Autor Wątek: Uzbrojenie Osobiste  (Przeczytany 2216 razy)

Offline mieczyslaw5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Uzbrojenie Osobiste
« dnia: Październik 05, 2005, 12:29:14 »
Czy są gdzieś dostępne w wersji elktronicznej wzory "Karty Kontroli Sprzętu", tzn Hełm strażacki, Pas Strazacki, Zatrzaśnik, Maska, itd. Kto to opracowuje ?  
 

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Uzbrojenie Osobiste
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2005, 15:46:22 »
NIe wiem czy są gdzieś elektroniczne wzory Kart Kontroli Sprzętu. A jeśli chodzi o to kto to kontroluje, to wydaje mi się że to należy do obowiązków technika w JRG (przynajmniej tak u mnie jest).

Kontrole hełmów powinno się przeprowadzac co 5 lat (ew. 6 jeśli 1 rok leży w magazynie).
Pas strażacki chyba co 5 lat.
Maska w zależności od producenta.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Uzbrojenie Osobiste
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2005, 07:18:30 »
Cytuj
Kontrole hełmów powinno się przeprowadzac co 5 lat (ew. 6 jeśli 1 rok leży w magazynie).
Pas strażacki chyba co 5 lat.
Maska w zależności od producenta.
A skąd masz takie info  :o ?
Bo ja mam takie: Kontrolę okresową wykonuje jednostka PSP, w której posiadaniu jest sprzęt. Kontrola obejmuje sprzęt będący w użytkowaniu oraz sprzęt znajdujący się w magazynie. Kontrolę należy wykonywać co 6 miesięcy Kontrola polega na sprawdzeniu kolejno wszystkich parametrów lub cech podanych w karcie kontroli itd.... (dot. hełmu, pasa, zatrzaśnika. Jeśli chodzi o maski to nie wiem)
Wymienione przez Ciebie okresy to prawdopodobnie okresy bezpiecznego użytkowania sprzętu. Po 5-6 latach pas/hełm pewnie już nie nadaje się do użytku (nawet jeśli przeleżał w magazynie).
PS. niestety nie posiadam wersji elektronicznej kart.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2005, 07:19:18 wysłana przez Zubek73 »

Offline OSP1978

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Uzbrojenie Osobiste
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2016, 20:36:24 »
Piszę tutaj żeby nie zaśmiecać forum. Panowie, mam kilka starych pasów strażackich i chciałbym poznać ich historię. Czy wiecie może gdzie szukać informacji na temat historii pasów strażackich ogólnie pojętej. Lata produkcji, gdzie były produkowane, w jakich latach używane, itp. , itd. Za wszelkie mądre, naprowadzające informacje serdecznie dziękuję.  :straz: