Autor Wątek: Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym  (Przeczytany 12472 razy)

Offline bodek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« dnia: Październik 08, 2005, 21:46:11 »
witam wszystkich i pozdrawiam!
mam takie pytanko bo są różne wersje liczenia tygodniowego czasu pracy
i jak by tak ktoś mógł przedstawić jakąś sensowną wersję tą bardzo bym był rad
dziękuję z góry

 

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2005, 21:32:54 »
służbe liczysz jako 16 i 8 godzin, Ws jako 0, urlop jako 8 godz. lecz nie wliczasz niedzieli choćby w tym dniu przypadała słuzba w urlopie, a chorobowe tak jak i urlop, delegacje jako 8 godz. przez 6 dni ( bo wtedy masz 48 godz. w tygodniu). Wszystko to powinieneś miec w programie który dostałeś z KWPSP. A z jakiego woj. jesteś?

Offline michal69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2005, 18:33:55 »
Witam  tam gdzie pracuje jest to określone że strażak w JRG ma pracować od 162 do 168 godzin w miesiącu, a więc komendant dał wolną rękę d-cy aby to ustalił jaki ma być system pracy. Generalnie rzecz biorąc pracujemy siedem służb w miesiącu i trzy służby mamy wolne.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2005, 20:30:35 »
Co do liczenia.... z tego co czytam od dłuższego czasu na forum wynika że jesli chodzi o naliczanie jest dość spora rozbierzność...np u mnie chorobowego w ogóle się nie liczy do niczego...a tu czytam że liczy się jak urlop....  gdy wspomniałem o kwestii niedzieli to usłyszałem u siebie że wytyczne z KW są takie że niedziela liczona jest tak samo jak każdy dzień tygodnia i tyle i nie ma tutaj zadnych odstępstw.... co województwo i powiat to inna interpretacja i wychodzi na to że strazak z podziału udowadnia teraz w KP że mu się należy jakieś wolne a w odpowiedzi dostaje że mu się nie należy....  dlatego co do rozliczania chorobowego i niedziel prosiłbym  kolegów o wskazanie właściwego przepisu .... byłbym niezmiernie wdzięczny Pozdrawiam

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2005, 22:03:22 »
Panowie proponuję następujące rozwiązania:
1. zrzuta na prawnika, napisze wam opinię na ten temat,
2. wniosek kolegów ze związków zawodowych do swojej centrali (oficjalny wniosek) z konkretnym zapytaniem prawnym.

Uwierzcie, że nasza wymiana informacji nie prowadzi do niczego oprócz wewnętrznego spokoju może.
To, że dowiemy się jak jest w innych jednostkach nie polepszy nam samopoczucia.

W tej sprawie widzę ogromnną rolę związków zawodowych, jednak w troszkę innym wymiarze jak do tej pory.
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Palnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2005, 16:52:13 »
Cytuj
Co do liczenia.... z tego co czytam od dłuższego czasu na forum wynika że jesli chodzi o naliczanie jest dość spora rozbierzność...np u mnie chorobowego w ogóle się nie liczy do niczego...a tu czytam że liczy się jak urlop....  gdy wspomniałem o kwestii niedzieli to usłyszałem u siebie że wytyczne z KW są takie że niedziela liczona jest tak samo jak każdy dzień tygodnia i tyle i nie ma tutaj zadnych odstępstw.... co województwo i powiat to inna interpretacja i wychodzi na to że strazak z podziału udowadnia teraz w KP że mu się należy jakieś wolne a w odpowiedzi dostaje że mu się nie należy....  dlatego co do rozliczania chorobowego i niedziel prosiłbym  kolegów o wskazanie właściwego przepisu .... byłbym niezmiernie wdzięczny Pozdrawiam
Widzę, że wszędzie jest problem z przydzielaniem urlopu, komenda sobie, podział bojowy sobie. W ten sposób znowu nas załatwili, wszyscy mamy po 26 dni urlopu wypoczynkowego, góra na tym korzysta, ponieważ biorąc urlop w całości, spędza na wolnym 5 tygodni i 1 dzień - nie wlicza im się dni wolnych od pracy. Podział bojowy, biorąc urlop w całości jest na wolnym 3 tygodnie i 5 dni, wlicza nam się wszystkie dni tygodnia.  

