Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434152 razy)

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 18, 2012, 14:47:35 »
No to Panowie jazda z Komendantem Głównym .... żegnaj.
komendant główny- do puki nie powołają nowego to pisz z małej litery bo ten który jest nie zasługuje na duże.Choć wiem ze to nazwa stanowiska.


Cytuj
Minister dodał, że rozważana jest ewentualna możliwość pozyskania środków na podwyżki dla funkcjonariuszy pod koniec 2012 r. Środki na ten cel mogłyby pochodzić z rezerwy budżetowej na przeciwdziałanie klęskom żywiołowym. Ta pozycja budżetu, według projektu, ma wynieść ok. 1,4 mld zł. Cichocki zastrzegł jednak, że nie wiadomo, ile pieniędzy z tej rezerwy zostanie pod koniec roku.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-strazacy-i-pogranicznicy-nie-dostana-w-tym-roku-podwyzki,nId,429834
Tymi pieniędzmi z rezerwy na klęski to oni wiele rzeczy chcą pokryć,a jedną z największych klęsk,które łatwo przewidzieć to będzie Euro2012

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:00:53 »

eryk97

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:04:52 »
No wreszcie myslenie idzie w odpowiednim kierunku u nas 01 zamiast o proteście to cały czas mówił o opłatku z prominentami lokalnego PO .
Czyli najpierw wotum nieufności dla KG i jej szefa potem czyszczenie do spodu - nasi komandanci nie są z strażakami

asp.sztab..

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:23:23 »
smutne - jak mało znaczymy dla rządu, polityków, ... ba nawet dla komendanta głównego...

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:28:29 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:34:39 wysłana przez strazak1982 »

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:43:07 »
Skurwysyny i nic więcej nie powiem.Moder kasuj,ale muszę sobie ulżyć.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:47:35 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:35:03 wysłana przez strazak1982 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:00:39 »


Cytuj
Minister dodał, że rozważana jest ewentualna możliwość pozyskania środków na podwyżki dla funkcjonariuszy pod koniec 2012 r. Środki na ten cel mogłyby pochodzić z rezerwy budżetowej na przeciwdziałanie klęskom żywiołowym. Ta pozycja budżetu, według projektu, ma wynieść ok. 1,4 mld zł. Cichocki zastrzegł jednak, że nie wiadomo, ile pieniędzy z tej rezerwy zostanie pod koniec roku.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-strazacy-i-pogranicznicy-nie-dostana-w-tym-roku-podwyzki,nId,429834
Pan minister chyba nie wie co mówi.Środki z rezerwy ? A czy na to pozwoli rząd ?
A z drugiej strony gdzie nasi decydenci ze związków zawodowych - czy i także oni muszą zachowywać się jak nasz komendant główny? Przecież taka informacja ze spotkania powinna być umieszczona na wszystkich stronach niespełna pół godziny po zakończeniu spotkania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 16:04:39 wysłana przez SIUSIEK »

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:31:20 »
Dalsze funkcjonowanie tego wątku jest nie celowe.
Trwa "AKCJA PROTESTACYJNA" i jest taki watek.


Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy
Alexis de Tocqueville
Te wątki są ze sobą ściśle powiązane,przecież akcja protestacyjna dotyczy podwyżek

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:33:34 »
 Z ustawy modernizacyjnej, lepiej zagazować strażaków niż dać im jeść ,gdzie ten cichicicki patrzył.
Planowany jest zakup m.in.:
 10 pomp pożarniczych o wydajności powyżej 4.000 l/min,
 16 trenażerów pożarowych mobilnych,
 16 komór dymowych mobilnych,"
Co do pomp to nie mam zastrzeżeń ale te mobilne komory to następne stanowiska dla przydupasów KW.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:51:54 »
Miałem już nie napisać ani słowa, ale cóż, dzisiejsze "uzgodnienia" doprowadziły mnie do stanu porównywalnego ze stanem człowieka chorego na schizofrenie.

Postawy Naszych Panów przewodniczących nie będę komentował, bo po pierwsze szkoda słów, po drugie dawno to przewidziałem i w ogóle mnie nie zdziwiło. Natomiast jedno zdanie wypowiedziane przez PANA ministra zmusiła mnie do wypowiedzi. Chodzi o kwestię "... Środki na ten cel mogłyby pochodzić z rezerwy budżetowej na przeciwdziałanie klęskom żywiołowym. Ta pozycja budżetu, według projektu, ma wynieść ok. 1,4 mld zł..."
Z miejsca pomyślałem sobie "WARA OD TYCH PIENIĘDZY"- tak sobie kolokwialnie rzekłem i to nie w duchu.
Najgorszą rzeczą na jaka dzisiaj może zgodzić ciało (tak ciało) reprezentujące grupę funkcjonariuszy mundurowych to własnie zgoda na taki krok.
Należy pokazać temu społeczeństwu (notabene Nas olewającego w sprawie podwyżek), że NIE GODZIMY SIĘ NA PRZESUNIĘCIE ŚRODKÓW Z JEDNEGO BEZPIECZEŃSTWA W INNE!!!!!!
Skąd wziąć środki na WYRÓWNANIE uposażenia (inflacji) ?
Proszę bardzo (mam nadzieję, że jakimś CUDEM dotrze to do przedstawicieli związkowych) skąd wziąć pieniądze.

- pieniądze na prowadzenie biur: 67,8 mln zł
- opłacenie posłom mieszkań w Warszawie: 6,8 mln zł
- zakup służbowych samochodów: 1 mln zł
- podróże PKP: 2,2 mln zł
- diety poselskie: 13,6 mln zł
- pensje poselskie: 58 mln zł

Będziemy największymi PALANTAMI (tak piszę to trzeźwy i zdrowy na umyśle) jeżeli zgodzimy się, na to, SKĄD mają pochodzić środki na WYRÓWNANIE uposażenia.

Uważam, że tą drogą uzyskamy poparcie i społeczeństwa i swojego honoru!

FORMA PREZENTOWANA PRZEZ STRONĘ RZĄDOWĄ MNIE NIE ZADOWALA i NIE GODZĘ SIĘ NA TĘ PROPOZYCJĘ !!!

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie z kraju, w którym środowisko otaczające mnie ma temperaturę około 24 stopni C.
; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń


PS.
Puknijcie się w głowy tymi L4 (delikatnie, żeby nie bolało).
Co zrobić? Proszę bardzo! WYPISAĆ SIĘ ZE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH WSZYSCY! Nie, nie uważam tego za dobre rozwiązanie, ale w momencie przyjęcia opisywanego powyżej stanowiska "rządu" to najlepsze (subiektywnie) jakie można zrobić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 17:15:42 wysłana przez dr.Kudłaty »

Offline tomek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:09:31 »
Nóż się w kieszeni otwiera na ten "NIBY RZĄD". :krzyk: Do przewidzenia było takie stanowisko Cichockiego. Nic nie pozostaje tylko L4 jak najczęściej a w czerwcu to normalne. Ciekawe co zrobią teraz ZZ czy też ich prominentni przewodniczący wyjdą ze spuszczoną głową? Pewnie innaczej nie będzie. :wall:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:38:43 »
Spokojnie Panowie, związku muszą to sobie przetrawić, przedyskutować, przemyśleć... I potem ogłosić wejście następnych "niezwykle" skutecznych form protestu. Oflagowanie komend i aut już przecież dało premierowi i ministrowi do myślenia. Natychmiast wypowiedział się w mediach obiecując strażakom podwyżki i to od stycznia 2012 łącznie z wyrównaniem. A po ogłoszeniu przez ZZ braku szkoleń i prac porządkowych w komendach, zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego na której prezydent podjął niezwykle ważną uchwałę o wycofaniu się z jakichkolwiek planów reformy emerytalnej, dodatkowo natychmiast przeznaczając na podwyżki cały budżet jaki MON miał otrzymać na misję afgańską czyli ok. 2 mld zł.
Gdy odbyły się pikiety w miastach gospodarzach EURO premier osobiście spotkał się z protestującymi przywożąc ze sobą gotowy projekt rozporządzenia w którym wycofuje się z podwyżek dla policji przeznaczając całą kwotę dla PSP.
Z góry zaznaczam, że nie widzę w tej chwili jednej i skutecznej formy protestu, która mogłaby przekonać naszych rządzących do zmiany decyzji, ale przyznam się, że do głowy przychodzą mi same radykalne rozwiązania. Myślę że EURO daje nam wielkie pole do popisu dla ustalenia różnych form protestowania i tu powinniśmy szukać swojej szansy.
Z innej beczki. Oglądałem niedawno relacje z okolic Elbląga gdzie kolejna "cofka" z Bałtyku podtopiła troszkę Żuław. Jakoś nie widziałem nigdzie ani jednego żołnierza, a jedynie samych strażaków. Niech może Tusk modli się o powódź przed EURO żeby wzmocnić obsady JRG i żeby jak najmniej z nas mogło iść na protesty bo będzie niezły dym i wstyd przed całym światem.

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:41:47 »
Podpowiem tylko tyle, gdzie te wszystkie podpisane porozumienia w sprawie zrównania płac w PSP z innymi służbami?
 gdzie te wyrównania powyżej inflacji?
 gdzie ciągłość władzy itp?

Należałoby wrócić do tych wszystkich podpisanych porozumień i wyegzekwować je teraz. Przypomnieć co władza obiecywała.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 18:45:27 wysłana przez AndrzejKG »

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:50:33 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:08:08 wysłana przez strazak1982 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:08:09 »
Jeśli parlamentarzysci dostrzegają nasz problem może wrto uderzyć bezpośrednio do nich. Może warto dotrzec na terenie do każdego z nich i zadac proste pytanie - czy będzie Pan - Pani głosować za przyznaniem wszystkim słuzbą mundurowym po 300 zł. Niech złożą jasną deklarację. zobaczymy co zrobia i jaki będzie tego efekt. O opozycje się nie boje gorzej może być z PO i PSL ale warto próbować wszyskiego.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:33:53 »
A co robi w naszej sprawie  01  leśniakiewicz  w lesie siedzi czy co .Takiego wodza to tylko pozazdrościć ,poszedłbym z nim w ogień  ale ja w ubraniu ciężkim ognioochronnym a on zw lampasach. Parlamentarzystom to nie można wierzyć bo w telewizji widzi go wyborca i on ładnie mówi , a na komisji gdy Mularczyk poddał propozycje podwyżek to kto odrzucił ,kochany rodzinny PSL ,Popaprańcy , i czerwone diabły jak się nie mylę ,nie wierzcie im ,oni zaprą się wszystkiego.Ten jeden poseł z SLD tylko jakiś normalny zna się na sprawach mundurowych, bo ten nasz niby wiceminister z PSLa to jakiś typowy Kargul.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 11:46:27 wysłana przez pożarnik92 »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:26:05 »
Ponawiam post o wotum dla 01.Od chwili podniesienia przez strażaków larum facet ani razu się nie wypowiedział jak on to widzi.Najlepiej zwołać naradę w KW i walić w dół służbowo o rozliczaniu podziału za błędy podczas akcji protestacyjnej.Pamiętam jak oddawaliśmy wielki szacun dla komendanta Meresa - ten to miał jaja i za ludźmi potrafił się wstawić.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:35:58 »
Ponawiam post o wotum dla 01.Od chwili podniesienia przez strażaków larum facet ani razu się nie wypowiedział jak on to widzi.Najlepiej zwołać naradę w KW i walić w dół służbowo o rozliczaniu podziału za błędy podczas akcji protestacyjnej.Pamiętam jak oddawaliśmy wielki szacun dla komendanta Meresa - ten to miał jaja i za ludźmi potrafił się wstawić.

Popieram

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:49:25 »
Cytuj
Ponawiam post o wotum dla 01.
Ruszcie troszkę głowami, co Wam da Votum dla 01?? Nie zmieni i załatwi to przeciez żadnych problemów.
Skoro do tej pory nie ma żadnego stanowiska z KG, to tak jakby nie było wcale KG.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 19, 2012, 13:17:51 »
a KG skąd się wziął? człowiek PO to co on ma niby powiedzieć wstawi się za nami to go kopną w d... i straci taką pensyjkę na niego nie ma co liczyć. Jedyne co możemy zrobić to nie liczyć na nasze super extra ZZ tylko na siebie we własnym gronie coś grubego zrobić żeby nasz kochany rząd poszedł do rozum do głowy i zaczął jarzyć ze bez nas euro może się nie odbyć. Ochrona PP musi być na mistrzostwach a bez niej .... trafi całą imprezę.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 19, 2012, 14:17:53 »
straż Graniczna, zaczęła działać:

Cytuj
Mając na uwadze deklarację Pana Ministra Jacka Cichockiego, dotyczącą możliwości przesunięcia środków finansowych z rezerwy celowej w trakcie drugiego czytania w Sejmie projektu ustawy budżetowej na 2012 r.  Członkowie Prezydium  KKW w pełni popierają stanowisko Federacji  Związków Zawodowych z dnia 18 stycznia 2012 r.

a ponadto postanowili:

- wystąpić do Komendanta Głównego Straży Granicznej z apelem o wspólne skierowanie pisma do Marszałka Sejmu, Przewodniczących  Klubów Parlamentarnych i Przewodniczących Komisji Sejmowych oraz Prezesa Rady Ministrów RP w sprawie dokonania przesunięcia środków finansowych z rezerwy celowej na wzrost uposażeń.
- wystąpić z apelem do członków NSZZ FSG o dotarcie do Posłów  RP  w swoich okręgach wyborczych  i przekazanie pisma argumentującego zasadność wygospodarowania środków finansowych na wzrost uposażeń dla wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych.
- na bieżąco monitorować wyżej wymienioną sytuację i podejmować dalsze działania  zgodnie z podjętą uchwałą Nr 99 KKW NSZZ FSG z dnia 12 grudnia 2011 r.

Może na wzór kolegów ze SG wprowadzić podobne działania w szeregach Naszych ZZ.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:44:49 »
Cytuj
człowiek PO to co on ma niby powiedzieć wstawi się za nami to go kopną w d... i straci taką pensyjkę na niego nie ma co liczyć

Ale od czegoś w końcu jest. Zamiast wymyślać kolejne analizy analiz, może otworzył by gębe.
To tak jak by wojsko było na wojnie a generał udawał, jest pokój i nic się nie dzieje. Jak pod takim facetem można służyć? Niech sam zakasa rękawy i bierze klepak do traw.Jak się nie ma jaj to składa się dymisję. On jest od opłatków i otwierania remiz? to szkoda żeby gościu się i do tego fatygował. 
A tu podejście jest takie, że jak strażak zaczyna sam myśleć to trzeba mu znaleść zajęcie, może jakąś kontrole wysłać i pokazać, że my w ogóle to nic nie umiemy. Może jeszcze za holowniki po wypadkach weźmiemy robotę. Do roboty strażacy pierwsi, do pieniędzy ostatni. Kurna co z tymi ludźmi się dzieje???

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #474 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:19:51 »
Mam do kolegow tak propozycje moze by wyslac prozbe do mediow o to by spytaki sie 01 jakie on zajmuje stanowisko w obecnej chorej sytuacji ... ?? co wy na to moze jakas forma listu? elektronicznego
  :tuba:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu