Autor Wątek: Basen w szkołach  (Przeczytany 1651 razy)

Offline kamilnowak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Basen w szkołach
« dnia: Kwiecień 09, 2011, 09:14:26 »
Witam Panów i Panie,
1. Czy w szkołach aspiranckich jest obowiązkowy basen?
Czytałem wątki w dziale "Jak zostać strażakiem", ale tam jedni piszą że jest, a drudzy że nie ma. Bardzo bym chciał to wiedzieć. Basen, a właściwie pływanie jest czynnością, której niestety nie potrafię. Byłem na basenie już z 6x i ani trochę się nie poprawiłem. Potrafię pływać tylko na plecach i to też odbiega od ideału.
2. Jeżeli basen jest, to jak wyglądają lekcję u osób, które nie potrafią pływać? Czy zdarzają się osoby, które bardzo powoli uczą się pływać?
3. Czy jest możliwość, żeby nie pływać?

Myślę nad zapisaniem się na kurs pływacki. Proszę o porady starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
/Kamil Nowak

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Basen w szkołach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2011, 17:33:57 »
W SA PSP jest basen obowiązkowy, ale umiejętność pływania już nie koniecznie. Na pierwszych zajęciach na basenie grupa jest dzielona na te które potrafią "unosić się na wodzie" i te, którym to nie wychodzi. Ta druga grupa ma na następnych zajęciach podstawy nauki pływania.

Mimo to zalecałbym jednak nauczyć się pływać, ba jako  strażak-ratownik umiejętność ta może się niejednokrotnie przydać, a w jednostkach gdzie masz grupy nurkowe po prostu nie wypada nie pływać. :straz:
Chyba że chcesz pracować w biurze, ew. na P/MSK...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Basen w szkołach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2011, 17:49:50 »
czy zawsze trafia sie ktos kto nie umie plywac?:)
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Basen w szkołach
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2011, 23:47:37 »
Często sie takie asiory trafiają więc bez obaw ;d sam nie będziesz  :wacko:

Też nie umiem pływać aczkolwiek pod okiem kolegów instruktorów poczyniam coraz to większe postępy  :szalony:

Offline wloszek007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
  • CS PSP
Odp: Basen w szkołach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:18:59 »
Panowie pływanie to podstawa. 29s/50m :) Z tym czasem na wojewódzkich 15 miejsce :)

Offline philadelphia76ers

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Basen w szkołach
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:28:35 »
Trudno, nie zawsze się wygrywa. Może kiedyś uda się chociaż w dziesiątce być. A teraz zapraszam do mojego STATKU MIŁOŚCI!