Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434083 razy)

Offline migor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #925 dnia: Październik 30, 2012, 23:43:09 »
To co jak miałem wynagrodzenie za październik /01.10/ i odchodzę na em z dniem 31.10.2012 to p. księgowa jeszcze raz mi przeliczy kasę po nowemu? /31.10/, tam się zmieni podstawa oraz dodatek służbowy....czy to już przeliczy po nowemu ZER ? /w listopadzie/

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #926 dnia: Październik 31, 2012, 07:47:02 »
Cytuj
Wypłata podwyżek dla funkcjonariuszy służb podległych MSW
Minister spraw wewnętrznych wystąpił do ministra finansów o środki przeznaczone na wypłatę podwyżek po 300 zł (brutto) miesięcznie dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu oraz Straży Granicznej. Pieniądze te będą wypłacane około 15 listopada br. z wyrównaniem za październik i listopad.

Wcześniej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przesłało do Rządowego Centrum Legislacji rozporządzenia konieczne do wypłaty podwyżek dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu oraz Straży Granicznej. Rozporządzenia zostaną opublikowane w Dzienniku Ustaw i wejdą w życie po 14 dniach od daty publikacji. Dlatego dopiero po upływie 14 dni od daty ogłoszenia będzie możliwa wypłata pieniędzy.

http://www.nszzfsg.org/finanse/1379-kolejny-termin-podwyek-podany-przez-msw-to-poowa-listopada-2012


Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #927 dnia: Październik 31, 2012, 11:19:03 »
To co jak miałem wynagrodzenie za październik /01.10/ i odchodzę na em z dniem 31.10.2012 to p. księgowa jeszcze raz mi przeliczy kasę po nowemu? /31.10/, tam się zmieni podstawa oraz dodatek służbowy....czy to już przeliczy po nowemu ZER ? /w listopadzie/
Kadry mają 7 dni na przesłanie dokumentacji do ZER od dnia złożenia wniosku o emeryturę. Wszystko zależy od ciebie kiedy złożysz wniosek do kadr. Moim zdaniem, jeżeli zrobisz to np. 02.11. to ostatecznym terminem przesłania dokumentacji jest 09.11. wówczas zaświadczenie o uposażeniu do celów emerytalnych zawierało będzie aktualnie obowiązujące stawki dodatku za stopień i służbowego. Po wejściu w życie rozporządzenia kadry będą  musiały przesłać kolejne zaświadczenie z nową stawką dodatku za stopień. Natomiast jeżeli złożysz wniosek np. 15.11 to zaświadczenie powinno już zawierać nową wysokość dodatku za stopień o ile w życie wejdzie już rozporządzenie o uposażeniu ( a tak prawdopodobnie będzie). Złożenie wniosku w późniejszym okresie wydłuży czas oczekiwania na decyzję ZER (60 dni od daty wpływu do organu). Wejście w życie rozporządzenia i zmian kwoty dodatku za stopień w listopadzie, nie będzie miało wpływu na wysokość Twojego dodatku służbowego.   Termin złożenia wniosku najlepiej dogadać z osobą zajmującą się sprawami kadrowymi.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #928 dnia: Październik 31, 2012, 11:22:46 »
Czy w związku z dwoma rozporządzeniami:

W sprawie kwoty bazowej
Np.: na drugiej grupie uposażenia jest to wzrost (za samą grupę) z 1740 na 1881 brutto - różnica 141 zł brutto, 114zł netto

W sprawie uposażenia strażaków (dodatek za stopień)
Np.: najniższy stopień ok. 380zł - po podwyżce 680zł - 300zł brutto, 240zł netto

Czy te podwyżki będą się sumować, czy będą ukryte zapisy pozostawiające 300zł brutto ?
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #929 dnia: Październik 31, 2012, 15:01:49 »
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #930 dnia: Październik 31, 2012, 22:23:29 »
Czy w związku z dwoma rozporządzeniami:

W sprawie kwoty bazowej
Np.: na drugiej grupie uposażenia jest to wzrost (za samą grupę) z 1740 na 1881 brutto - różnica 141 zł brutto, 114zł netto

W sprawie uposażenia strażaków (dodatek za stopień)
Np.: najniższy stopień ok. 380zł - po podwyżce 680zł - 300zł brutto, 240zł netto

Czy te podwyżki będą się sumować, czy będą ukryte zapisy pozostawiające 300zł brutto ?
Po pierwsze kwota bazowa jest dla wszystkich funkcjonariuszy a co za tym idzie zwiększenie średniej uposażenia a dalej brnąc wzrost stawki za każdą nadgodzinę od października.Po drugie jeśli dostaniesz podwyżkę w grupie o której piszesz to super - dostajesz i masz a to wiąże się z twoją 13 - tką naliczaną z grudnia.Po trzecie jeśli dostajesz 300 zł brutto to natto nie wychodzi ci 240 tak jak piszesz tylko 246 zł.A to kolejne pieniążki które zwiększają Ci 13- tkę.

Offline hapcnerz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #931 dnia: Listopad 01, 2012, 16:28:53 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 11:45:46 wysłana przez hapcnerz »

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #932 dnia: Listopad 01, 2012, 16:32:59 »
kolego błąd,

trzynasta pensja jest jeną dwunastą sumy wypłat miesięcznych a więc "średną wypłatą roczną" i nie jest naliczana tylko z grudnia

a więc jeśli podniosą w grudniu to z 13-ką dostaniesz 1/12 podwyżki
nagroda roczna u strażaka jest z ostatniej pensji nie ze średniej
średnia jest u cywili

Offline tralala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #933 dnia: Listopad 01, 2012, 22:51:51 »
Wiem, że SW podlega pod inne ministerstwo, ale My też mamy od 2009r. zamrożone rewaloryzacje płac.
Może jest to pole do popisu dla Naszych związków, skoro związki SW potrafią to może Nasi również ?

http://www.fakt.pl/Straznicy-Wiezienni-skladaja-pozew-zbiorowy-przeciw-ministerstwu-sprawiedliwosci,artykuly,184299,1.html

A jest kilka tyś. przez te wszystkie lata kiedy jesteśmy dymani w d.ę bez mydełka.

P.S. Link do faktu :) ale dzisiaj widziałem w TV w jakiś wiadomościach o tej sprawie stąd ten wpis.
Pozdrawiam


inny

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #934 dnia: Listopad 02, 2012, 09:57:05 »
Czy w związku z dwoma rozporządzeniami:

W sprawie kwoty bazowej
Np.: na drugiej grupie uposażenia jest to wzrost (za samą grupę) z 1740 na 1881 brutto - różnica 141 zł brutto, 114zł netto

W sprawie uposażenia strażaków (dodatek za stopień)
Np.: najniższy stopień ok. 380zł - po podwyżce 680zł - 300zł brutto, 240zł netto

Czy te podwyżki będą się sumować, czy będą ukryte zapisy pozostawiające 300zł brutto ?
zmieniła się wielokrotność kwoty bazowej
Kwota bazowa nie ulega zamianie - więc podwyżek w grupie nie będzie - tak jak sądzisz
Czyli ta podwyżka 300 zł za stopień musi mieć odzwierciedlenie w innych pochodnych dodatkach - motywacyjny, nadgodziny.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #935 dnia: Listopad 02, 2012, 12:54:43 »
Witam!
Wypłata wpłynęła ale podwyżki nie widać. Jak to u was wygląda? 

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #936 dnia: Listopad 02, 2012, 13:13:06 »
Wypłata podwyżki nastąpi po 15 listopada ze spłatą za październik i listopad. Pensja grudniowa będzie już z podwyżką. Muszą minąć 14 dni od ukazania się rozporządzenia o podwyżce w Dzienniku Ustaw.
Pozdrawiam

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #937 dnia: Listopad 03, 2012, 08:57:03 »
W Łodzi też jej nie widąć:(

michu 3

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #938 dnia: Listopad 03, 2012, 09:01:34 »
No i gdzie ta podwyżka? :gwiazdki:

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #939 dnia: Listopad 03, 2012, 09:44:22 »
No tak. Kolejne 14 dni. Ufff, udało się znaleźć kolejne uzasadnienie dla braku pracy wysokoopłacanych urzędników MSW. Oni podwyżkę 3 razy taką, już bardzo dawno otrzymali i otrzymują regularnie co miesiąc na konto. A Wy strażaki lepiej cicho siedźta bo się rozmyślą.
Kto tu jest służbą mundurową? Czy dofinansowanie pojazdów i sprzętu to jest metoda poprawy bezpieczeństwa? W takim razie magazyny firm dostawczych sprzętu ppoż powinny być CBŚem polskiej straży.
Kolejny raz pokazano nam gdzie jest nasze miejsce. Za 14 dni znów będą szukać paragrafów, przekazywać środki, wnioskować, zapotrzebować i tak pewnie dościbimy do połowy grudnia z tą podwyżką.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #940 dnia: Listopad 03, 2012, 12:33:48 »
Jak czytam Wasze wypociny szanowni koledzy to mnie krew zalewa. Nie znajomość podstaw prawa jest powalająca. Rozporządzenie jest ale musi się uprawomocnić - wejść w życie. Inaczej nie ma podstawy do wypłaty. Czy to naprawdę tak ciężko pojąć? Czy po prostu co niektórzy są tak tępi i niereformowalni.

Offline migor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #941 dnia: Listopad 03, 2012, 15:10:29 »
Jeżeli od kilku miesięcy mówi się o podwyżce do stopnia to dlaczego nie przygotowano stosownych przepisów już we wrześniu żeby zachować obiecane na 1 października 2012 podwyżki ? :kusm: Ale tak może być tylko w naszym kraju. Z ludzi robi się ......

Offline tralala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #942 dnia: Listopad 03, 2012, 15:33:20 »
Może dlatego, że trzeba było policzyć czy aby na 100% została taka kwota na Nasze podwyżki w stopniu. Z tego co pamiętam to termin odnośnie rezerwy był do końca września, więc nie było żadnych szans aby dostać na konto kasę w październiku. A minister MSW podpisał stosowne rozporządzenie na koniec października i aby się uprawoprawo :) potrzeba 14 dni. I w ten sposób kasa będzie na kontach myślę do 15-go listopada ze spłatą za październik.

pozdrawiam

krystek2323

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #943 dnia: Listopad 03, 2012, 15:58:30 »
a Służba więzienna dostała z tą wypłatą

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #944 dnia: Listopad 03, 2012, 17:16:18 »
Jak czytam Wasze wypociny szanowni koledzy to mnie krew zalewa. Nie znajomość podstaw prawa jest powalająca. Rozporządzenie jest ale musi się uprawomocnić - wejść w życie. Inaczej nie ma podstawy do wypłaty. Czy to naprawdę tak ciężko pojąć? Czy po prostu co niektórzy są tak tępi i niereformowalni.

Szkoda, że Cię krew nie zalewała jak policjanci i żołnierze dostawali podwyżki, tylko teraz jak czytasz żale ludzi którzy widzą, że tabelka ma być wypełniona na jutro do 12tej, a na podwyżkę to mogą poczekać. Ja wiem, że dla naszych możnowładców te 300zł to pryszcz ale dla mnie to prawie 15% podwyżki, którą i tak już dawno zagospodarowałem.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #945 dnia: Listopad 03, 2012, 21:40:53 »
Szkoda, że Cię krew nie zalewała jak policjanci i żołnierze dostawali podwyżki

Oni dostali podwyżki zagwarantowane w budżecie a my z rezerwy celowej, ot taka subtelna różnica ale tylko dla myślących. Dla "oszołomów" to i tak za późno.

 :szalony:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #946 dnia: Listopad 04, 2012, 00:14:07 »
Zalewała mnie krew wtedy jak p. Premier obiecał kasę tylko dla wybrańców. Pewnie w równym stopniu mnie zalewała co wszystkich strażaków. Ale na to wpływu nie miałem żadnego tak i reszta. Ale jeśli obiecano, że będą również dla nas z rezerwy celowej i póki co wywiązano się z obietnicy, to trochę cierpliwości. Odnoszę wrażenie, że niektórzy rozumują w ten sposób, że skoro np. 1 października podpisano rozporządzenie to 2 powinni mieć kasę na koncie. No ludzie odrobinę powagi.

Offline tralala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #947 dnia: Listopad 04, 2012, 10:18:53 »
a Służba więzienna dostała z tą wypłatą

Służba Więzienna podlega pod inne ministerstwo :)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #948 dnia: Listopad 04, 2012, 12:08:19 »
Zalewała mnie krew wtedy jak p. Premier obiecał kasę tylko dla wybrańców. Pewnie w równym stopniu mnie zalewała co wszystkich strażaków. Ale na to wpływu nie miałem żadnego tak i reszta. Ale jeśli obiecano, że będą również dla nas z rezerwy celowej i póki co wywiązano się z obietnicy, to trochę cierpliwości. Odnoszę wrażenie, że niektórzy rozumują w ten sposób, że skoro np. 1 października podpisano rozporządzenie to 2 powinni mieć kasę na koncie. No ludzie odrobinę powagi.
Oni dostali podwyżki zagwarantowane w budżecie a my z rezerwy celowej, ot taka subtelna różnica ale tylko dla myślących. Dla "oszołomów" to i tak za późno.

Nikt nam nie obiecywał podpisania rozporządzenia  np 1 października. Obiecano nam przed Euro, że dostaniemy podwyżki od października i co? I nic.
A Wy koledzy tłumaczycie to sobie procesem legislacyjnym. No cóż jak widać łatwiej zwyzywać kolegów, niż powiedzieć władzy, że mamy dość traktowania jak piąte koło u wozu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #949 dnia: Listopad 04, 2012, 14:25:08 »
Zalewała mnie krew wtedy jak p. Premier obiecał kasę tylko dla wybrańców. Pewnie w równym stopniu mnie zalewała co wszystkich strażaków. Ale na to wpływu nie miałem żadnego tak i reszta. Ale jeśli obiecano, że będą również dla nas z rezerwy celowej i póki co wywiązano się z obietnicy, to trochę cierpliwości. Odnoszę wrażenie, że niektórzy rozumują w ten sposób, że skoro np. 1 października podpisano rozporządzenie to 2 powinni mieć kasę na koncie. No ludzie odrobinę powagi.
Oni dostali podwyżki zagwarantowane w budżecie a my z rezerwy celowej, ot taka subtelna różnica ale tylko dla myślących. Dla "oszołomów" to i tak za późno.

Nikt nam nie obiecywał podpisania rozporządzenia  np 1 października. Obiecano nam przed Euro, że dostaniemy podwyżki od października i co? I nic.
A Wy koledzy tłumaczycie to sobie procesem legislacyjnym. No cóż jak widać łatwiej zwyzywać kolegów, niż powiedzieć władzy, że mamy dość traktowania jak piąte koło u wozu.
A Ty koleżko ciekawe co zrobiłeś w kwestii podwyżek że masz takie żale na forum - począwszy od policjantów a skończywszy na porównywaniu siebie do koła u wozu.Żal mi takich, którzy w niewiedzy tkwią na służbie użalając się jakia to im krzywda się dzieje a po służbie ślęczą przed kompem waląc browary.
Poczytaj trochę przepisy i rozporządzenia to może troszkę się ockniesz.