Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434019 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 27, 2012, 17:37:11 »
gdzie szukać tego zapisu ,kto był przeciw?

Cytuj
Za poprawką było 325 posłów, przeciw 112, jeden poseł się wstrzymał.

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=7&NrGlosowania=2

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 27, 2012, 17:39:04 »
glosowanie nr2 o godz 11.43

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 27, 2012, 17:48:29 »
http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=11454&mode=thread&order=0&thold=0

czyżby podwyżki miały mieć jednak charakter kwotowy? poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń;

Podwyżki wywalczyli poprzez swoje protesty ZZ, a komendanci będą decydować o tym jak je podzielić.
Nowy KG Policji nie popisał się na sam koniec swojej kariery zawodowej.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1613:nie-z-nami-takie-warianty-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:26:31 »
Czytam czytam i oczom nie wierzę. Czy ja to dobrze zrozumiałem ?
 Jeśli do 30 września nie będzie klęsk żywiołowych to dostaniemy podwyżke . Jeśli jednak będa klęski to podwyzki nie będzie, ale w zamian będziemy mogli sobie dodatkowo więcej popracowac?
 

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:31:03 »
Czytam czytam i oczom nie wierzę. Czy ja to dobrze zrozumiałem ?
 Jeśli do 30 września nie będzie klęsk żywiołowych to dostaniemy podwyżke . Jeśli jednak będa klęski to podwyzki nie będzie, ale w zamian będziemy mogli sobie dodatkowo więcej popracowac?

hehehe dobre co nie ? :D a najlepsze że jak będzie jakaś klęska żywiołowa to się komendanci dodatkowo zapłaczą bo przecież nie ma kasy na nadgodziny :D :D :D
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 27, 2012, 20:40:21 »
To to jest podwyżka na 2012 czy na 2013?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:18:21 »
Cytuj
To to jest podwyżka na 2012 czy na 2013?

Sprawdź sobie kolego w jakim jesteś dziale, poczytaj kilka postów i następnym razem zamilcz...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:44:44 »
Czytam czytam i oczom nie wierzę. Czy ja to dobrze zrozumiałem ?
 Jeśli do 30 września nie będzie klęsk żywiołowych to dostaniemy podwyżke . Jeśli jednak będa klęski to podwyzki nie będzie, ale w zamian będziemy mogli sobie dodatkowo więcej popracowac?
Tak to brzmi, jak odczytaleś, ale jeszcze należy to rozwinąć: jeżeli środki nie zostana wykorzystanedo 30.09. na zapobieganie,i tu trudno oczekiwać by zaprzestano budowy i modernizacji walów oraz infrastruktury przeciwpowodziowej,i przeciwdzialanie skutkom powodzi.Wróć jeszcze raz do tekstu i przeanalizuj.
Pozdrawiam.
Wszystkim funkcjonariuszom należy sie podwyżka uposażenia,a nie takie ponizenie i socjotechniczne kłamstwo.



D O D A T K O W E   S P R A W O Z D A N I E
KOMISJI  FINANSÓW  PUBLICZNYCH 

o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2012 (druk nr 44)


Sejm na 6 posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2012 r. - zgodnie z art. 47 ust. 1 Regulaminu Sejmu - skierował ponownie projekt ustawy zawarty w druku nr 134 do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu.

Komisja Finansów Publicznych po rozpatrzeniu poprawek na posiedzeniu w dniu 26 stycznia 2012 r.

wnosi:

W y s o k i  S e j m  raczy następujące poprawki:

1) po art. 41 dodać nowy art. … w brzmieniu:
„Art. … 1. W przypadku niewykorzystania do dnia 30 września 2012 r. środków w wysokości 76.160 tys. zł planowanych w rezerwie celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych (część 83 – Rezerwy celowe, poz. 4) upoważnia się Ministra Finansów do utworzenia nowej rezerwy celowej w tej wysokości z przeznaczeniem na podwyżkę od dnia 1 października 2012 r. uposażeń funkcjonariuszy:
1) Straży Granicznej – w kwocie 16 438 tys. zł,
2) Państwowej Straży Pożarnej – w kwocie 30.226 tys. zł,
3) Biura Ochrony Rządu – w kwocie 2.256 tys. zł,
4) Służby Więziennej – w kwocie 27.240 tys. zł.
2. Podziału rezerwy celowej utworzonej na podstawie ust. 1, dokonuje Minister Finansów w porozumieniu z właściwymi ministrami lub innymi dysponentami części budżetowych, nie później niż do dnia 31 grudnia 2012 r.”.
– poseł R. Grupiński w imieniu KP PO
– przyjąć
Uwaga: konsekwencją przyjęcia tej poprawki będą odpowiednie zmiany w załączniku nr 10.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2012, 22:01:15 wysłana przez strazak1982 »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:50:53 »
Pozwole sobie przedstawić opis dzisiejszego posiedzenia sejmu w kwestii naszej kasy jak zoastaliśmy jejs pozbawieni
Przechodzimy do rozpatrzenia poprawki 252. Komisja wnosi o odrzucenie tej poprawki. (Gwar
na sali) O głos poprosił pan poseł Jarosław Zieliński. Proszę salę o koncentrację i ciszę.
Poseł Jarosław Zieliński:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Po poprawce PO, oszukańczej, pełnej hipokryzji, która była pierwszą,nad którą głosowaliśmy, dopiero ta poprawka, Prawa i Sprawiedliwości, zagwarantuje podwyżki nie tylko policjantom, ale także funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu. Wskazujemy pewne źródło, rezerwę nr 8, która i tak nie była wykorzystywana w pełni w ostatnich latach. Kwota jest stosunkowo niewielka, 153 mln, więc krok jest bezpieczny. Teraz pytanie do pana premiera. Jeżeli pańska partia i koalicjant poprze tę poprawkę, to nie ma pytania, ale jeżeli nie zamierza poprzeć, to proszę odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego panu, jako premierowi rządu, nie zależy na uspokojeniu, ustabilizowaniu sytuacji w służbach mundurowych, zwłaszcza przed zbliżającym się Euro 2012? To jest bardzo ważny aspekt. A więc proszę albo poprzeć tę poprawkę swoimi głosami, albo odpowiedzieć na pytanie. Przy okazji dziękuję funkcjonariuszom przebywającym na galerii za to, że wytrzymali do końca, żeby zobaczyć, jak jest naprawdę na tej sali. Dziękuję bardzo. (Oklaski)
Marszałek:
Dziękuję bardzo. Przystępujemy do głosowania. Pan poseł ma pytanie? Bardzo proszę.
Poseł Bartłomiej Bodio:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie premierze, czy nie wstyd panu, że po raz kolejny dzieli pan służby mundurowe na służby ratujące życie oraz służby porządkowe? W związku z tym, że poprawka Ruchu Palikota dotycząca tej samej sprawy została odrzucona, solidaryzując się ze służbami mundurowymi, poprzemy ponad podziałami poprawkę PiS. Dziękuję. (Oklaski)
Marszałek:
Dziękuję bardzo. Przystępujemy do głosowania. Kto z pań i panów posłów jest za przyjęciem poprawki 252., zechce podnieść rękę i nacisnąć przycisk. Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał?
Głosowało 439… (Gwar na sali) Proszę o ciszę. Jeśli panowie posłowie dzisiaj muszą swój temperament takim rykiem tu demonstrować, to ja to przyjmę jako rzecz pewną, ale wydawało mi się, że wszyscy umówiliśmy się na poważną pracę w tej Izbie. Głosowało 439 posłów. Za poprawką oddało głos 208 posłów, przeciwnego zdania było 231 posłów, przy braku głosów wstrzymujących się. Stwierdzam, że Sejm poprawkę odrzucił.
 A tu macie link do wynikuów jak kto glosował
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=7&NrGlosowania=112
Po prawej stronie wyniki indywidualne

