Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 433987 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #600 dnia: Luty 18, 2012, 16:02:05 »
Cytuj
W dniu 16 lutego br. w trakcie drugiego dnia posiedzenia Senatu RP odbyły się głosowania m.in. nad poprawkami do projektu budżetu państwa na 2012 rok znoszącymi warunkowość i zmieniającymi termin wprowadzenia regulacji płac dla Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, i Służby Więziennej. Poprawki nr. 4 i 24 w brzmieniu:

    Współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich, zmniejsza się współfinansowanie projektów z udziałem środków Unii Europejskiej o 153.500 tys. zł,
    Środki na podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży


Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej od dnia 1 lipca 2012 r.”, - zwiększa się wydatki bieżące jednostek budżetowych o 153.500 tys. zł; zostały odrzucone stosunkiem głosów: przeciw - 65 przeciw, za – 29.
Zaplanowana wcześniej w Sejmie RP informacja Rządu na temat nierównego traktowania służb mundurowych w sprawie podwyżek dla służb mundurowych w 2012 roku /wniosek SLD/ nie odbyła się. Decyzją Konwentu Seniorów Sejmu ze względu na pilne spotkanie Premiera z klubem SLD w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat, punkt ten został przeniesiony na następne posiedzenie Sejmu tj. 29 lutego 2012 roku.

Posiedzenie: 6. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji, I dzień

[załącznik usunięty przez administratora]
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 18, 2012, 19:16:38 »
Meres - 3 X przeciwny - nieźle
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #602 dnia: Luty 18, 2012, 20:00:06 »
a tak w ogóle to ktoś się zastanawiał co z tą naszą podwyżką na następne lata ? :) zakładając że w tym roku nie będzie powodzi huraganów i innych rzeczy i nie zbudują z tej kasy wałów przeciw powodziowych (co z resztą jest mało prawdopodobne) to co np za rok ? jak za rok będzie powódź to nam "podwyżkę" (która wcale nie jest podwyżką tylko WYRÓWNANIEM) zabiorą ? ...
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #603 dnia: Luty 18, 2012, 20:53:00 »


Jako, że ten Pan zaprasza to zawsze można mu podziękować osobiście, telefonicznie, meilowo za zgodne z sumieniem parlamentarzysty - strażaka głosowanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2012, 12:27:27 wysłana przez seba1 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #604 dnia: Luty 18, 2012, 21:48:22 »
a tak w ogóle to ktoś się zastanawiał co z tą naszą podwyżką na następne lata ? :) zakładając że w tym roku nie będzie powodzi huraganów i innych rzeczy i nie zbudują z tej kasy wałów przeciw powodziowych (co z resztą jest mało prawdopodobne) to co np za rok ? jak za rok będzie powódź to nam "podwyżkę" (która wcale nie jest podwyżką tylko WYRÓWNANIEM) zabiorą ? ...
Kolego , myślę , że za czasów tego rządu możesz zapomnieć o podwyżkach, poza tym w latach 06-08 dostaliśmy 1000 PLN tytułem modernizacji i powinno to starczyć na kolejne 10 lat podwyżek inflacyjnych...nieprawdaż??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #605 dnia: Luty 19, 2012, 10:21:11 »
Jako że już idzie wiosna i odwilż możemy spkojnie pisać gdzie występują lokalne podtopienia, zalania itp.A przyglądając się sytuacji możem także modlić się aby żaden z wójtów , burmistrzów itp. nie apelował o pieniążki tytułem znanym nam wszystkim.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #606 dnia: Luty 19, 2012, 13:52:22 »
29lutego wymyślą inny powód przesunięcia glosowania na 29 marzec i tak dalej będą nas w jajo robić. Co wy się spodziewaliście po nim to jest kolejny plecak
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2012, 13:55:36 wysłana przez xnm »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #607 dnia: Luty 19, 2012, 20:24:13 »
Jako że już idzie wiosna i odwilż możemy spkojnie pisać gdzie występują lokalne podtopienia, zalania itp.A przyglądając się sytuacji możem także modlić się aby żaden z wójtów , burmistrzów itp. nie apelował o pieniążki tytułem znanym nam wszystkim.

Idzie idzie wielkimi krokami



Tak w ciągu najbliższych dwóch tygodni jeżeli prognoza się sprawdzi odpłynie część naszej podwyżki
A do października daleko.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #608 dnia: Luty 20, 2012, 08:41:32 »
Samorządy już biją na alarm do władz wyższego szczebla z informacją, iż pieniążki na walkę z żywiołem już się skończyły.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #609 dnia: Luty 20, 2012, 09:01:43 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #610 dnia: Luty 20, 2012, 15:03:55 »
pamietam kiedyś posłowie PIS zamówili msze w intencji opadów deszczu bo była susza
http://www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE
może teraz niech zamówią masz świetą z intencją o brak powodzi i innych klęsk żywiołowych do października

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #612 dnia: Luty 20, 2012, 17:14:45 »
jak kolega wyżej zamieścił info z o naszych podwyżkach :szalony:

