Autor Wątek: Funckja W Osp -"gospodarz"  (Przeczytany 18284 razy)

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Funckja W Osp -"gospodarz"
« dnia: Październik 07, 2005, 19:31:35 »
Jak wygląda ta funkcja w waszych jednostkach?
Jakie zadania spoczywaja na gospodarzu?
Czy prowadzą jakieś książki pracy gospodarza?

 :)
Pozdrawiam

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2005, 20:58:17 »
z tego co wiem to w naszej jednostce gospodarz prowadzi jakiś zeszyt gospodarza. a obowiązki to sprawdzanie stanu sprzętu, dbanie żeby wszystko było sprawne do akcji, wydawanie ubrań i takie tam podobne....

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2005, 17:03:47 »
U nas gospodarz zajmuję sie gospodarką sali. Podpisuje umowy z wypożyczającym, przekazuje klucze, wydaje naczynia, jest cały czas do dyspozycji dla gości. Na koniec odbiera sale i sprzęt, by później wypożyczyć nastepnym.
Prowadzi magazyn mundurowy, prowadzi książkę gospodarza.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2005, 23:02:35 »
U nas w OSP Kleczew gospodar widział ostatnio remizę w styczniu 2004 wtedy nim został
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2005, 10:02:06 »
i od tego czasu słuch po nim zaginął, wiem cuś o tym jestem z tej samej jednostki :(  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2005, 12:31:05 »
a zmiana gospodarza morzec ie to zrobic jak gosc sie nie spisuje i nie ma checi to sie go wymienia
po co posuty tryb w zegarku??

2 lata temu tak mieli?my i zmienili?my go?cia a teraz problem sie pojawia kupi?em gospodarzowi nowy mundur i powiedzia?em ze to zeby go zmobilizowac ale to jak widze s?abo dzia?a a pro?by jeszcze s?abiej
zaczyna nie odbierac telefonow ode mnie a to juz przesada kiedy dyplomacja sie konczy zaczyna sie gro?ba moze to poskutkuje

a jak wam gospodarz nie odpowiada i nic nie robi to go zmienic na walnym a tymbardziej macie okazje po nowym roku bo wybory sa przeciez

u mnie gospodarz prowadzi ksi??ke gospodarza (bynajmniej mia? prowadzic ale to musze sprawdzic) i wynajem sali i ogólne porzadki a sprzed do akcji to juz naczelnik (konserwator)  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2005, 18:04:23 »
jedna osoba niestety nie może dokonać takich zmian a szkoda
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2005, 09:57:53 »
a to tylko wam nie pasuje ten gospodarz??
pogadaj z chłopakami moze im tez a jak nie no to pech
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2005, 20:01:21 »
:huh: Cóż tak mało postów?!?!?!?!?

Panowie druhowie wypowiadajcie się jak to jest u was z tym "gospodarzem", zarazem dziękuję już tym, którzy wypowiedzieli się w tym temacie.

Pozdrawiam B)  

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2005, 21:41:07 »
u nas nie istnieje funkcja gospodarza jako tako naczelnik troche tam zagląda kiedys czesciej bo chyba niepotrzebnie zalozylem alarm i automat do swiatelka teraz to tam zaglada sporadycznie za sprzet odpowiada kierowca tzn ja wiec jestem tam czesto  

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2005, 18:41:05 »
Umnie w jednosce zrezygnowalismy z funkcji gospodarza bo nic nie robił i dalismy sobie spokuj

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2005, 18:25:09 »
U nas w jednostce statutowej funkcji gospodarza nie ma. Jest gość wytypowany przez zarząd który zajmuje się sprzętem tzn. sprawdza czy na samochodach jest komplet sprzętu jak coś jesz zepsute to wymienia.Prowadzi też swoją książkę ( nie mylić z książką inwentarzową) Prowadzi rejest wydanego umundurowania. - każdy członek JO-T ma swój mundur koszarowy , USP, buty i hełm. Podpisuje w książce że odebrał i tego pilnuje. Jak zgubi czapkę to chodzi w hełmie albo sam sobie kupuje. Wcześniej jak nie było gospodarza to każdy wybierał obie czysty mundur a prać nie było komu.  

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2005, 19:27:18 »
U mnie gmina podpisuje umowę z kierowcą konserwatorem i cały majdan jest na jego stanie od samochodu poczynając przez ubrania na obiekcie remizy kończąc.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2006, 06:53:01 »
A czy ma ktoś możliwość zeskanowania jednej ze stron "książki gospodarza"?? :huh:

Jeśli tak to proszę o przesłanie mi na adres gucio679@wp.pl


Pozdrawiam ;)  

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2006, 11:01:27 »
A u nas po walnym mamy nowego gospodarza, i........... chyba znów będzie tak jak z tym starym, czyki beznadzieja. Pozdrawiam wszystkich żetelnych gospodarzy

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2006, 21:53:14 »
W mojej jednostce gospodarz wszystko "olewa", przyjdzie raz na jakis czas posiedzi 5 minut i pujdzie. Zarząd tlumaczy nam ze to starszy pan i niemozemy od niego wymagac niewiadomo czego, ale jak byly wybory, to natą funkcje bylo kilku chętnych, mieszkających blisko remizy, no ale jak chcieli tak teraz mają...

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2006, 19:26:54 »
Czyli z tymi gospodarzami tak już jest u mnie podobnie ale jak potrzeba no to naprawde się chlopak mobilizuje i chwała mu za to a jutro prawdopodobnie zmienimy naczelnika ponieważ z obecnym choć BARDZO BARDZO  zasłużonym dla straży czlowiekiem nie mozna sie już normalnie dogadać :( szkoda ale robimy społecznie więc musimy dążyć do kompromisu (mamy kandydata młodego bo w moim wieku ale pojętnego :))
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:27:58 »
U nas funkcję gospodarza sprawuje kobieta, na jej głowie jest wszystko w remizie nie zajmuje się garażami od tego są kierowcy. Nasza gospodyni niezle sobie daje radę i nie można złego słowa powiedzieć.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2006, 21:40:35 »
W mojej macierzystej OSP - funkcja gospodarza polega na wypełnianiu obowiązków, które wyznaczyło mu walne zebranie czlonków- regularne opłacanie rachunków za prąd , wode , gaz, śmieci pranie ubrań itp. / zanoszenie  tych że rachunków do skarbnika gminy/, oraz dbanie o mienie  i porzadek w strażnicy- za sprzatanie remizy i terenu wokół dostaje pare groszy z gminy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2006, 01:01:14 »
U nas nastąpiła zmiana gospodarza,nie wiem tylko po co,bo i ten się widzę nie wyróżnia.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline tom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2006, 23:18:36 »
no to tylko wspułczuc , nierozumiem niekturych wypowiedzi,pszeciesz to wy wybieracie  gospodaza ,umnie gospodaz jak go niema w domu to jest w remizie ,a jest tam często ,nawet niekturzy  muwią że tam chyba spi ale faktem jest że zajmuje się wszystkim  co tam jest nawet sam wymisla rozne usprawnienia a potem tylko poinformuje kierowcuw o takim czy tesz innym pomysle kturego dokonał i pyta o zdanie  ,jesli mają jakies poprawki to to zrobi tok jak im lepiej pasuje , ale uwieszcie mi że zatko się zdaza żeby tszeba cos poprawic  , spawa ,pszerabia  dobrze się zna na elektryce , rozebranie pompy czy tesz innego urządzenia to niema żadnego problemu , złota rączka, ma swoje małe zaplecze z kluczami  ,stuł narzędziowy porządny  /tylko niewolno mu tam grzebac / odrazu wie  :)  

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2006, 15:56:18 »
Koledzy druhowie jak już został poruszony temat funkcji gospodarza napiszcie mi coś więcej o funkcji sekretarza ewentualnie gdzie dokładnie mogę znaleźć jakie obowiązki należą do sekretarza ( czy to tylko pisanie sprawozdań po zebraniach?)
z góry dzięki
 

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2006, 18:43:16 »
Gospodarz.
W naszej OSP gospodarz – skarbnik zajmuje się nie tylko porządkami.
Dba żeby kasiory starczyło na wszystko. Pozyskuje pieniądze od sponsorów
A potrafi „wyżebrać” nawet i 5000 zł rocznie dba o zaopatrzenie począwszy
od odzieży i sprzętu po cukier i herbatę. Życzę takiego gospodarza.


pozdro

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2006, 21:51:49 »
julija
jeśli chodzi o funkcję sekretarza w OSP to nie wiem czy są jakieś specjalne instrukcje.
W naszej OSP Zarząd po wyborach opracowuje swój regulamin pracy .Jest tam określone co do kogo należy i kto za co odpowiada.Do sekretarza należy :
1. Prowadzenie książki pracy OSP,rejestru odznaczeń .
2. Protokołowanie posiedzeń Zarządu i zebrań OSP.
3. Przygotowanie dokumentacji na Walne Zebranie.
4. Przygotowanie wniosków na odznaczenia

Offline szasza111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Funckja W Osp -"gospodarz"
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 08, 2006, 13:37:34 »
U mnie w jednostce gospodaż zajmuje sie :prowadzeniem ksiązki gospodaża,odpowiada za całą strażnice i wszystko co sie w niej znajduje,jest odpowiedzialny ze organizowanie wszelkego rodzaju imprez np festyn strażacki!

pozdrawiam