Autor Wątek: Zgłaszać, czy nie zgłaszać?  (Przeczytany 1320 razy)

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Zgłaszać, czy nie zgłaszać?
« dnia: Marzec 06, 2011, 18:22:21 »
Witam, gdzieś chyba widziałem podobny wątek, ale nie mogłem go znaleść :gwiazdki: Jeśli to tylko moja słaba wola poszukiwawcza, to wybaczcie ;)

Mianowicie:

Co sądzicie na temat zgłaszania pożarów drogą telefoniczną (998) np. śmietnika, przez strażaka z jednostki w danej miejscowości, który akurat przechodził i zobaczył takowy, a straż kilkakrotnie w ciągu ostatnich dni wyjeżdżała do tego śmietnika? Czy dyspozytor nie będzie podejrzewał Nas ( jako strażaka, działającego w tej akcji ) jako potencjalnego sprawcę pożaru? Dzwonimy bez obaw?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zgłaszać, czy nie zgłaszać?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2011, 18:25:29 »
A jak do dyspozytora dzwoni ktoś inny to od razu podejrzewa go o podpalenie??
Jedyna obawa jaką powinieneś mieć przed takim zgłoszeniem jest taka czy jest to zdarzenie do którego niezbędny jest sprzęt i ludzie PSP/OSP czy może zagasisz to sam pierwszym wiaderkiem lub butelką wody!?

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zgłaszać, czy nie zgłaszać?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2011, 18:28:31 »
Bez nerwów kolego ;)

Poprostu dziwi Mnie zachowanie ludzi, którzy :

po 1 wrzucają tam popiół
po 2 nie mogą tego, tak jak mówisz, zalać wiadrem, tylko czekają aż sie rozpali (?) a następnie dzwonią po Nas, aby ponagrywać filmiki, czy popatrzeć przez okno na działania ;)

Pozdrawiam

Offline Hiram

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zgłaszać, czy nie zgłaszać?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2011, 22:31:26 »
Nie rozumiem w czym problem?
Przecież strażak, jak każdy obywatel ma nie tylko prawo, ale i obowiązek zawiadomić straż pożarną o zauważonym pożarze. No chyba, że zgłoszenie wpłynie od strażaka ochotnika, który chwilę później sam aktywnie uczestniczy w akcji gaśniczej w ramach zastępu OSP. Wtedy może to wydawać się trochę dziwne, ale nie dajmy się zwariować. Nie każdy Ochotnik to przecież piroman

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zgłaszać, czy nie zgłaszać?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2011, 22:38:57 »
@deejayslonio bardzo dobrze to ujął, faktycznie często wzywa się straż do PIERDÓŁ.
Strażak, który chcąc nie chcąc ogarnia w jakiś sposób temat, czasami prostymi sposobami może uporać się z "zagrożeniem". Szkoda tylko, że część bardzo rzadko z tej możliwości korzysta, wybierając "ciężki kaliber", czyli wezwanie straży jako rozwiązanie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!