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:54:18 »
Pozwoliłem sobie zacytować całość wypowiedzi abyście mieli obraz jak to wygladało
Tak wiec glosami PO i PSL zostaliśmy pozbawieni kasy od lipca.
Łaskawie dostaniemy od października jak nie będzie powodź lub innej klęski
POdziękujemy im w terenie za ich glosowanie przy wyborach  :tuba: :tuba:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 27, 2012, 22:02:06 »
PIS miało swoją poprawkę abyśmy dostali od lipca a tu zadam kolejne pytanie? Gdzie podziewa się nasz Komendant Główny i jego świta? Gdzie jego np. doradca od współpracy ze związkami zawodowymi? Czyżby k.... siedział nad dokumentami i rysował zarys ile to jest w Polsce związkowców swemu Panu?A po drugie ... czemu strony związkowe nie grzmią w swoich podwojach o tym co się dziś stało w sejmie.Czemu nie ma info z relacją i zapytaniami do swoich kolegów związkowców?Gdzie jest Pan Osmycki?Oleksak?Nowak? i reszta?
A to reszta tematu

Poseł Zieliński

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Rząd Donalda Tuska ma wyjątkowe, niespotykane zdolności, jeżeli chodzi o wprowadzanie zamieszania, chaosu w państwie. Na 2012 r. w projekcie budżetu przewidział podwyżki dla policjantów i żołnierzy w wysokości 300 zł od 1 lipca, natomiast nie przewidział podwyżek dla pozostałych służb mundurowych, tak ważnych dla państwa, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, dla bezpieczeństwa obywateli i państwa jako całości.

To wytworzyło poczucie krzywdy, wywołało niepokój, spowodowało protesty w służbach, które zostały pominięte. Donald Tusk podzielił służby mundurowe na lepsze i gorsze. My, jako Prawo i Sprawiedliwość, zgłaszaliśmy od początku potrzebę równego potraktowania wszystkich służb i składaliśmy konsekwentnie poprawki, które mają na celu zagwarantowanie środków na podwyżki dla wszystkich służb mundurowych. Poprawkę, która zapewniała środki niezbędne na podwyżki dla pozostałych formacji mundurowych, koalicja PO–PSL konsekwentnie odrzucała. Podczas posiedzenia Komisji Finansów Publicznych nasza poprawka została odrzucona.

Składamy ją jako Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość ponownie. Usłyszeliśmy jednak dzisiaj w wystąpieniach klubowych, że i kluby koalicji rządowej jakąś poprawkę w tym zakresie składają. To hipokryzja niebywała, ale mamy sukces, bo okazuje się, że to, iż tak konsekwentnie walczyliśmy o podwyżki dla Państwowej Straży Pożarnej, dla Biura Ochrony Rządu, dla Służby Więziennej, dla Straży Granicznej przyniosło jakiś skutek. Mam jednak wrażenie, że będzie kolejne zamieszanie, bo chyba kwota – dobrze nie usłyszałem, jaka to suma, będziemy to sprawdzać – która została przewidziana w poprawce zgłoszonej przez PO, nie wystarczy na podwyżki, które są zapowiadane, i albo w związku z tym będzie mniejsza kwota jednostkowa podwyżki w przeliczeniu na etat, albo będą te podwyżki wprowadzone od późniejszego terminu i będzie kolejny chaos, kolejny niepokój i zamieszanie wystąpi z nową siłą. Nasza poprawka zmierza konsekwentnie do tego, żeby po 300 zł, zgodnie z tym, co przewidział premier Donald Tusk dla policjantów i żołnierzy, zagwarantować od 1 lipca wszystkim formacjom mundurowym.

To znaczy, potrzebna jest dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej kwota 61 mln zł, dla Straży Granicznej – 33 mln zł, dla BOR-u – 4,5 mln zł, a dla Służby Więziennej – 55 mln zł. Razem to jest 153,5 mln zł. Wskazujemy źródło pokrycia kosztów tych podwyżek, rezerwę, która nie była wykorzystywana w ostatnich latach w pełni, a to jest duża rezerwa, w części 83: Rezerwy celowe w poz. nr 8. Bezpiecznie można po te środki sięgnąć i spowodować, że uspokoi się sytuacja w formacjach mundurowych, bo wszyscy funkcjonariusze otrzymają oczekiwane podwyżki, na które apetyt wywołał Donald Tusk w swoim exposé, ale okazuje się, że tylko wobec części funkcjonariuszy miał taki zamiar.

W związku z tym apeluję do klubów koalicyjnych, żeby poparły naszą poprawkę, która gwarantuje, że oczekiwane podwyżki będą wprowadzone bez żadnych problemów, a źródło finansowania jest bezpieczne. Mam nadzieję, że tak się stanie i nie będzie kolejnych prób wprowadzenia zamieszania, dowodów hipokryzji, że niby daje się podwyżkę, a w sumie jej nie będzie. Do tego zmierzają wasze działania. Dziękuję bardzo.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2012, 22:10:15 wysłana przez SIUSIEK »

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 28, 2012, 00:18:29 »
Witam,
nie szukajcie teraz odpowiedzi na to co się wydarzyło - niedawno były wybory , ale wydaje mi się ,że przynajmniej 80 % forumowiczów stąd (min. z tych , którzy,są teraz bardzo oburzeni)  podddało się TVN-nowskiej propagandzie dobrobytu i ... pomyliło się w głosowaniu ...... i efekt widać
Proponuję zamykać oczy i brać co jest - może się udać .
Bierność ludzi , którzy decydują o nas zwykłych strażakach jest żenująca.
Pzdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:20:28 »
Owszem głosowałem na PO, ale wybrałem mniejsze zło :'(. Cytując klasyka "nie chcem ale muszem" :gwiazdki:
Po za tym gdyby DonAld nie strzelił sobie w stopę, mówiąc o podwyżkach tylko dla Policji i Wojska to była by cisza, ba na ten rok nie było planowanych podwyżek, co nie znaczy że popieram DonalDino, ja też mam w domu coraz "krótszą kołdrę" w kasie. I nadal będę protestował  :tuba: :fiuu: :tuba:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 09:26:08 wysłana przez szakal »

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:56:56 »
stare ale niestety aktualne dla budżetu i dla nas . . .
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlug-gazpromu.html
 i nikt mi nie powie, że nas Polaków się oszukuje.

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:27:53 »
popieram kolegę kz69. To co piszesz to 100% prawdy. Ludzie nie oglądajcie TVNu, który jest bardzo bliski jednej partii i wszystko zniekształca na jej korzyść, pokazując nieprawdę. To typowa manipulacja, a większość co widzi w to wierzy. Czy obecny rząd mało dał argumentów że to pomyłka tych co na niego głosowali? Przecież tvn specjalnie trąbi o kryzysie żeby społeczeństwo o nic nie prosiło. Ludzie otwórzcie oczy, czy was jeszcze bardziej trzeba upokorzyć?? Włoskie firmy wypłacają 13ste pensje, a my z 3 razy mniejszym PKB udzielamy im kredytu....dużo by pisać, ale temat nie ten

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:05:55 »
Na szczęście nie głosowałem na PO  :o mam czyste sumienie , ale czy to coś zmienia ? niestety nie , jesteśmy zdani na partie rządzącą , co wywalczymy to nasze . Więc nie składajmy broni , do puki nie wygramy :tuba:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:14:37 »
Cytuj
Owszem głosowałem na PO, ale wybrałem mniejsze zło . Cytując klasyka "nie chcem ale muszem"
Po za tym gdyby DonAld nie strzelił sobie w stopę, mówiąc o podwyżkach tylko dla Policji i Wojska to była by cisza, ba na ten rok nie było planowanych podwyżek, co nie znaczy że popieram DonalDino, ja też mam w domu coraz "krótszą kołdrę" w kasie. I nadal będę protestował     
@szakal.
Niestety kolego wybrałeś większe zło. Sam sobie zaprzeczasz  :gwiazdki: mówiąc, że głosowałeś na PO, ale nie popierasz Tuska. To tak jak byś powiedział, że jesteś wierzący, ale nie wierzę w Boga...
Po pierwszej kadencji, wydawało mi się, że ten rząd mundurowych w butelkę nie nabije, gdyż od początku miał w du...ie nas. No niestety bardzo się myliłem bo frajerów znalazł w naszych szeregach na swoją słodko-pierdzącą gadkę w expose.  :wacko:

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:28:42 »
Dokładnie, ostatnie podwyżki dla służb to efekt prac wcześniej rządzącego PISu, tylko wszedł w życie za czasów PO.... Trzeba zakończyć to co robi rządzący obecnie establishment

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:55:41 »
Cytuj
Dokładnie, ostatnie podwyżki dla służb to efekt prac wcześniej rządzącego PISu, tylko wszedł w życie za czasów PO....
Masz racje tylko ostatnie podwyzki byly 4 lata temu a PO nie pomyslala o nas :zamknij:

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:20:41 »
Dlatego mam nadzieję że wyciągniesz wnioski przy następnych wyborach!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:48:30 »
Poprawka PiSu przepadła Panowie dzięki poprawce PO i koalicji min takiej jaką jest PSL i SLD.PiS chciał aby pieniążki były od lipca i z poza rezerwy celowej ale przepadło.Teraz niech panowie ze straży odbierający np: stadion w Warszawie zobaczą co zrobiliśmy.Otóż utrzymanie roczne - bez jakichkolwiek imprez - to minimum 17 milionów złotych a mówi się nawet o kwocie około 40 mln.Może to pieniążki z innej kieszeni ale brak odbioru dałoby im do myślenia.Ponadto przeglądając analizy KG z działań związanych z lokalnymi podtopieniami,zalaniami,tornadami,wylewami itp. corocznie Panowie mamy ich od kilkunastu do kilkudziesięciu procent więcej.Niechybnie prowadzi to do sformuowania ostatniego zdania....możemy się już dziś pożegnać z pieniędzmi.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:19:23 »
Czerwiec 2012, gdzieś w jednej z Jednostek Ratownicz-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej dzwoni telefon strażaka.
- Tatusiu! Dlaczego nie możemy jechać nad jezioro?
- Córeczko, tata musi być na służbie bo mamy duże zawody piłkarskie w kraju. Nazywają się EURO 2012
- Ale u nas w powiecie nie będzie przecież meczy?
- Tak ale grają w Gdańsku!
- Tato to przecież 500 km od nas !!!
- Tak ale może jakiś kibic będzie chciał przejechać przez nasz powiat w drodze do Gdańska.
- A kiedy wrócisz do domu?
- Jak się skończy EURO.
- To wtedy pojedziemy pod namiot nad jezioro?
- Nie wiem kochanie bo nie mamy pieniążków.
- Ale skoro więcej pracujesz to powinieneś więcej zarabiać
- Teoretycznie tak ale za nadgodziny nie chcą płacić a dopiero w październiku ma być podwyżka.
- Ale w październiku to jest za zimno na namiot. Jak się przeziębimy to nam żaden lekarz recepty nie wypisze a w aptece leki są bardzo drogie!
- Co ja poradzę kotku. Jak przez wakacje nie będzie powodzi albo wichury to jesienią dostaniemy troszkę więcej pieniążków.
- To wakacje mają być brzydkie czy ładne?
- Nie wiem kochanie ale moi szefowie w ministerstwie zakładają że będą ładne i obiecali nam po 300 zł.
- Tato ale nikt normalny tego nie jest w stanie przewidzieć!!!
- To prawda Kochanie ale pamiętaj że Ci przy władzy to nie są tacy normalni ludzie jak my wszyscy!!!
- Tato ale te 300 zł. to nam nawet na benzynę nie wystarczy!!! Już teraz jeździsz do pracy 20 km rowerem bo paliwo jest bardzo drogie.   
- Tak ale jak to ładnie w telewizji brzmi że STRAŻACY DOSTALI PODWYŻKI.                                        
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:27:17 »
Dla mnie oczywiste jest to, że tych pieniędzy nie dostaniemy i na pewno nie w takiej kwocie.
Rząd pięknie rozegrał całą tą sprawę - z dnia na dzień dał nam "pieniądze", aby zastała cisza do października.
Od października będziemy dalej protestować do 2013 i jak dobrze pójdzie to coś dostaniemy

Wydawało by się aby związki walczyły aby pieniądze na nasze podwyżki były z rezerwy, którą przedstawiła partia PiS ...

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:38:05 »
po euro  zapomnijmy o 300pln !!! :wall:

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:43:44 »
Będzie jedno wielkie G.....NO.Chyba nie ma bardziej bezjajecznej foramacji jak PSP.Przykre :angry: