Autor Wątek: Będzie specjalna klasa?  (Przeczytany 1513 razy)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 239
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:19:10 »
jednym słowem zamydlenie oczów uczniom i ratunek szkół przed zamknięciem...
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:55:09 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:50:20 »
Jestem tylko ciekaw, ile z tych osób podejmie w dalszej perspektywie służbę w PSP. Mimo wszystko strażacy (zawodowi), to bardzo mały odsetek społeczeństwa, do szkół aspiranckich i oficerskiej miejsc zbyt dużo nie ma. Do naboru z ulicy również wątpię, czy cokolwiek to pomoże. Zresztą:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14097.0.html

Myślę, że tutaj wszystko zostało omówione  :P
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2011, 17:10:45 »
W moim mieście w ZSP nr 1 jest od następnego roku także uruchomiona klasa strażacka. Jest też policyjna i wojskowa. Kurcze... żeby nam tylko nie zabrali miejsca w naborze.  :rofl: Denerwuje mnie takie mydlenie oczu ludziom. Wybór szkoły po gimnazjum i kierunku jest w dużej mierze dla większości ludzi wiążący i znaczący. Mają więcej godzin W-F rozszerzony angielski i matmę. Jak wszyscy wiemy taki kierunek nie daje NIC jeżeli chodzi o nabór do PSP. Może "z ulicy" komendant spojrzy łaskawszym okiem bo to przecież niby mają kurs podstawowy (OSP) i jakieś kursy medyczne. Ja chodzę do LO profil mat-fiz-ang, mam już kurs maltański pierwszej pomocy, za dwa lata robię kurs podstawowy OSP i mam to samo co oni... Lepiej zainwestować w kierunek bardziej przyszłościowy z naciskiem na przedmioty punktowane w PSP. Takie moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 17:13:54 wysłana przez FireMan94 »

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 239
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2011, 19:13:19 »
I tu FireMan94 masz całkowicie racje..
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2011, 00:05:55 »
no tak....ile absolwentów po takim liceum zrezygnuje z dalszego kształcenia w tym kierunku...na pewno się komuś odmieni i zmieni swoje cele w życiu. Jeżeli komuś zależy n straży to choćby jaką skończył by szkołe to i tak dostanie się do straży...

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2011, 18:04:08 »
dokładnie... jak komuś zależy to i ze stolarza przekwalifikuje się na strażaka :straz:
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Będzie specjalna klasa?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2011, 21:09:54 »
Nie rozumiem co wnoszą takie klasy. Połowa uczniów klas policyjnych pisze "chwdp" na murach. Tak samo nie rozumiem idei tworzenia klas o profilu strażackim. Jakie przedmioty bedą w/w klasie i w jakim stopniu bedą sie one różniły od zwykłego LO. Moim skromnym zdaniem zwykły chwym marketingowy i w związku z idącym niżem demograficznym to jest bicie się o każdego ucznia. Jak wiadomo uczeń = kasa, wiec jest o co. Nie rozumiem też ludzi, którzy chcą iść do takiej klasy i przez to zmieniają miesce zamieszkania np z woj sląskiego do woj zachodniopomorskiego. Mieszkając w internacie, z dala od rodziny, tylko po to żeby wozić się w koszulce z napisem straż, czy jakimś tam mundurku szkolnym i szpanowaniu, jakim to strażakiem się nie jest. Wiem co mówie, u mnie w okolicy jest takie LO z klasą policyjną.