Autor Wątek: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.  (Przeczytany 4624 razy)

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« dnia: Marzec 05, 2011, 23:11:45 »
Witam, wczoraj na zebraniu sprawozdawczo wyborczym mówił że chodzą słuchy ze w tym roku ma być większa kasa z KSRG. Czy ktoś wie coś o tym? Gdzie można znaleźć takie informacje?

Od niedawna zaczynam interesować się od strony papierkowej moją OSP, do tej pory tylko na wyjazdach do zdarzeń. Proszę o informacje czy są jakieś wymagania, jeśli tak, to jakie i gdzie je mogę znaleźć co do wyposażenia w sprzęt jednostek KSRG.
Na zebraniu była mowa m.in. o konieczności posiadania 4 szt aparatów ODO. Chciałbym to potwierdzić i zobaczyć co jeszcze "musimy" mieć. Szukałem w  :google: i niestety nie widzę nic.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam MK

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2011, 23:21:42 »
Dzisiaj mialem wlasnie takie spotkanie. I u nas w powiecie mamy miec wlaczone 30 kilka osp do ksrg. I musza byc 2 jednosktki JOT w gminie w systemie. Wiem napewno, ze trzeba miec odpowiednia licze wjazdow my mielismy 60 w tamtym roku i moglibysmy startowac do ksrg. Oczywiscie odpowiedni sprzet tez trzeba miec bo ze starym poczciwym Żuczkiem raczej szans nie ma. No i oczywiscie liczbe ochotnikow, kierowcow co wazne. Cos wiecej? pewnie tak ale nie wiem.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2011, 23:40:26 »
Temat poruszany w innych wątkach do połączenia

   Może powtórze za kimś ale zmienily sie wymagania sprzętowe, między innymi jeden samochód  średni techniczny, torba, 4aparaty tlenowe, odpowiednia liczba osób z odpowiednimi szkoleniami itp.
   Pozatym zostały wprowadzone zalecenia m.in. min. 2 jednostki w KSRG na gmine; a także podzielono powiaty na te w ktorych nie ma potrzeby właczania nowych jednostek do systemu; można właczyc nowe jednostki ale nie jest to konieczne; i takie w których konieczne jest właczenie nowych jednostek do systemu
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 12:07:27 wysłana przez MIKO »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2011, 23:46:06 »
Na zebraniu była mowa m.in. o konieczności posiadania 4 szt aparatów ODO. Chciałbym to potwierdzić i zobaczyć co jeszcze "musimy" mieć. Szukałem w  :google: i niestety nie widzę nic.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam MK
O ile mnie pamięć nie myli to mniej więcej wszystko wszystko powinno być zapisane w procedurze P-23 KG PSP, tyle, że nigdzie jakoś nie ma uaktualnionej wersji (starsza: http://www.straz.tarman.pl/upload/file/P-23.PDF). Ogólnie z KSRG są jaja, bo ponoć rozporządzenie straciło ważność, i KSRG tak jakby chwilowo nie ma :szalony:  Ale o tym jest osobny watek.

Jak coś to więcej szczegółów (aczkolwiek trudno powiedzieć czy aktualnych) to należy szukać właśnie bodajże w tym nieaktualnym rozporządzeniu ("Rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego")
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/55/2998/Rozporzadzenie_w_sprawie_szczegolowych_zasad_organizacji_krajowego_systemu_ratow.html
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2011, 23:52:54 »
Mi nie chodzi o włączanie nowych jednostek do KSRG bo wiem że to było w innym temacie. Moja jednostka jest już w KSRG, posiadamy 2 samochody, jakieś 5 lat temu przekazanego nowego Mercedesa Atego i w tym roku Forda Transita z Policji. Sprzętu trochę mamy i stopniowo uzupełniamy. Jednak tak jak wcześniej opisałem "mamy" posiadać 4 aparaty ODO, teraz mamy 2 które od kilku lat były używane 2 razy. Wiem że zamiast AODO byłaby nam potrzebna bardziej pompa szlamowa czy nowe nomexy. A zamiast tego musimy mieć uwzględnione w planach aparaty.

O tym że KSRG chwilowo nie istnieje to już czytałem i w takim razie chyba zostaje czekać na nowe rozporządzenie i trzymać się tego co zostanie tam zapisane.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2011, 23:58:08 »
Temat poruszany w innych wątkach do połączenia

   
   Pozatym zostały wprowadzone zalecenia m.in. min. 2 jednostki w KSRG na gmine; a także podzielono powiaty na te w ktorych nie ma potrzeby właczania nowych jednostek do systemu; można właczyc nowe jednostki ale nie jest to konieczne; i takie w których konieczne jest właczenie nowych jednostek do systemu

możesz to jakoś rozwinąć..bo u mnie tez sie padło hasło od władz gminy ze muszą wytypować drugą OSP do KSRG ... my mamy GBA i min 2 AODO i kolejne dwa będę niedługo kupione.. co do nowego rozporządzenia..ma ktoś jakieś plany, przecieki co i jak ma to wyglądać..warto widzieć na co planować wydatki :straz:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2011, 00:22:58 »
Z tymi czterema AODO to słyszałem już w zeszłym roku - w okolicy kwietnia-maja 2010. Była też mowa o hydraulice itd. To wszystko niby wynikało ze wspomnianej procedury P-23, a dokładniej zalecenia KG PSP aby "wyrównać poziom" wszystkich jednostek systemowych OSP - tak aby nie było sytuacji gdzie jednostka będąca w KSRG od początku jego istnienia nie jest w stanie samodzielnie prowadzić działań (w pewnym określonym dla jednostek OSP w KSRG spektrum), a jednostka wprowadzona w 2010 czy 2011 to już może. Ja te informacje wyłapałem przypadkowo na poziomie KW - i tam też radziłbym się dopytywać... Tylko zabijcie mnie, ale nazwy komórki organizacyjnej która się tym zajmowała nie pamiętam :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2011, 03:52:38 »
o i szlamówka (czy tez inna pompa do zanieczyszczeń) i hydraulika też była w ramach tych wytycznych;

jak wiadomo rozporzadzenie o KSRG straciło ważność przygotowuja sie nowe
to o czym wcześniej wspomniałem są to wytyczne KG które poszły w dół. W sumie moje stwierdzenie, ze "zmieniły sie wymagania" było przesadzone bo jak wiadomo nie ma jeszcze przepisów to określających.
A to o czym wspominałem to sa jeszcze chyba "zalecenia" z góry, ktore prawdopodobnie (nie wiem jaki one maja statut) wejdą w życie w raz z nową ustawą o KSRG.
A informacje pochodzą od mojego KP
Według mnie należy sie cieszyć, bo w zwiazku z tym (przynajmniej teoretycznie) pojdą dodatkowe pieniądze na KSRG w celu doposażenia. A i system w końcu zaczyna być ukierunkowany pod kątem właściwej jego strefy działania czyli MZty, bo pożary to obecnie mniejszość naszych działań. A co do jednostek nowych wchadzacych, to i tak na początku większość nie spełnia wytycznych dopiero z czasem są doposażąne.


   A i w nawiązaniu do podziały powiatów to w podkarpackim chyba 5 czy 7 (nie pamiętam już jakie) nie wymagają poszerzenia o nowe jednostki,
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 03:59:19 wysłana przez malpa151 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2011, 08:31:14 »
W dniu 18 lutego 2011 r. Minister SWiA podpisał rozporządzenie o KSRG publikowane w Dz.U. nr 46 poz. 239.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2011, 09:00:19 »
Jest tego 61 stron. Zastanawiam się czy ktoś już porównywał stare rozporządzenie z nowym - czy są jakieś różnice czy jest to po prostu stare ale jeszcze raz podpisane.

Ja już zauważyłem kilka zmian - może dobrze było by je gdzieś w odrębnym wątku wymienić.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KSRG - sprzęt, pieniądze, wymagania itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2011, 11:33:22 »
Ma ktoś link bo na stronie KG PSP jest tylko info a nie ma samego rozporzadzenia, może nieudolnie szukam ale prosze o info i link..

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE