Autor Wątek: Incydent bydgoski  (Przeczytany 8628 razy)

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Incydent bydgoski
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 11, 2011, 14:34:11 »
I cyrku ciąg dalszy. Media podają... "za odmowę interwencji". Jaką ku... odmowę. Czy strażacy odmówili wyjazdu, czy tylko polecili zaalarmować PSK?! Tu odmowie nie ma mowy, a jedynie o zwłoce z podjęciem działań.
Ku..a, do dziennikarzy jednak powinno się móc strzelać.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Incydent bydgoski
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2011, 14:47:32 »
... Czy strażacy odmówili wyjazdu, czy tylko polecili zaalarmować PSK?! ...
Wszystko wskazuje na to, że jednak odmówili wyjazdu na zgłoszenie osobiste, polecając zgłosić pożar telefonicznie do MSK i wyjechali dopiero zadysponowani przez MSK.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Incydent bydgoski
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2011, 14:55:43 »
I cyrku ciąg dalszy. Media podają... "za odmowę interwencji". Jaką ku... odmowę. Czy strażacy odmówili wyjazdu, czy tylko polecili zaalarmować PSK?! Tu odmowie nie ma mowy, a jedynie o zwłoce z podjęciem działań.
Ku..a, do dziennikarzy jednak powinno się móc
strzelać.


Też dołączam się do życzeń ale z tym strzelaniem to powiem tak tylko i wyłącznie z procy z solą w środku i goły tyłek
dla mnie to Tylko i wyłącznie tak mogą robić bo z dziennikarstwem to nie ma nic wspólnego k u ku ryku  no ulżyło mi.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Incydent bydgoski
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2011, 23:02:21 »
Nowy link, wg. tytułu oraz informacji którą przeczytałem na pasku TVN24 to  "Strażacy zostali ukarani"

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/spoleczne/kary-dla-czterech-strazakow-za-opieszalosc/4128597/strazacy-ukarani-za-odmowe-przyjecia-zgloszenia-o-pozarze/4128609

Myślę że sposobem na rekompensatę poniesionej szkody może być pomoc chłopaków ze straży poszkodowanym mieszkańcom. Myślę że reputacja po części zostałaby odbudowana.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Incydent bydgoski
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2011, 15:00:41 »
O ile dobrze kojarzę ta jednostkę to jest tam szlaban i dyżurka. Wiec najprawdopodobniej to nie dyspozytor nie przyjął zgłoszenia tylko strażak dyżurny, którzy otworzył drzwi delikwentowi. Domniemam, że był to młody stażem strażak lub być może nawet jeszcze przed przeszkoleniem. Więc nie wyciągajmy pochopnych wniosków do czasu wyjaśnienia sprawy.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Incydent bydgoski
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2012, 22:40:10 »
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 22:49:07 wysłana przez Fredek »