Autor Wątek: Służba-szkoła  (Przeczytany 3439 razy)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Służba-szkoła
« dnia: Marzec 07, 2011, 15:13:58 »
zwracam się z kilkoma pytaniami do zawodowców bo może wystąpiły u was w jednostkach takie sytuacje. Mianowicie jest taka sytuacja u mnie w mieście jest nabór do służby PSP (powiedzmy, że dostałbym się do służby) a mamy marzec egzamin jest 30marca. A przygotowuje się już od pół roku do SA PSP i czuje się pewnie biorę korepetycje itp. Kolejne pytanie jest moje, czy jakbym się dostał z ulicy teraz mógłbym startować do SA? egzamin jest 30 czerwca do SA a 30marca jest egzamin z ulicy. proszę o pomoc!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.373
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2011, 15:23:44 »
ZNam osobiście przypadek ze sekcyjny poszedł na dzienna aspirantke :P wiec róznie to w zyciu bywa :P
tato dowódca sie nie gniewał bo przeciez kazdy moze sie zwolnic z zachowaniem okresu wypowiedzenia :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2011, 16:11:42 »
Teoretycznie może, ale weźmy pod uwagę że jeżeli się zwolnisz przed upływem 3 lat, komendant może zażądać od ciebie zwrotu pieniędzy chociażby za kurs podstawowy, ale tak jak kolega wyżej napisał. Wszystko zależy od tego ile "wujek" ma do powiedzenia.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2011, 10:23:31 »
Teoretycznie może, ale weźmy pod uwagę że jeżeli się zwolnisz przed upływem 3 lat, komendant może zażądać od ciebie zwrotu pieniędzy chociażby za kurs podstawowy, ale tak jak kolega wyżej napisał.
Totalna bzdura niema żadnej podstawy prawnej co do zwrotu jakich kolwiek kosztów.

Po zdaniu egzaminów  i przyjęciu do SA możesz się normalnie zwolnić składając raport w trybie i na zasadach określonych w ustawie o PSP.
Ps. Osobiście znam kilka podobnych przypadków, że strażacy czy to na stażu czy już mianowani na stałe zwalniali się ze służby z powodu przyjęcia do SA.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2011, 14:43:23 »
Nie rozumiem po co się zwalniać? Zmienia się tylko rodzaj służby z przygotowawczej na kandydacką. Jedna decyzja KG. Zastanawiam się tylko, czy nie byłoby korzystniej robić aspirantkę przemiennie.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2011, 15:20:47 »
Nie rozumiem po co się zwalniać?
a co z zajmowanym stanowiskiem przez prawie dwa lata? wakat?
chyba nikt sobie na to nie pozwoli.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2011, 19:22:39 »
na co? jakie zajmowanie stanowiska? KG przenosi gostka do danej szkoły, a Komendant Szkoły robi z nim to samo co z innymi przyjętymi. Ale na miejscu takiego delikwenta swoje miejsce w szkole na dziennych starałbym się zamienić na skierowanie do szkoły w systemie przemiennym. Wystarczy tylko chcieć i przekonać swoich komendantów. Nie widzę konieczności zwalniania się ze służby.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Straszak13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2011, 20:47:21 »
koledzy mam podobne pytanie....

a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz jestem przyjety do strazy z naboru z ulicy to moge startowac do SGSP w systemie zaocznym czy teraz mnie czeka caly uklad tzn kurs uzupelniajacy, pozniej aspirantka i dopiero warszawa? 

 z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2011, 21:13:55 »
Straszak13, dobrze opisałeś drogę od naboru z ulicy do oficera.

Co do aspirantki to na podaniu nawet jest pozycja gdzie wpisuje się ewentualne miejsce pełnienia aktualnej służby w PSP.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 22:39:40 wysłana przez tomekkula »
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Straszak13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2011, 21:29:06 »
kolego a gdzie opisałes tę droge bo cos nie moge znaleźć tego wątku ?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2011, 22:40:08 »
Mój błąd literowy. Chodziło mi że Ty dobrze opisałeś tą drogę.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline krown

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Służba-szkoła
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2011, 15:34:27 »
przecież żeby iść na aspirantkę to trzeba mieć skończoną podoficerke to jak chcecie odrazu isc po przyjeciu do służby z ulicy isc na aspriantke..w systemie przemiennym ?