Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 433988 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #625 dnia: Luty 24, 2012, 08:42:22 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:29:06 wysłana przez strazak1982 »

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #626 dnia: Luty 24, 2012, 10:59:24 »
Patrząc w niebo i w telewizornię to rzeczywiście nie ma się czego cieszyć. No ale nasze ZZ mają chyba różowe okulary. Nasz przewodniczący wrócił wczoraj wieczorem z zebrania wojewódzkiego zarządu i stwierdził, że nie ma się co martwić bo kasa w październiku będzie, że to musiałaby się wydarzyć klęska żywiołowa taka ogłoszona przez rząd, a nie takie roztopy jak teraz... No cóż... Niby to racja, ale z drugiej strony czego to ryży nie zrobi żeby kasa grała  :milcz: :milcz: :milcz:

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #627 dnia: Luty 24, 2012, 11:51:59 »
ja chece podwyżki od lipca jak policja i wojsko a nie od jesieni i takie zdanie ma wiekszość strazaków jeśli nasze związki nie moga nic na to poradzić to trzeba jak najszybciej wymienić i wziac sie za protestowanie i to na dnich dlaczego strona zwiazkowa solidarbności milczy chcemy walczyc o podwyżki a nie czekać na zbawienie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #628 dnia: Luty 24, 2012, 12:24:10 »
Cytuj
W dniu 23 lutego 2012 roku odbyło się posiedzenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych zwołane w celu omówienia aktualnej sytuacji oraz ustalenia działań związanych z planowaną regulacją płac w ustawie emerytalnej.

Członkowie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych  ustalili, iż wezmą udział w zaplanowanej na dzień 28 lutego 2012 roku "debacie ostatniej szansy" po zaprezentowaniu w Sejmie RP informacji rządu na temat konfliktu związanego z sytuacją służb mundurowych na tle nierównego traktowania w zakresie wzrostu uposażeń. Podjęto decyzję, iż każdy związek zawodowy wchodzący w skład FZZSM deleguje swoich umundurowanych przedstawicieli w celu udziału w debacie. Ponadto Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zdecydowała o skierowaniu wystąpienia do Prezydenta RP, a także po raz kolejny do Prezesa Rady Ministrów w sprawie nierównego traktowania funkcjonariuszy w zakresie wzrostu płac.
Po debacie parlamentarnej zaplanowane zostało kolejne posiedzenie FZZSM gdzie podjęte zostaną decyzje w sprawie dalszych działań w ramach prowadzonej wspólnie akcji protestacyjnej.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1721:komunikat-federacji-zzsm-z-23022012&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #629 dnia: Luty 24, 2012, 13:46:12 »
...... Podjęto decyzję, iż każdy związek zawodowy wchodzący w skład FZZSM deleguje swoich umundurowanych przedstawicieli w celu udziału w debacie....
A moim skromnym zdaniem w trakcie debaty powinno uczestniczyć po 200 przedstawicieli z każdego województwa z każdej formacji -- taka mała manifestacja.No ale na to już za późno.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #630 dnia: Luty 24, 2012, 13:50:55 »
mnie powoli szlag trafia jak czytam te komunikaty- nastepny termin, debata ostatniej szansy, za tydzień kolejne spotkanie itd. Pisałem że pierwsze działanie to "wywiezienie na taczkach" poszczególnych komendantów ale z każdym dniem zaczynam się przekonywać że jako pierwszych na taczkach powinno się wywieżć przewodniczących i gremium rządzące w ZZ naszej formacji.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #631 dnia: Luty 24, 2012, 21:38:36 »
Polska straciła 400 mln zł. "Gawron" na złom Tego typu nagłówki można powielać gdzie się tylko spojrzy w gazety lub internet... od spraw unijnych gospodarczo do dzisiejszej ... http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-stracila-400-mln-zl-gawron-na-zlom,1,5037123,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 21:58:53 wysłana przez Butel »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #632 dnia: Luty 25, 2012, 07:36:06 »
Cytuj
Szanowny Panie Prezydencie,

Wobec braku reakcji Prezesa Rady Ministrów na wystąpienie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 19 grudnia 2011' (kopia w załączeniu), przesyłamy odpis kolejnego pisma adresowanego do Pana Premiera.
Liczymy, że poruszone w powyższych pismach problemy funkcjonowania służb mundurowych Państwa Polskiego, a zwłaszcza niczym nie uzasadnione ich różnicowanie w zakresie podwyższania uposażeń funkcjonariuszy w 2012 roku, spotkają się ze zrozumieniem Pana Prezydenta.
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych  wnosi do Pana Prezydenta o spotkanie w celu omówienia aktualnej sytuacji wynikającej zarówno z nierównego traktowania służb w zakresie wzrostu uposażeń, planowanej reformy systemu emerytalnego i innych zmian systemowych powodujących niepokój i rezygnację z dalszej służby wielu żołnierzy i funkcjonariuszy.

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/FZZSM_wystapienie_Prezydent_23_02_2012.pdf

Cytuj
Panie Premierze,

Zwracamy się do Pana po raz kolejny, zauważając z ubolewaniem, że nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze wystąpienie z 19 grudnia 2011 roku, jak również nie doszło do spotkania, o które wówczas wnosiliśmy. Czyżby nasze poprzednie pismo nie doszło do Pana Premiera?
Niestety, przyjęte dotychczas przez Parlament rozwiązania są krzywdzące i dowodzą nierównego traktowania służb mundurowych w zakresie podwyższania uposażeń w 2012 roku.
Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej zaproponowano obecnie podniesienie uposażeń dopiero od 1 października br. i to w dodatku w zależności od zjawisk pogodowych (susze, powodzie itp), na które nie ma wpływu nawet Rząd RP, i które są trudne do przewidzenia.
Powoduje to, iż funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej nadal traktowani są jako przedstawiciele Państwa drugiej kategorii, co zarówno stoi w sprzeczności z tworzeniem sprawnego i wzajemnie spójnego systemu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i jest niezrozumiałe w świetle wysokich społecznych ocen.
Ponawiamy nasz wniosek o objęcie bezwarunkowym wzrostem uposażeń o 0,22 kwoty bazowej wszystkich służb mundurowych od 1 lipca 2012 roku. Prosimy także ponownie o pilne spotkanie, w celu przedstawienia aktualnej sytuacji panującej w służbach.

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/FZZSM_wystapienie_premier_23_02_2012.pdf

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #633 dnia: Luty 25, 2012, 17:39:46 »
Nie dość że rząd to i związki jaja sobie z nas robią. Chyba czas się wypisać zz. Ile jeszcze będzie spotkań i dawania szansy, nasi włodarze ZZ organizują spotkania aby ustalić termin następnego spotkania. :gwiazdki: A nasze podwyżki właśnie płyną do nas już są na dolnym śląsku hahah. Kasa od teraz albo od lipca i bez żadnych śmiesznych warunków jeden warunek to po prostu ma być.   
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #634 dnia: Luty 25, 2012, 21:11:28 »
Już od dawna mam symboliczną podwyżkę(ze składek)...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #635 dnia: Luty 26, 2012, 09:37:14 »
100 dni rządu - spotkanie premiera z szefem MSW

Cytuj
PODWYŻKI DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH
 
Zgodnie z expose Prezesa Rady Ministrów od 1 lipca br. policjanci i żołnierze zawodowi otrzymają podwyżki po 300 zł miesięcznie.

Została również stworzona możliwość, że od 1 października br. podwyżki, po 300 zł miesięcznie, otrzymają funkcjonariusze Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

W uchwalonej przez Sejm 27 stycznia 2012 roku ustawie budżetowej na rok 2012 przyjęto, że w przypadku niewykorzystania do 30 września 2012 roku środków w wysokości 76.160 tys. zł, z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zostaną one przeznaczone na podwyżki dla funkcjonariuszy pozostałych służb. Poszczególne formacje otrzymałyby na podwyżki odpowiednio:

Straż Graniczna – 16.438 tys. zł,
Państwowa Straż Pożarna – 30.226 tys. zł,
Biuro Ochrony Rządu – 2.256 tys. zł,
Służba Więzienna – 27.240 tys. zł.
Podziału utworzonej rezerwy celowej dokona minister finansów w porozumieniu m.in. z ministrem spraw wewnętrznych, nie później niż do 31 grudnia 2012 roku.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9639/100_dni_rzadu__spotkanie_premiera_z_szefem_MSW.html

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #636 dnia: Luty 26, 2012, 19:15:03 »
No i kolejna wskazówka na zapisy...
na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych...
Co do tego to samorządy zgodnie z raportem NIK - u właśnie tutaj wskazują możliwość łatania dziur jeśli budżet temu nie podoła.

No i kolejna wskazówka na zapisy...
cyt....na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych ...
Co do tego to samorządy zgodnie z raportem NIK - u właśnie tutaj wskazują możliwość łatania dziur jeśli budżet temu nie podoła.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 19:59:29 wysłana przez bulon »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #637 dnia: Luty 26, 2012, 20:12:35 »
tak , bo na budowę wałów powodziowych , a wtedy dostaniemy wała :gwiazdki:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #638 dnia: Luty 26, 2012, 22:34:39 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:27:18 wysłana przez strazak1982 »

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #639 dnia: Luty 26, 2012, 22:44:51 »
mieliśmy zaostrzać protest! jednak ten protest zniknął jak śnieg tej zimy  :gwiazdki:

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #640 dnia: Luty 26, 2012, 22:58:22 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:26:02 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 27, 2012, 09:30:16 »
Panowie, zachowujecie sie jakbyście inencji rządu nie rozumieli...
Rachunek jest prosty - w przypadku zagrożenia powodziowego im szybciej i skueczniej będziecie wały układać - ograniczając ewentualne straty, tym pewniej dostaniecie podwyżki....a jak będziedzie się opierdzielać, to będzie to tzw. marchewka na kiju

PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają - rząd, związki i ta cała śmieszna federacja :):):)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 27, 2012, 10:35:04 »
Cytuj
PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają
No tak... szczury już uciekły z tonącego okrętu...  :fiuu:
(bez urazy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 27, 2012, 13:15:38 »
Cytuj
PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają
No tak... szczury już uciekły z tonącego okrętu...  :fiuu:
(bez urazy)

Nie ma się o co obrażać....patrz stopka:) :rofl:
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 27, 2012, 15:39:02 »
Panowie, zachowujecie sie jakbyście inencji rządu nie rozumieli...
Rachunek jest prosty - w przypadku zagrożenia powodziowego im szybciej i skueczniej będziecie wały układać - ograniczając ewentualne straty, tym pewniej dostaniecie podwyżki....a jak będziedzie się opierdzielać, to będzie to tzw. marchewka na kiju

PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają - rząd, związki i ta cała śmieszna federacja :):):)

Ja bym się tak nie cieszył jak ty, ale to twoja sprawa  :mellow: .Przypominam tylko ze Ten sam Rząd walnął cie na waloryzacji kwotowej nie małą sumkę ,wiec niektórzy mogą się śmiać z ciebie  :rofl:...Także jestem już na emce ale uważam ,że podwyżka się należy kolegom będących jeszcze  w służbie dlatego brałem udział w proteście w tym roku w Gdańsku ...Pozdrawiam i bez urazu...
Oczywiście, że się należy, tylko jak widać większość ma w poważaniu aby o nią zawalczyć, niech więc szybciej worki z piaskiem noszą, jak przyjdzie pora...a rodziny nakarmią ideami i zaufaniem społecznym.
A co do podwyżek, to spoko, nic nie kosztuje nas odwołanie, a za jakiś czas znów będą niekórzy biadolić, że jedni dostali wyrównanie od 1 marca a inni od grudnia....bo większość myśli tak - niech frajerzy strajkują a my i tak dostaniemy...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #645 dnia: Luty 27, 2012, 16:52:45 »
Panowie, zachowujecie sie jakbyście inencji rządu nie rozumieli...
Rachunek jest prosty - w przypadku zagrożenia powodziowego im szybciej i skueczniej będziecie wały układać - ograniczając ewentualne straty, tym pewniej dostaniecie podwyżki....a jak będziedzie się opierdzielać, to będzie to tzw. marchewka na kiju

PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają - rząd, związki i ta cała śmieszna federacja :):):)

Życie jest długie, pamiętam tych jajcarzy emerytów z przed dziesięciu lat, jak odchodzili to myśleli, że złapali Pana Boga za nogi, teraz nie są już tacy weseli, bo życie ciecia ogólnie nie jest wesołe. 

   Ale się uśmiałem  :rofl: :szalony: :rofl: :szalony: :rofl: :szalony: :rofl:, ogniowy to jest żartowniś, on powinien zmienić nika na ogniośmieszek. Normalnie dalej się śmieje, chyba się zeszczałem :rofl: :rofl: :szalony:
Ciekawe kiedy ogniowemu wpłynie na konto trzynastka, bo ja już mam, teraz czekam na mundurówkę.

Ps.Myślę, że z takim poczuciem humoru to masz mnóstwo kolegów, tylko sprawdzaj czasami, czy koledzy śmieją się z tobą, cz z ciebie.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #646 dnia: Luty 28, 2012, 07:07:25 »
Panowie, zachowujecie sie jakbyście inencji rządu nie rozumieli...
Rachunek jest prosty - w przypadku zagrożenia powodziowego im szybciej i skueczniej będziecie wały układać - ograniczając ewentualne straty, tym pewniej dostaniecie podwyżki....a jak będziedzie się opierdzielać, to będzie to tzw. marchewka na kiju

PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają - rząd, związki i ta cała śmieszna federacja :):):)

Życie jest długie, pamiętam tych jajcarzy emerytów z przed dziesięciu lat, jak odchodzili to myśleli, że złapali Pana Boga za nogi, teraz nie są już tacy weseli, bo życie ciecia ogólnie nie jest wesołe. 

   Ale się uśmiałem  :rofl: :szalony: :rofl: :szalony: :rofl: :szalony: :rofl:, ogniowy to jest żartowniś, on powinien zmienić nika na ogniośmieszek. Normalnie dalej się śmieje, chyba się zeszczałem :rofl: :rofl: :szalony:
Ciekawe kiedy ogniowemu wpłynie na konto trzynastka, bo ja już mam, teraz czekam na mundurówkę.

Ps.Myślę, że z takim poczuciem humoru to masz mnóstwo kolegów, tylko sprawdzaj czasami, czy koledzy śmieją się z tobą, cz z ciebie.
Hehehe, śmieszne nawet...ciesz się , że dzięki mnie możesz wyładować swoje frustracje :):):)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #647 dnia: Luty 28, 2012, 12:33:52 »
Dzisiaj "Debata ostatniej szansy"
Członkowie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych  ustalili, iż wezmą udział w zaplanowanej na dzień 28 lutego 2012 roku "debacie ostatniej szansy" po zaprezentowaniu w Sejmie RP informacji rządu na temat konfliktu związanego z sytuacją służb mundurowych na tle nierównego traktowania w zakresie wzrostu uposażeń.

Podjęto decyzję, iż każdy związek zawodowy wchodzący w skład FZZSM deleguje swoich umundurowanych przedstawicieli w celu udziału w debacie. Ponadto Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zdecydowała o skierowaniu wystąpienia do Prezydenta RP, a także po raz kolejny do Prezesa Rady Ministrów w sprawie nierównego traktowania funkcjonariuszy w zakresie wzrostu płac.
Po debacie parlamentarnej zaplanowane zostało kolejne posiedzenie FZZSM gdzie podjęte zostaną decyzje w sprawie dalszych działań w ramach prowadzonej wspólnie akcji protestacyjnej.

źródło:   http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1733:dzisiaj-qdebata-ostatniej-szansyq&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 12:36:54 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #648 dnia: Luty 28, 2012, 12:59:53 »
"Po debacie parlamentarnej zaplanowane zostało kolejne posiedzenie FZZSM gdzie podjęte zostaną decyzje w sprawie dalszych działań w ramach prowadzonej wspólnie akcji protestacyjnej.". Szlag mnie trafia jak czytam takie niuuuusy. Jaka wspólna akcja protestacyjna. Przecież każdy związek w swoich ustaleniach miał inne wytyczne prowadzenia akcji- patrz jeden mówił o nie prowadzeniu szkoleń, inne nawet o tym nie wpomnieli. Wspólne to mają to, że w swoich decydujących szeregach władzy zasiadaja emeryci :o

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #649 dnia: Luty 28, 2012, 13:47:34 »
krowa kopacz mówiła czym sie bedzie zajmował sejm na posiedzeniu i nie mowiła nic o informacji na temat podwyzek ,bo na tym posiedzeniu o informacje wnioskują POpaprancy i wybrali inny temat.I co ZZ znowu czekanie i odkładanie decyzji .Ku..rwa albo prawdziwy protest albo zwijac flagi i skulić ogony