Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434075 razy)

Offline Immortals

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5

wujo2010

  • Gość

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #777 dnia: Sierpień 09, 2012, 19:38:02 »
Witam.
A to dziwne najwięcej zapie......my a i podwyżek z tego powodu nie mamy.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #778 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:46:25 »
Huragan zwany "Vincent"...

Cytuj
Podwyżki dla mundurowych nie są zagrożone – zapewnia resort spraw wewnętrznych. Dementuje w ten sposób informacje prasowe o możliwym braku środków na ten cel.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2237:huragan-zwany-qvincentq&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/msw-podwyzki-dla-mundurowych-beda/8218923

Cytuj
To krzepiące, że MSW cyt. "jest dobrej myśli" w sprawie podwyżek dla służb. Ale nawet wszechmocne ministerstwo nie da nam gwarancji, że nagle nie runie tama we Włocławku, nie pojawi się tornado o sile podobnej do tego, które spustoszyło wybrzeże USA kilka lat temu, czy nie zatrzęsie się ziemia. Teraz widać jaką głupotą było podejmowanie takiej uchwały, która słuszne wynagrodzenie za poświęcenie i ciężką pracę służb uzależniła od pogody. Byłbym zapomniał - jest jeszcze jeden żywioł, z którym musiałby sobie poradzić Minister Spraw Wewnętrznych, żeby móc na 100 % zapewnić służby o podwyżce. Tak, zgadliście, mam na myśli Ministra Finansów. Prędzej temu naszemu "Ministerstwu Dobrych Myśli"  uda się okiełznać tornada i gradobicia, niż ten huragan pustoszący budżety służb mundurowych, zwany "Vincent" ...


Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #779 dnia: Sierpień 12, 2012, 10:20:47 »
http://www.skpnszz.org/downloads/2012r/maj%202012/Projekt%20rozp%20upos.pdf
Czy jest to najbardziej aktualna (na chwilę obecną) wersja projektu rozp o podwyżkach? Obiło mi się o uszy, że istnieje nowsza wersja, z lipca, w której służba kandydacka podwyżkami nie jest już objęta.
Plota, czy jest w tym ziarnko prawdy?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #780 dnia: Sierpień 12, 2012, 10:26:11 »
http://www.skpnszz.org/downloads/2012r/maj%202012/Projekt%20rozp%20upos.pdf
Czy jest to najbardziej aktualna (na chwilę obecną) wersja projektu rozp o podwyżkach? Obiło mi się o uszy, że istnieje nowsza wersja, z lipca, w której służba kandydacka podwyżkami nie jest już objęta.
Plota, czy jest w tym ziarnko prawdy?

tak zgadza się

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #781 dnia: Sierpień 12, 2012, 10:27:20 »
Zgadza się, że ta wersja jest aktualną, czy zgadza się, że istnieje nowsza, w której wycięto podwyżki dla służby kandydackiej? Masz więcej info na ten temat?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #782 dnia: Sierpień 12, 2012, 10:44:15 »
Zgadza się, że ta wersja jest aktualną, czy zgadza się, że istnieje nowsza, w której wycięto podwyżki dla służby kandydackiej? Masz więcej info na ten temat?

Strażacy w służbie kandydackiej (szkoły pożarnicze) podwyżki nie dostaną

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #783 dnia: Sierpień 12, 2012, 13:12:43 »
Dzięki za info..
A czy masz może gdzieś jakiś link lub inne potwierdzenie tego? A najlepiej - nową wersję projektu?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #784 dnia: Sierpień 12, 2012, 14:25:57 »
Dzięki za info..
A czy masz może gdzieś jakiś link lub inne potwierdzenie tego? A najlepiej - nową wersję projektu?

Przeczytaj dokładnie uzasadnienie cyt. przez ciebie wspomnianego projektu rozporządzenia:

http://www.skpnszz.org/downloads/2012r/maj%202012/Projekt%20rozp%20upos.pdf

Cytuj
Ponadto zgodnie z art. 113 ust.1 pkt 2 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej strażak w służbie kandydackiej otrzymuje świadczenia pieniężne składające się z zasadniczej należności pieniężnej w wysokości uzależnionej od roku nauki, dodatku za stopień i kosztów podróży przy przejazdach na praktyki. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przepisem § 10 pkt 2 oraz § 12 rozporządzenia z dnia 4 grudnia 1997 roku w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania świadczeń otrzymywanych przez strażaków w służbie kandydackiej (Dz.U. Nr 160, poz. 1097 oraz z 2000 r. Nr 70, poz. 828) wydanego na podstawie art. 113 ust. 5 cyt. wyżej ustawy ustalił, że strażakowi w służbie kandydackiej przysługuje dodatek za posiadany stopień w wysokości dodatku do uposażenia zasadniczego za stopień przysługujący strażakom Państwowej Straży Pożarnej mianowanym na stałe. Reasumując podwyżka stawek dodatku za stopień skutkuje również wzrostem wydatków na należności pieniężne dla średnio rocznie 856 strażaków w służbie kandydackiej pełnionej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (342) i Szkołach Aspirantów PSP (514). Należy ponadto zauważyć, że strażacy pełniący służbę kandydacką nie są wliczani do limitu etatowego Państwowej Straży Pożarnej.
W związku z powyższym na 2013 rok w części 42 - Sprawy wewnętrzne oraz w części 85 – Budżety wojewodów w odniesieniu do strażaków pełniących służbę w komendach wojewódzkich i powiatowych (miejskich) PSP w budżecie Państwowej Straży Pożarnej powinna zostać zabezpieczona kwota w wysokości 143 633 tys. zł, z czego:
-   z tytułu wzrostu uposażenia i wydatków relacjonowanych do uposażenia w wysokości 132 051 tys. zł,
-   z tytułu wzrostu wydatków związanych z zapewnieniem wypłaty rekompensaty pieniężnej za przedłużony czas służby w wysokości 8 500 tys. zł,
-   z tytułu wydatków związanych ze wzrostem dodatek za stopień strażaków w służbie kandydackiej w wysokości 3 082 tys. zł.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 16:42:10 wysłana przez grzela »