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2005, 15:47:15 »
W programie komputerowym są rubryki-czas służby normatywny i jest też -ilość godzin powodująca obniżenie czasu pracy(urlopy, zwolnienia). Na przykładzie pana x po zsumowaniu tych dwóch rubryk wychodzi przykladowe 1248 godzin w półroczu, z czego chyba 10 służb było wolnych i sporo urlopu, nie pamiętam ile ale dość dużo.
U nas każą teraz liczyć w kalendrzu co 6 wolną pomijając urlopy itp.
Nijak to się ma do naliczania komputerowego. Wychodzi dużo mniej wolnych w pólroczu.
Może ktoś jest w stanie napisać, czy jeżeli człowiek będzie 3 miesiące na zwolnienu to co, resztę musi pracować po 50 parę godzin w tygodniu bez żadnej wolnej.A co w przypadku zwolnienia 6 miesięcznego.
Porównując z pracownikiem 8 -godz. to jest jakaś paranoja.
 

Offline bodek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2005, 13:51:22 »
Witam wszystkich, którym nie jest obojętny ten problem .
Tak czytam te wszystkie wypowiedzi i faktycznie dochodzę do wniosku, że Ci mędrcy na górze nieźle nas załatwili z  liczeniem tych godzin , z tymi urlopami
itd...
ale najgorsze jest w tym wszystkim to , że każdy decydent ma to serdecznie w d....!  
I dalej nic nie wiemy   . Jednym słowem co kraj to obyczaj .
Ale jak padło pytanie na  spotkaniu w KG PSP z wielce szanownym P.  Bukiem o to czy zostanie ten problem załatwiony jednolicie w wszystkich komendach ?
To on na to  "" co wy chcecie przecież ten problem już dawno został załatwiony.
Była odprawa min.w tej sprawie z naczelnikami Komend Wojewódzkich także ja nie widzę problemu ...."
ale jak wszyscy tutaj widzimy problem jest i to wielki .
Ale głowa do góry kto sobie nie poradzi jak nie my z podziału bojowego .
Zresztą jak zwykle.
 

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2005, 14:43:44 »
W mojej jednostce wygląda to nastepująco:
np. listopad 2005
normatyw w tym mięsiącu wynosi 192 godz. (norm. 8-godzinnych 160 godz.+32godz)
II zmiana -10 służb -240godz
Czas wolny w tym miesiącu (wolne normatywne)  240-192 =48 godz.czyli 2 wolne służby , które każdy planuje jak mu odpowiada.
Przy obniżonym minimum osobowym z odbiorem wolnych na razie nie ma problemu.
50%/50%
Chorobowe rozliczamy tak ,aby nie generowało nadgodzin .W owrotnej sytacji byłoby to bez sensu.
Przy urlopach należy pamiętać , że rozliczamy je tylko na godziny obecności w służbie.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2005, 23:51:51 »
No właśnie kz69 rozliczenie zwolnienia u mnie następuje tak jak u Ciebie natomiast czytałem na forum i to nie raz że rozliczane "powinno" być tak jak urlop więc kto ma rację? Zastanawiajace jest to że wszystko wszystkim się zgada za wyjątkiem tych których to dotyczy... :)... w sumie to może trzeba się cieszyć że zwolnienia lekarskie nie generują dosługi :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2005, 00:55:58 »
Cytuj
No właśnie kz69 rozliczenie zwolnienia u mnie następuje tak jak u Ciebie natomiast czytałem na forum i to nie raz że rozliczane "powinno" być tak jak urlop więc kto ma rację? Zastanawiajace jest to że wszystko wszystkim się zgada za wyjątkiem tych których to dotyczy... :)... w sumie to może trzeba się cieszyć że zwolnienia lekarskie nie generują dosługi :)
Jak urlop......a dosługi nie ma....nie ma czegos takiego.....wymyslają bzdury niektórzy......i tyle
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2005, 10:06:31 »
a może ktoś na tym forum wyjaśni mi dlaczego u nas wymyślili normatyw godzin na poziomie 208 h i to w każdym miesiącu od lipca do końca roku ??
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bodek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2005, 16:38:04 »
witam!
mam takie pytanko co do liczenia tego urlopu jak wspomniał tam
kz 69.
Jeśli byś mógł przedstawić jak te urlopy wpisujesz  to byłbym bardzo rad .
I jescze jedno skąd wiesz że w listopadzie mamy pracować 192 godziny jak to wyliczyłeś?
4 x 48 = 192 ?   to tylko 28 dni  4 tygodnie ( 28 dni )  a co z dwoma dniami ?
dzięki !
 

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2005, 23:39:44 »
Wg mojej wiedzy przy rozliczaniu godzin pracy ważne jest aby w rozliczeniu półrocznym czyli od 1lipca2005 do 31grudnia 2005 średnia ilość godzin pracy nie przekraczała 48godz tygodniowo.  

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2005, 23:46:02 »
Najprostszy sposób liczenia to należy przyjąć na każdy dzień 8godzin. Oczywiści chrobowe, delegacja, urlop - na każdy dzień liczymy 8godz pracy. Jeżeli strażak jest w służbie to w rubryce wpisujemy 24godz.
Aby wymiar czasu pracy był mniejszy w rozliczeniu półrocznym niż 48godz średnio tygodniowo to wstawiamy tkz Nu - czyli nieobecność usprawiedliwioną (wychodzi 9 służb w okresie półrocznym).  

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2005, 23:53:27 »
U nas w jednostce został opracowany szablon w excellu do którego zpisuje się listy obecności. Automatycznie mamy informację ile strażakowi należy zaplanować do końca roku wolnych służb, również wiemy ile strażak odebrał urlopu, jaki jest stan urlopu na każdą służbę. Planujemy z miesięcznym wyprzedzeniem grafik służb z wymaganym minimalnym stanem oczywiści przyjmując rezerwę. Mamy możliwość wydrukowania rozkazu na daną służbę na podstawie grafiku. Osoby zatrudnione w krótszym okresie niż pół roku proporcjonalnie mają zmniejszoną liczbę służb wolnych.
ZAINTERESOWANYM - prześlę plik excella do przetestowania.
podk@wp.pl

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2005, 07:54:51 »
podk
Cytuj
Wg mojej wiedzy przy rozliczaniu godzin pracy ważne jest aby w rozliczeniu półrocznym czyli od 1lipca2005 do 31grudnia 2005 średnia ilość godzin pracy nie przekraczała 48godz tygodniowo.
a co z art. 35 p.1 Ustawy o PSP ?? <_<  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2005, 09:22:37 »
Wyliczenie czasu w listopadzie:
Mamy w tym miesiacu 20 dni roboczych
20dnix 8 godz.=160 godz.
Dodajemy do tego 32 godz.(4tyg.x8godz.) ze vwzględu na dobro służby.
Razem 192 godz.
Inne miesiace liczymy analogicznie.
Biorę tylko 4 tygodnnie w miesiącu żeby nie potrzebnie nie gmatwać,a w okresie półrocznym  wszystko wyjdzie dobrze.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2005, 07:55:34 »
kz69
Cytuj
Biorę tylko 4 tygodnnie w miesiącu żeby nie potrzebnie nie gmatwać,a w okresie półrocznym wszystko wyjdzie dobrze.
A co zdniami powyżej 4 tygodni ?? Przeważnie to 2 x 8godz = 16
A i jeszcze jedno dobro służby dobrem ale gdzie napisane że zmianowi mają zapierniczać tyle godzin więcej niz dzienni ?? B)
Ustawa weszła a gdzie obowiązujące i regulujące rozporządzenia - ktoś boi się wziąść na siebie odpowiedzialność ?? :angry:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2005, 12:38:11 »
kz 69- kolego skąd ty bierzesz te 32 godziny jak to nazwałes dobro służby-to są nadliczbówki które muszą ci zwrócić w okresie rozliczeniowym-więc proszę cię nie pisz że normatyw na listopad to 192 godziny bo mijasz sie z prawdą
normatyw na listopad to 160 godz--20 dnix8godz.
co do chorobowego to liczone jest tak jak dzień pracy czy też urlop---jeśli inaczej uważacie to odpowiedzcie mi na pytanie czy osoba będaca na chorobowym z biura odrabia lub czy jej sie nie liczy owe chorobowe do godzin pracy w danym miesiącu?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2005, 19:34:23 »
bartek6
A Ty widziałeś gdzieś komendę gdzie liczyłoby się zmianowym cokolwiek tak jak biurowym ?? :D
Normatyw był narzucony odgórnie tylko jak odzyskać nadpracowane godziny - postaw się to Cię zara na ziemię sprowadzą szybciutko !!  :rolleyes:
U nas masz w miesiącu przepracować 208 godzin i tyle - i tak liczy sławetny arkusz Excel-a !! :(  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2005, 09:22:53 »
Dni (godziny) kiedy strażak przebywa na zwolnieniu lekarskim lub urlopie odejmuje sie od normatywu. W tym czasie pracownik (strażak) nie ma obowiazku świadczenia pracy. Jeżeli sie tych godzin nie odliczy to bedzie wychodziło, że strażak musi te godziny odpracować.
pozdrawiam

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2005, 15:19:12 »
stępień
Gbyby Ci ,którzy o nas (podziale bojowym) decydują byli odpowiedzialni na pewno tego tematu na forum by nie było.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2005, 15:25:57 »
bartek 6
Z tego co wiem te 32 godz.(dobro służby) zostały ustalone między KG,a wszystkimi centralami związkowymi.Ja też mam nadzieję że jest okres przejściowy. Tych godzin na pewno nikt nam nie odda.
Od 1 stycznia powinno być 40 godz. tygodniowo.
 
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 26, 2005, 17:26:21 »
Cytuj
bartek 6
Z tego co wiem te 32 godz.(dobro służby) zostały ustalone między KG,a wszystkimi centralami związkowymi.Ja też mam nadzieję że jest okres przejściowy. Tych godzin na pewno nikt nam nie odda.
Od 1 stycznia powinno być 40 godz. tygodniowo.
A moim zdaniem od 1 lipca 2005 jest 40 godzin tygodniowo, a te podciągnięcie pod dobro slużby jest wykorzystaniem ciemniactwa i być może dogadania się z ZZ-tami coby rabanu nie podnosili...Dziwię się strasznie ze do tej pory ZZ-ty nie podniosły tego tematu...tematu łamania prawa przez niektórych pracodawców oraz naruszenia zasad BHP w służbie polegających na działania niezgodne z regulaminami rozwinięć itp. Chociaz z drugiej strony widział ktoś ostatnio regulaminy rozwinięć???? Jakoś w oczy nie wpadło a samochodów różnorakich w PSP przybyło. Zadziwiajaca jest jednak ich (ZZ) cisza w tej sprawie wszak od dbania o interesy pracowników ich mamy o związkowcach nie wspomnę.
Myślę , że z końcem okresu rozliczeniowego pora wziąść sprawy we właśne recę, podac pracodawców do sądu pracy o nieprawidłowe prowadzenie ewidencji pracy i naruszanie prawa w zakresie przekroczenia godzin nadliczbowych oraz łamanie przepisów BHP.
Emeryci!!! Macie pole do popisu....chociaz znając życie to każdy z Was przed odejściem woli siedzieć cicho i tak mamy sytuację że stary pracownik siedzi cicho coby dobry dodatek dostac przed odejściem, młody ma to gdzies bo go szmata interesuje a ci średni myślą coby im wolnych nie zabrali bo na kredyty trzeba dorabiać...stąd ten marazm i cisza...ale mam nadzieję że przed burzą....
Cieszę się z jednej strony że zasadniczo pracuję na podziale zgodnie z nowym prawem...czyli statystycznie 40 godzin tygodniowo i powiem wam panowie że praca czasem raz w tygodniu jest cholernie wygodna...czasu mnóstwo i dopiero teraz widać jakimi frajerami byliśmy do tej pory....
na marginesie Panowie...czy komendant jest skłonny zwolnić na raz 33 strażaków z małej KP bo upomnieli się o swoje????
Wystarczy doniesienie do sądu pracy i PIP...prawo jest prawem dla wszystkich...odwagi!!! i w jedności siła!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2005, 18:01:44 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...