Autor Wątek: szukam szkoleń dla swoich pracowników  (Przeczytany 1782 razy)

Magda11

  • Gość
szukam szkoleń dla swoich pracowników
« dnia: Kwiecień 12, 2011, 09:54:10 »
Witam,

Jestem pracownikiem działu HR i zajmuję sie szkoleniami pracowników. Otrzymałam informacje od przełozonego, że mam wysłać dwóch pracowników na szkolenia strażackie ponieważ wg prawa powinna być taka osoba w firmie, która ma uprawnienia. Mam dylemat - szukam informacji na jakie szkolenie warto ich posłać. Znalazłam kilka m. in w formie e-learningu
- http://edustacja.pl/pl/szkolenia/40718/szkolenie-specjalistow-ochrony-przeciwpozarowej.php

Co o tym myślicie? Wydaje się sensowene - oszczędność czasu, wygoda - nie trzeba jechać na koniec Polski, otrzymują certyfikat.

Będę wdzięczna za informację zwrotną

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2011, 10:47:50 »
W tym przypadku wystarczy kurs Inspektora ochrony przeciwpożarowej - tańszy i krótszy :D

Bo jeśli to są pracownicy firmy, to będą oni wykonywać czynności wyłącznie w zakresie wynikającym z art 4 ust. 1 ustawy o ochronie ppoż. to nie muszą mieć tytułu specjalisty - wystarczy inspektor.

Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:41:41 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=47&offset=30&id=32338

ta odpowiedź komendanta wiele wyjaśnia. Przypuszczam,  że w twoim przypadku chodzi o szkolenie podstawowe, a nie inspektora czy specjalisty :) nie wiem jak cenowo w twoim mieście ale np. na dolnym  śląsku to koszt ok 100 zł /osoba. Kontakt należy łapać z firmami prywatnymi zajmującymi się szkoleniami!

Magda11

  • Gość
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2011, 13:17:33 »
Dziękuję za przydatne informację -_-
Czyli rozumiem, że to szkolenie, które znalazłam skierowane jest bardziej do strażaków czy raczej osób, które chcą się związać z tym zawodem niż dla pracownika firmy, który ma miec uprawnienia zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Pozdrawiam

Offline szkolenia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2011, 14:04:37 »
Proponujemy ciekawe szkolenia dla takich osób - prosimy o kontakt szkolenia@centrum.waw.pl

Zespół szkolenia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 14:24:40 wysłana przez szkolenia »

Offline Karolina003

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2011, 15:27:16 »
Jak się orientuję te dwie osoby to osoby prowadzące sprawy techniczne w tym spotykają się z tematyką ppoż i powinny odbyć rozserzone szkolenie z tego zakresu.
Polecam skontaktować się z firmą Centrum Doradztwa i Szkolenia (www.centrum-szkolenia.pl) proponują ciekawe szkolenia i doradzają jakie szkolenia należy odbyć.
Korzystałam z ich usług i moi znajomi również - wszyscy byli zadowoleni.

Pozdrawiam
Karolina

Offline Xenit9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Praca Kraków
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2011, 14:03:35 »
Szkolenia z pożarnictwa przeprowadza w całej Polsce firma Fireprot.
W naszej firmie korzystaliśmy z ich usług, wiem że zajmują się tez bhp. Podaje stronę może się przyda www.fireprot.pl

Offline Jurek Konola

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: szukam szkoleń dla swoich pracowników
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2011, 13:21:08 »
Godna pochwały postawa! Swoją drogą ciekawe ile jeszcze takich osób nie ma w różnych firmach lub nawet właściciele tych firm nie mają bladego pojęcia o istnieniu takiego przepisu...