gość9828

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #785 dnia: Sierpień 12, 2012, 14:42:02 »
Kasia Tusk, 25 lat, studiuje seksuologię, 18 000 zł miesięcznie

http://praca.wp.pl/title,Dzieci-polskich-politykow-to-maja-zycie,wid,14832167,wiadomosc.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

król998

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #787 dnia: Sierpień 23, 2012, 17:24:44 »
Nawiązując do podwyżek dla podchorążych i kadetów i do tego co napisał użytkownik "grzela" to chyba nie do końca dobrze się odwołał co do podstawy prawnej.
Co do samej "ploty" że strażak w służbie kandydackiej nie dostanie podwyżki chyba jest trochę prawdy. Udało mi się znaleźć wzmiankę na stronie www.bip.msw.gov.pl
Tutaj podsyłam link:
http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/form/r18433/94.html
Z tego co wyżej wynika, że prawdopodobne jest "zamrożenie" środków dla strażaków w służbie kandydackiej. Jednak nie wiadomo nic więcej bo do tego projektu nie ma wglądu (ciekawe dlaczego swoją drogą)
Całość wstrzymania podwyżek dla strażaków w służbie kandydackiej trochę mnie dziwi - zgodnie z ustawą o PSP strażak w służbie kandydackiej dostaje świadczenie pieniężne: dodatek za rok nauki + stopień
Podstawa prawna Art. 113 pkt 1 ppkt 2 ustawy o psp:

Cytuj
Strażak w służbie kandydackiej otrzymuje:
1) zakwaterowanie, umundurowanie, odzież specjalną i ekwipunek osobisty
oraz wyżywienie w naturze albo równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie;

2) świadczenia pieniężne składające się z zasadniczej należności pieniężnej w
wysokości uzależnionej od roku nauki, dodatku za stopień i kosztów podróży
przy przejazdach na praktyki.

Co sądzicie o tym wszystkim, niech ktoś się wypowie na ten temat  :wall:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #788 dnia: Sierpień 24, 2012, 10:51:07 »
Co ja sądzę?
Otóż uważam, że kadeci i podchorążowie nie powinni dostawać żadnych pieniędzy od Państwa w okresie nauki no chyba że stypendium.
Czy jakakolwiek szkoła wyższa czy średnia płaci swoim uczniom?
Strażak w służbie kandydackiej dostaje od Państwa przysłowiowy wikt i opierunek. Z jakiej więc racji ma mieć jeszcze płacone jakiekolwiek świadczenia.

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #789 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:35:50 »
Bo pełni służbę w szkolnych JRG? Bo jest w COO? Bo posiada stopien strazaka?

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #790 dnia: Sierpień 24, 2012, 13:23:22 »
Bo pełni służbę w szkolnych JRG? Bo jest w COO? Bo posiada stopien strazaka?

No i co z tego? Co to za argumenty? Przede wszystkim jest uczniem danej szkoły, a to go nie obliguje do pobierania świadczeń pieniężnych. A jak zlikwidują stopnie? Przejdziemy pod samorządy i nie będzie COO? To co?

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #791 dnia: Sierpień 24, 2012, 13:32:05 »
Obliguje bo jest to objęte w ustawie. A jak zlikwidują stopnie..? a jak babka bedzie dziadkiem? Po co gdybać, stopnie są i uważam że też powinny być podwyżki. COO swoją drogą. To moje zdanie w tym temacie.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #792 dnia: Sierpień 24, 2012, 14:36:36 »
A moim zdaniem skoro nauka w tych szkołach jest bezpłatna, jest gwarancja zatrudnienia, kandydaci idą do nich z "własnej woli" dostają od Państwa wszystko od ubrania po wyżywienie, środki czystości itp. to nie powinni otrzymywać żadnej kasy. Ich utrzymanie powinno być we własnym zakresie. I tyle w tym temacie.

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #793 dnia: Sierpień 24, 2012, 15:14:55 »
W pierwszym dniu kandydatki dostają stopień strażaka, a za to się należy dodatek za stopień (jak mówi ustawa) sprawa czysta i klarowna.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #794 dnia: Sierpień 24, 2012, 16:28:42 »
   Tak jest firek998 ! Zabrać im wszystko - przecież zabierają nam naszą kasę - co nie ? I pewnie uważasz , że ze względu na kryzys Ty też zarabiasz za dużo i na emeryturę też odejdziesz po 67 roku życia ?
   Jak można się dziwić , że wśród ludzi nie związanych z zawodem jest tyle zawiści w stosunku do nas , skoro w naszych szeregach ...... ale czy Ty wogóle jesteś nasz ???

pchor. sgsp

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #795 dnia: Sierpień 24, 2012, 17:00:55 »
Macie rację nic się nam nie należy, nie trzeba nam płacić gdy podczas EURO pracujemy zamiast strażaków z innych JRG, czemu bo my nie mamy nadgodzin, możemy mieć po 15 służb w miesiącu, co drugi dzień jeść konserwy 15% mięsa.  Więc może jednak trochę odciążamy straż i należy się nam chociaż podstawa za stopień. Na żądnej innej wyższej uczelni student nie służy do grabienia liści i odśnieżania.A co do stypendiów to za średnią pow. 4,0 średnio  możemy dostać 10PLN. Mam nadzieję, że chociaż trochę naświetliłem niektórym osobom  czym pracujemy na nasz żołd.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 610
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #796 dnia: Sierpień 24, 2012, 17:05:45 »
   Tak jest firek998 ! Zabrać im wszystko - przecież zabierają nam naszą kasę - co nie ? I pewnie uważasz , że ze względu na kryzys Ty też zarabiasz za dużo i na emeryturę też odejdziesz po 67 roku życia ?
   Jak można się dziwić , że wśród ludzi nie związanych z zawodem jest tyle zawiści w stosunku do nas , skoro w naszych szeregach ...... ale czy Ty wogóle jesteś nasz ???

A ja zgadzam się ze zdaniem kolegi firka. I nie chodzi tu o zabieranie kasy komukolwiek. Owszem każdy z nich jest strażakiem ale strażakiem w służbie kandydackiej. W pierwszej kolejności jest uczniem danej szkoły - kadetem czy podchorążym ale uczniem. Jakoś studenci uniwerka czy polibudy kasy nie dostają a pewności o zatrudnienie nie ma. Ile.kosztuje wykształcenie aspiranta czy oficera? Zakladam że kilkadziesiąt tysięcy. Otrzymują wszystko za darmo na koszt podatnika - wykształcenie, umundurowanie, wyjazdy na różnego rodzaju wycieczki zagraniczne i krajowe i pewną państwową posadę. Więc nie widzę również i ja uzasadnienia dla tego typu praktyl.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #797 dnia: Sierpień 24, 2012, 18:13:31 »
Czytając te posty powyżej to nóż mi się w kieszeni sam otwiera i patrząc jak sracie we własne gniazdo dochodzę do wniosku że bardzo dobrze zrobiłem przechodząc na emkę.Wracając do meritum sprawy to jak to widzicie traktować osoby szkolące się i podnoszące swoje kwalifikacje jako podgatunek i którym się nie należy podwyżka.Sam jak zaczynałem początkiem lat 90-tych to przyjąłem się do pracy w straży tak to pojmowałem,póżniej okazało się że jest to służba,wysłano mnie już jako strażaka na kurs podstawowy a póżniej podoficerski oczywiście skoszarowany trwający kilka miesięcy,i co ja w tedy dupki miałem powiedzieć żonie i dziecku że mam wikt i opierunek a wy sobie jakoś rdżcie??Takich jak wy dupowłazów którzy by chcieli tylko więcej za dupowłastwo i lizostwo jest teraz w straży więcej niż prawdziwych strażaków (czyt.praktyków a nie teoretyków którzy jak co do czego to albo na hydrancie albo dowóz wody lub zabezpieczenie bo tak wygodniej i bezpieczniej,ale jeżeli chodzi o kasę to największą gębę i jęzor mają bo motywacyjny np.im się należy za zrobienie gazetki ściennej w jrg....)

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #798 dnia: Sierpień 24, 2012, 18:23:38 »
Zabrać wszystkim co tylko się da!!! :szalony:
W szkołach zabrać kadetom kasę za stopień, pozostałym obciąć uposażenia ponieważ całe umundurowanie dostali od Państwa i w dodatku jeszcze jakieś mundurówki biorą. Biurowym zabrać, bo nic nie robią. Zmianowym zabrać, bo do służby to tak 7 razy w miesiącu a po południu to tylko wyro.
Proponuję kolegom udać się do dobrego lekarza.
Nasza służba dzięki wspaniałym funkcjonariuszom z każdym dniem staje się wspaniałym monolitem.
Pozdrawiam "BRACIA" strażacy  :gwiazdki:.

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #799 dnia: Sierpień 24, 2012, 18:36:45 »
Dokładnie, widać że pewnie nie pierwszy raz, swój swemu skrzydła podcina. Tylko pytanie dlaczego? Odpowiedz na to pytanie brzmi: są lepsi i gorsi (może powinno się czytać Ci myślący w sposób racjonalny).