrazić swej opinji przeciesz jest podobno demokracja  a wkużają mnie niektóre texty ludzi podszywających sie pod nas  podziałowców  o bladym  pojęciu o  robocie to dla mnie tylko za przeproszeniem gamonie. A co do spray  { edytuj } to masz coś zkopsane bo trzeci dzień tak próbuje i wyskakuje błąd  więc poszukaj usterki u siebie bym tak mógł robić . Na koniec mam wielki szacunek dla ludzi w tym fachu  chyle czoła przed nimi to sól tej ziemi  lecz dupkom mówie NIE.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2005, 20:58:08 »
Cytuj
Cytuj
Do  Witolda  . Dla mie jesteś najzwyklejszym przedstawicielem handlowym  wraz z bujającym w obłokach kapitanem by przy okazji szkoleń wcisnąć swój produkt. A tak naprawde to nasze bezpieczeństwo macie głęboko w DUPIE.
Eee?? Ale się uśmiałem. Mógłbyś sprecyzować o jaki produkt Ci chodzi? Że nieby co ja chcę sprzedać?
Gdybyś zadał sobie troszeczkę (naprawde niewiele trzeba) trudu to być wiedział gdzie pracuję i że nie jestem żadnym przedstawicielem handlowym. No chyba że za towar uznajesz wiedzę, wtedy faktycznie jest to mój "produkt" - na którym zawodowo (ale nie pożarniczo) zarabiam.

W ogóle to mógłbym się poczuć obrażony za stwierdzenie, że mam czyjeś bezpieczeństwo głęboko w d... . Ale się nie obrażę, bo zakładam, że pisząc te słowa albo byłeś pod wpływem (czegokolwiek), albo najzwyczajniej nie masz zielonego pojęcia o czym piszę i co robię...

pozdro

Witek

PS. Chyba zresztą niepotrzebnie komentuję...
A jakie ty masz pojęcie o naszym bezpieczeństwie  czytaj reszte postów  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Jak Wyćwiczeni Są Nasi Strażacy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2005, 21:07:56 »
Cytuj
Cytuj
Do  Witolda  . Dla mie jesteś najzwyklejszym przedstawicielem handlowym  wraz z bujającym w obłokach kapitanem by przy okazji szkoleń wcisnąć swój produkt. A tak naprawde to nasze bezpieczeństwo macie głęboko w DUPIE.
Eee?? Ale się uśmiałem. Mógłbyś sprecyzować o jaki produkt Ci chodzi? Że nieby co ja chcę sprzedać?
Gdybyś zadał sobie troszeczkę (naprawde niewiele trzeba) trudu to być wiedział gdzie pracuję i że nie jestem żadnym przedstawicielem handlowym. No chyba że za towar uznajesz wiedzę, wtedy faktycznie jest to mój "produkt" - na którym zawodowo (ale nie pożarniczo) zarabiam.

W ogóle to mógłbym się poczuć obrażony za stwierdzenie, że mam czyjeś bezpieczeństwo głęboko w d... . Ale się nie obrażę, bo zakładam, że pisząc te słowa albo byłeś pod wpływem (czegokolwiek), albo najzwyczajniej nie masz zielonego pojęcia o czym piszę i co robię...

pozdro

Witek

PS. Chyba zresztą niepotrzebnie komentuję...
To jeśli mówisz że facet po 20 paru latach  nie ma podstaw tak twierdzic  to daj spokój zatem napewno w tym  fachu nie będzie  lepiej tylko gożej  jeżeli nie słuchacie potrzeb podziału tylko klepieci swoje  . Jak się odnosisz do sprawy nomexu  to wedłóg ciebie jest ok  to dzieki ale nigdy nie miałeś go na sobie  więc próżna dyskusja dzięki wielkie expercie.
Pozdrawiam Cięń em.