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #613 dnia: Luty 20, 2012, 17:37:25 »
za kilkanaście lat może będą podwyżki w PSP ale na pewno nie w tym roku ...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #614 dnia: Luty 20, 2012, 19:52:11 »
Koledzy są podwyżki!!!!!!!!!!!! ale.........stanów alarmowych na rzekach ^_^ Tak dla rozprężenia mskół. ^_^ ^_^

rzetelny

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #615 dnia: Luty 20, 2012, 22:02:51 »
POdwyżki płuną do Nas szerokim strumieniem. Tylko, czy wytrzymacie tę robotę podczas POwodzi....
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11190757,NIK__Odra_ciagle_grozi_wylaniem__Moze_sie_powtorzyc.html
Rozumiem dać się kopać swojej żonie, ale za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego dajecie się dymać związkom i innym!
POdwyżki=POdniesione stany=POdniesienie wskaźnika wyjazdów=Podniesienie absorpcji= POdniesienie ciśnienia= OBNIŻENIE Waszego uposażenia!  :rofl:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #616 dnia: Luty 20, 2012, 23:31:37 »
Stany na rzekach i groźba powodzi nastąpiły dość szybko i to jest dla nas korzystne panowie w obliczu innych "wspaniałych i krzepiących" informacji o głodowej zwyżce naszych uposażeń a właściwie należnym nam wyrównaniu o poziom inflacji. Chodzi mi o to że lepiej, że taka sytuacja pogodowa dzieje się teraz, w lutym, niż miałaby stać się np. we wrześniu. Bo dziś praktycznie wiemy, że tych podwyżek na jesień nie będzie (i miało nigdy nie być) i trzeba mobilizować związki do bardziej zdecydowanego działania o inne rozwiązanie kwestii.

Inna sprawa to wciąż mnie zastanawia coś co poruszył już ktoś powyżej... Czy już po wsze czasy nasze podwyżki będą zależały od czegoś tam, tzn. czy corocznie będziemy modlić się o pogodę, i dopiero na jesień dostaniemy ew. wyrównania. Bo takie podejście do sprawy pomijając już całkowity bezsens pomysłu, trąci cholerną prowizorką i myśleniem w stylu: "Rzućmy im coś na odczepnego, później się pomyśli, może jakoś to będzie"

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #617 dnia: Luty 21, 2012, 13:43:57 »
Ja wiem od samego początku, że tych podwyżek nie będzie i nawet nie liczę co mógłbym za to kupić. I w tym sensie mam przewagę nad kumplem gliniarzem. Ten już od miesiąca podnieca się rzekomą podwyżką.Wygląda to tak jak tata mówił co zrobimy ze świnki,a w rzeczywistości to jeszcze prosiaczka nie było.
Zakończmy ten temat bo nic to nie da. Podyskutujmy po Euro jak wówczas gliniarze zostaną zrobieni w bambuko.

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #618 dnia: Luty 21, 2012, 18:05:23 »
koledzy o podwyżkach zapomnijmy ale za to proponuje zapytać p.Meresa czy nie boli go serce jak jest  w mundurze strażackim i głosuje przeciwko swoim "ziomalom" . co to za strażak który nie potrafi wesprzeć swoich kolegów , no chyba że ma się super emeryturke i dodatkowo kupe kasy za senatora . .pozdrawiam kolegów  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 18:38:01 wysłana przez strazak01 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #619 dnia: Luty 21, 2012, 18:09:57 »
Proszę spojrzeć w raport NIK - u.Panowie możemy zapomnieć już dziś o pieniążkach.Wójtowie za pośrednictwem mediów już biją na alarm, ludzie nawet nie remontują domów od ostaniej powodzi a tylko w jakiś sposób zabezpieczają dobytek.

Wszystko płynie...

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #620 dnia: Luty 21, 2012, 20:54:46 »
W sprawie pana Meresa! Jak byście mieli 16 tyś z hakiem to też byście laskę na wszystko położyli. Nawet na mundur.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #621 dnia: Luty 22, 2012, 09:39:37 »
jaki z tego wniosek zrobić to co zrobili belgowie i znajdę się podwyżki w euro szansa

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #622 dnia: Luty 22, 2012, 10:00:28 »
Minister boi się mgły i korków...

Cytuj
Strażacy, pogranicznicy i więziennicy mają dostać podwyżki, jeśli nie będzie powodzi lub suszy. Śledzi pan prognozy pogody?

Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych: Pogoda to ten nieprzewidywalny czynnik, który generuje dużo pracy dla służb podległych MSW. Niedawne mrozy i śniegi wymagały dodatkowej mobilizacji policjantów i strażaków, nie mówiąc o powodziach, które mogą się zdarzyć już w najbliższych miesiącach.

Podwyżka nie była planowana i będę się cieszył, jeśli uda się ją wypłacić w czwartym kwartale.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1714:minister-boi-si-mgy-i-korkow&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.rp.pl/artykul/16,816953-Boje-sie-mgly--I-korkow.html
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 10:03:49 wysłana przez grzela »

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #623 dnia: Luty 23, 2012, 15:38:46 »
Panowie o podwyżkach nie ma co marzyć. U mnie od rana pomagam OSP przy udrożnianiu rowów i wypompowaniu wody a tu dopiero pierwsze dni roztopów. Trzeba zaostrzać protesty.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....