Autor Wątek: Urlop na żądanie  (Przeczytany 1234 razy)

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Urlop na żądanie
« dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:00:15 »
Witam kolegów, mam pytanie czy ktoś z was korzystał z możliwości wzięcia urlopu na żądanie? Czy u nas w PSP istnieje w ogóle taka możliwość? Proszę o informacje i ewentualnie jakiś odnośnik do podstawy prawnej. :straz:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 21:13:50 wysłana przez robn »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop na żądanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:14:03 »
Art. 71e.
2. Do urlopów, o których mowa w art. 71 i 71a, w zakresie nieuregulowanym niniejszą
ustawą, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974
r. – Kodeks pracy.

Niestety obejmuja nas przepisy o tzw. urlopie na żądanie, ponieważ kwestia ta nie została jednoznacznie uregulowana (w sposób negatywny lub odmienny niz w KP);
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 21:47:12 wysłana przez robn »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Urlop na żądanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:28:11 »
Czyli rozumiem lang , że w każdej chwili mogę poinformować przełożonego , że biorę dzień urlopu na żądanie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Urlop na żądanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:32:13 »
Witam kolegów, mam pytanie czy ktoś z was korzystał z możliwości wzięcia urlopu na żądanie? Czy u nas w PSP istnieje w ogóle taka możliwość? Proszę o informacje i ewentualnie jakiś odnośnik do podstawy prawnej. :straz:

Wszystko zależy od żądania, rządzących i żądających i zrzędzących.

Ustawa o PSP polecam, warto przeczytać.

Podpowiem  :kwit:
Rozdział 7 Prawa i obowiązki strażaków.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop na żądanie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2011, 22:00:04 »
niestety napisałem dlatego, że idea urlopu na żądanie została wypaczona maksymalnie - wielu pracowników uważ, że skoro mogą wziąć cztery dni, to muszą...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie