Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434074 razy)

Offline sernik4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 02, 2011, 17:21:01 »
sernik o max. to ja mogę pomażyć tak jak sly napisał przy odejściu na emkę i humorze starego. Sly właśnie dzisiaj mi kadrowiec wyliczał- 58% i przy maxach ciut mniej jak wypłata i odszedł bym już i jutro no ale jeszcze jest 13, mundurówka etc.- w skali roku niezły grosz.
Więc na twoim miejscu jeszcze bym się zastanowił nad odejściem po "ewentualnych" podwyżkach. szkoda by było przegapić po i tak suchych latach. Zawsze by ci ona zrekompensowała dwu letnią rewaloryzację emerytur. Doszłaby do tego urlopówka. Przemyśl temat  :huh:   

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 05, 2011, 23:44:46 »
sernik o max. to ja mogę pomażyć tak jak sly napisał przy odejściu na emkę i humorze starego. Sly właśnie dzisiaj mi kadrowiec wyliczał- 58% i przy maxach ciut mniej jak wypłata i odszedł bym już i jutro no ale jeszcze jest 13, mundurówka etc.- w skali roku niezły grosz.
Więc na twoim miejscu jeszcze bym się zastanowił nad odejściem po "ewentualnych" podwyżkach. szkoda by było przegapić po i tak suchych latach. Zawsze by ci ona zrekompensowała dwu letnią rewaloryzację emerytur. Doszłaby do tego urlopówka. Przemyśl temat  :huh:
Panowie, a ja myślę, że planowana podwyżka, ma zatrzymać odejścia ze służby, przynajmniej na czas EURO, a potem jakimś trafem, dla "starych" zmieni się sposób nalicznania emerytury, np. z ostatnich 12 miesięcy - jednym słowem koledze doradzam w myśl zasady: " nie bądź chamie chytry" i korzystaj z OBOWIĄZUJĄCYCH przywilei, to zaczyna się robić za ciepły temat, a oszczędności są potrzebne już a nie za 25 lat...
Pozdro...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:52:58 »
@Ogniowy z tego naliczania to wielkich oszczedności nie będą mieli, proceder dotyczy chyba tylko PSP. Bardziej obawiał bym się o pozbawienie nas corocznych dodatków oraz innych znanych Wam świadczeń płaconych przez PSP i inne służby. Zysk natychmiastowy.

 :szalony:

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 06, 2011, 14:56:33 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:29:17 wysłana przez strazak1982 »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 06, 2011, 15:06:36 »
@strazak1982 "proceder dotyczy chyba tylko PSP" chodziło o max-a na odejście, nie jestem taki pewny czy w innych służbach tez tak mają jak my. Z rozmów z policjantami słyszałem, że odchodzą z tego co mają, ile w tym prawdy nie wiem.

 :szalony:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 06, 2011, 15:33:50 »
Rząd przyjął projekt budżetu: to nie jest czas na rewolucję.....
....Donald Tusk przypomniał także, że w budżecie przewidziane są podwyżki dla żołnierzy i policjantów.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-przyjal-projekt-budzetu-to-nie-jest-czas-na-r,1,4958318,wiadomosc.html

Koleś

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 06, 2011, 16:30:23 »
Jak na razie premier ani żaden minister nie powiedział nic o podwyżkach w mundurówce, tylko konkretnie wymienił policjantów i żołnierzy.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:03:57 »
a dlaczego?? bo nam nic nie da! gdyby mial dac to wszyscy by o tym mowili w mundurze jaki ten i tamten jest wporzadku bo nam podwyzki dają. łudzimy sie a po euro bedzie wielkie buuuuuuuuum! jakos z kryzysu wyjsc trzeba!

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:05:01 »
A co na to nasze ZZ??? Nie mogę znaleźć nic na stronach.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:52:07 »
A co na to nasze ZZ??? Nie mogę znaleźć nic na stronach.

A czego szukasz? Co chcesz wiedzieć?

 :szalony:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:56:58 »
Podwyżka dotyczy wszystkich służb mundurowych czy tylko tak jak mówił Tusk policjantów i żołnierzy ?????
Pozdrawiam

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 06, 2011, 21:51:31 »
No właśnie... Nikt "z góry"  nie wyraził się jasno, że lipcowa podwyżka obejmie także PSP... Zrobili to tylko politycy "drugiego garnmituru" oraz pseudo eksperci wykorzystywani przez media. Ani z ust premiera, ani ministra MSWiA, ani KG nie słyszałem, że dostaniemy 300 zł od połowy roku...
Może boją się aby taka wypowiedź nie trafiła do archiwum na półkę pod tytułem "obiecanki cacanki".
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:17:14 »
Chciałbym się mylić, ale wydaje się że nam strażakom nic się nie skapnie z tych "po 3 stówki". Premier mówiąc policję i wojsko miał wydaje mi się na myśli tylko policję i wojsko. Przecież sam Boni mówił na spotkaniach że nasze ministerstwo to tak naprawdę tylko MSW, reszta nadaje się pod administrację (w tym straż). Przecież w latach 70tych jeszcze straż należała do szeroko pojętej administracji, a meldowało się najpierw staroście a potem komendantowi. Dzisiaj zakusy żeby nas wrzucić pod ZUS i wywalić z MSWiA są ogromne i prawdopodobnie 1 oznaką tych skłonności będzie brak naszych podwyżek i to co mówi Tusk czyli właśnie tylko "policja i wojsko".

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 07, 2011, 19:53:14 »
Powiem tak. Czytałem dziś rozporzadzenia do ustawy budżetowej na stronie sejmu. I o ile jest tam o podwyżkach dla nauczycieli - pracują po 18 godzin w tygodniu ale to inny temat :wacko:, o zamrożeniu płac w budżetówce, o braku podwyżek dla sędziów i prokuratorów. o tyle nie ma tam wzmiany nic o podwyzkach dla wojska i policji. I to jest zastanawiające. Premier wczoraj mówił że dostanie wojsko i policja ale w rozporządzeniach ani slowa o tym.
Czyli albo zrobi osobny przepis specjalnie dla woska i policji ze sposobem daniach tych 300 zł dla nich lub co napewno każdy znas był by za tym:) zmienią nam rozporzadznie może o stopniach służbowych i każdemu dodadzą po 300 zl w stopniu:) fajnie

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:16:21 »
Stopni nie tkną, w takim układzie również kadeci i podchorążowie by na tym zyskali  ^_^
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:20:13 »
Wystarczylo poszukac i znalazłem choć wolałem życ w niepewności a tak ale pocztyajcie sobie sami:
- U S T A W A  B U D Ż E T O W A NA R O K 2 0 1 2 UZASADNIENIE TOM I
Rozdział V
Wydatki budżetu państwa w 2012 r.
3. Wynagrodzenia w państwowych jednostkach budŜetowych
W projekcie ustawy budŜetowej na rok 2012 przyjęto wynagrodzenia w państwowych
jednostkach budŜetowych dla pracowników objętych przepisami ustawy z dnia 23 grudnia
1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budŜetowej oraz o zmianie
niektórych ustaw (Dz. U. Nr 110, poz. 1255, z późn. zm.) na poziomie nominalnym z roku
2011 z uwzględnieniem rozdysponowanych rezerw celowych w 2011 r. oraz dodatkowego
wynagrodzenia rocznego naliczonego, zgodnie z ustawowo określonymi zasadami.
Wynagrodzenia dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych
przez organy administracji rządowej, określone zostały zgodnie z przepisami ustawy z dnia
26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela i ustalone są w relacji do kwoty bazowej dla
nauczycieli, która wzrośnie o 3,8% od 1 września 2012 r.
Wynagrodzenia te ujęte zostały w załączniku nr 10 do projektu ustawy budŜetowej
w podziale na poszczególne grupy pracownicze, części i działy klasyfikacji dochodów
i wydatków łącznie z rezerwami celowymi, w wysokości 26.966.194 tys. zł (bez składek na
ubezpieczenia społeczne i na Fundusz Pracy) i w porównaniu do roku 2011 (bez rezerw
celowych) wzrosły o kwotę 761.538 tys. zł, co stanowi 2,9 %.
Zmiany wynagrodzeń w państwowych jednostkach budŜetowych w 2012 r. w porównaniu
do ustawy budŜetowej na rok 2011 (bez rezerw celowych) wynikają przede wszystkim
z następujących tytułów:
1) rozdysponowania rezerw z roku 2011 oraz ich skutków przechodzących, a takŜe
utworzenia nowych rezerw celowych, w tym na podwyŜszenie uposaŜeń funkcjonariuszy
Policji,
2) zwiększenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego / nagród rocznych wynikających
z realizacji w 2011 r. ostatniego etapu Programu wieloletniego pn. „Modernizacja SłuŜby
Celnej w latach 2009-2011”,
3) nowych zasad rozpatrywania przez Ministra Zdrowia wniosków refundacyjnych
i cenowych wynikających z ustawy o refundacji leków, środków spoŜywczych
specjalnego przeznaczenia Ŝywieniowego oraz wyrobów medycznych na zwiększenie
wynagrodzeń dla 20 etatów w grupie członków korpusu słuŜby cywilnej,
4) wprowadzenia 10% dodatku do wynagrodzeń dla pracowników Ośrodka Psychiatrii
Sądowej, mających bezpośredni kontakt z osobami wobec których sąd orzekł
zastosowanie środka zabezpieczającego, na podstawie art. 88 ust. 3 ustawy
o działalności leczniczej,
5) włączenia wynagrodzeń dla 40 etatów w grupie członków korpusu słuŜby cywilnej,
w związku z przejściem pracowników zatrudnionych dotychczas w Krajowym Biurze
75
Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do urzędu obsługującego
ministra właściwego do spraw pracy,
6) zwiększenia wynagrodzeń z tytułu nowych zadań,
7) wzrostu wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej dla Ŝołnierzy zawodowych o 0,22 od
1 lipca 2012 r. (tj. z 2,6 do 2,82),


8) zmniejszenia funduszu wynagrodzeń z tytułu:
- wyłączenia dodatków zadaniowych, które w 2011 roku przewidziane były na obsługę
Stałego Przedstawicielstwa i innych placówek dyplomatycznych w związku z polskim
przewodnictwem w Radzie Unii Europejskiej,
- przekształcenia z dniem 1 stycznia 2012 r. z państwowych jednostek budŜetowych
w państwowe osoby prawne parków narodowych oraz Ośrodka Studiów Wschodnich
im. Marka Karpia.
Kwoty bazowe dla poszczególnych grup pracowników, zostały określone w art. 13 projektu
ustawy budŜetowej na rok 2012.

tak wiec zapomniano o nas  no panowie ze ZZ czas chyba zacząć działać aby nie bylo za późno
materiały znajduja się na stronie ministerstwa finansów

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:42:58 »
Czyli protest, tylko jaka forma byłaby na tyle dotkliwa, aby udało się przekonać władze do zmiany decyzji? Na pewno  nie wystarczy oflagowanie się, bo z flagami możemy jeździć do usranej emki bez jakiegokolwiek skutku.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:05:30 »
Jak to jaka:) za pół roku mamy EURO a stadion narodowy nie odebrany przez PSP :) po drugie porty lotnicze tez trzeba bedzie odebrać:) i wiele innych inwestycji. Niech koledzy prewentyści pokażą na co ich stac i jak dbamy o bezpieczeństwo obywateli aby w tych obiektach bylo bbbbbbbbbbbbardzo bezpiecznie. Może groźba międzynarodowego skandlau spowoduje ugięcie sie wlady??:)

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 07, 2011, 22:23:28 »
Jak to jaka:) za pół roku mamy EURO a stadion narodowy nie odebrany przez PSP :) po drugie porty lotnicze tez trzeba bedzie odebrać:) i wiele innych inwestycji. Niech koledzy prewentyści pokażą na co ich stac i jak dbamy o bezpieczeństwo obywateli aby w tych obiektach bylo bbbbbbbbbbbbardzo bezpiecznie. Może groźba międzynarodowego skandlau spowoduje ugięcie sie wlady??:)


Chyba sam nie wierzysz w to co mówisz. :) nie odebrać stadionów? bzdura!

Jest ciekawsza, prostsza metoda, a co ważne bardziej dotkliwa dla decydentów. Mianowicie L-4. Tylko, ze do tego trzeba mieć jaja, a wiem, że większość nie pójdzie na to  :szalony: Już zresztą było poruszane. Celnicy jakiś czas temu to zrobili i wtedy bardzo szybko wywalczyli to co chcieli. U nas zaraz dyskusje o prokuratorach i inne takie.
Niestety flagi faktycznie możemy sobie zawiesić, z prędzej zrobią się z nich szmaty niż jakiś efekt będzie. :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 07, 2011, 22:43:24 »
Ja nie twierdze że maja nie odbierać ja twierdze że należy robić to bardzo dokładnie i skrupulatnie - niech kolega zobaczy ile trwał odbiór stadionu w gdańsku. Musieli kilka meczy odwołać. O nie była to niczyja złośliwość. Po prostu podeszli odpowiednio i rzetelnie do tematu. A co do L-4 to już widzę jak wszyscy leczą. Zaraz zaczną nasyłać kontrole z ZUSu. Ale każdy pomysł jest dobry:) warto próbować wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 22:48:35 wysłana przez robn »

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:22:09 »
Nie powinniśmy czasami dopisać sobie na sztandarach nowego motta PSP? "Skuteczni jak nigdy, wydymani jak zawsze". A co do L4, to niech mnie kontrolują, będę sobie spokojnie siedział przed TV i oglądał EURO2012  :straz:

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:31:59 »
No i dlaczego  Panowie ze związków milcżą?  Znowu nas wydymali i to kolejny raz bez mydła. Policja i wojsko to nie PSP. Kolejny raz spotyka nas gorzki zawód... Tylko niech związkowcy nie pisza, że robią, albo zrobili co tylko mogą bo w te bajki kilka lat temu przestałem wierzyć...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 08, 2011, 13:34:09 »
@piowo2008 zbyt szybko wydajesz wyroki. Poczekamy-zobaczymy co będzie bliżej lipca. Flagi zawsze zdążymy wywiesić. Jeszcze nikt nic nie dostał a tu juz płacz, że do powodzi może dojść.

 :szalony:

PS.
Mam nadzieję @piowo2008, że jeżeli nie sprawdzi się Twój scenariusz to zamieścisz odpowiedni komentarz do tego.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 08, 2011, 13:40:26 »
Zaraz zaczną nasyłać kontrole z ZUSu.

Tak dla formalności:
By być przez zus kontrolowany to trzeba być jego płatnikiem.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 08, 2011, 14:02:31 »
"Tak dla formalności:
By być przez zus kontrolowany to trzeba być jego płatnikiem."
dla formalności :) mogą nie sprwadzać chorego tylko lekarza wiec mogą wezwać chorego