Autor Wątek: Raport o pozwolenie na studiowanie.  (Przeczytany 12460 razy)

Offline teciu8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Raport o pozwolenie na studiowanie.
« dnia: Marzec 01, 2011, 19:01:36 »
Witam,

drodzy Koledzy, czy moglibyście mi podpowiedzieć jak napisać 'raport o pozwolenie na studiowanie'. Chciałbym się dowiedzieć jak to ma wyglądać, co musi zawierać.

Pozdrawiam!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 19:33:46 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 20:22:41 »
Zgodnie z ustawą o PSP K-nt może tylko i wyłacznie skierować na studia (lub inną naukę) nigdzie w ani jednym przepisie nie ma mowy o pozwoleniu czy zgodzie na naukę
skoro tak to raport możesz napisac wyłącznie z prośbą o skierowanie a ze sierowanie wiąże sie z urlopem odpałtnościami delegacją to mało który 01 cie skieruje  :rofl:
i ta sytuacja nosi nazwę pat-a  :krzyk: :krzyk:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 20:47:00 »
Niestety masz rację  :kwit:

Ustawa o PSP

Cytuj
Art. 106.
1. Strażak może być skierowany do szkoły, na przeszkolenie lub na studia.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, rodzaje placówek, do których może być skierowany strażak, oraz należności pieniężne przysługujące strażakom w przypadkach, o których mowa w ust. 1, a w szczególności:
1) uposażenie;
2) inne świadczenia pieniężne wynikające z przepisów płacowych;
3) wysokość dodatku służbowego;
4) ryczałt finansowy na dojazdy do miejsca nauki;
5) zasady odpłatności za noclegi i wyżywienie podczas nauki.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 marca 2003 r. w sprawie rodzaju placówek, do których może być skierowany strażak Państwowej Straży Pożarnej, oraz należności pieniężnych przysługujących w przypadkach skierowania strażaka do szkoły, na przeszkolenie lub na studia

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20030610546&type=2

Offline DaVinci

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 22:03:46 »
Art. 1031.
§ 1. Przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych rozumie się zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności przez pracownika, z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą.

§ 2. Pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe przysługują:

1.urlop szkoleniowy,
2.zwolnienie z całości lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania.
§ 3. Za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnienia z całości lub części dnia pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Art. 1032.
§ 1. Urlop szkoleniowy, o którym mowa w art. 1031 § 2 pkt 1, przysługuje w wymiarze:

1.6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminów eksternistycznych,
2.6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminu maturalnego,
3.6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
4.21 dni w ostatnim roku studiów – na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2011, 20:20:54 »
Art. 1031.
§ 1. Przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych rozumie się zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności przez pracownika, z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą.

§ 2. Pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe przysługują:

1.urlop szkoleniowy,
2.zwolnienie z całości lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania.
§ 3. Za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnienia z całości lub części dnia pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Art. 1032.
§ 1. Urlop szkoleniowy, o którym mowa w art. 1031 § 2 pkt 1, przysługuje w wymiarze:

1.6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminów eksternistycznych,
2.6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminu maturalnego,
3.6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
4.21 dni w ostatnim roku studiów – na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

piękne założenia ale niestety nie z "naszej" (PSP) ustwy
jaką podpiszesz umowę z twoim 01 to takie "uprawnienia" otrzymasz urlopy zwolnienia itp

i nadal to nie zmienia faktu ze K-nt może cie jedynie skierować a nie wyrazić czy udzielić zgody
paranoją jest to ze SGSP wymaga od nas skierowania lub zgody od 01 na naukę w murach tej uczelni ------ czy profesorowi (dziekani rektorzy ) nie znają ustawy o PSP ?????

Offline DaVinci

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 21:25:25 »
Te przepisy są z Kodeksu Pracy.
A  Komendant może zarówno skierować (SGSP) jak również wyrazić zgodę na inne uczelnie (w oparciu o cytowane przepisy z KP)
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 21:54:10 »
Fajnie i pięknie, ale od kiedy to komendant ma wpływ na studiowanie na uczelni cywilnej? Jako, że autor wątku nie uściślił o jakie studia chodzi, zakładam że nie koniecznie o SGSP. Osobiście podjąłem takie studia i nic nie chcę od swojego 01 (żadnych urlopów szkoleniowych, żadnej kasy), w związku z czym pisanie raportu do komendanta z prośbą o pozwolenie na studiowanie jest stratą czasu i papieru.
Si vis pacem, para bellum

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2011, 22:12:10 »
Mroovka masz całkowitą rację . Po co pisac pismo o mozliwość studiowania na cywilnych uczelniach jak w żaden sposób nie mogą i nie musza Ci pomóc.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2011, 12:09:57 »
Po pierwsze
stosujemy art 71 d ustawy a nie 106
Dlatego piszesz, bo może komendant Ci jakoś pomoże.
Jak nie to nic nie tracisz
Jak tak to tylko zyskasz.
Ale przeciez musi wiedzieć, że sie uczysz... no jasnowidzów wśród komendantów nie widziałem. :).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2011, 12:15:52 wysłana przez radca »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2011, 20:23:09 »
Ale przeciez musi wiedzieć, że sie uczysz...

Musi  :huh: A od kiedy musi? Może za mało wnikliwie czytałem Ustawę o PSP i dlatego nie znalazłem tam przepisu regulującego tę kwestię. W rozporządzeniach MSWiA również nie natknąłem się na ten problem.
Si vis pacem, para bellum

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2011, 21:32:38 »
Nie po to "wałęs" przez płot skakał, żeby ktoś coś MUSIAŁ  :szalony:
@Mroovka nie znalazłeś, bo nie ma.
NIKT nie MUSI pytać o zgodę na kształcenie (podnoszenie kwalifikacji) jeżeli zgoda nie jest WYMAGANA. Wymagana jest tylko i wyłącznie w szkołach PSP (skierowanie).

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2011, 21:24:41 »
@jogurtOLO wiem, że nie ma i nie znajdę. To był raczej z "przekorą" napisany tekst, w odpowiedzi na post @radcy - to on napisał "musi".
Si vis pacem, para bellum

Offline DaVinci

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2011, 21:31:44 »
Dzięki radco. Uchwyciłeś meritum sprawy.  ^_^
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

teciu

  • Gość
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2011, 17:42:21 »
Koledzy,
otóż ja studiuję już na IV semestrze studiów cywilnych o kierunku budownictwo. Do komendanta mam napisać napisać o pozwolenie na studiowanie, jego celem ma być poinformowanie komendanta o studiowaniu, ponieważ studia zacząłem przed pracą w PSP. W związku z tym raportem mogę uzyskać tylko urlop szkolny, którego i tak nie da się wybrać :P, ale mam przywilej, że w dniach zjazdowych mogę brać bez problemu wolne chociażby za nadgodziny.
Czy jest może ktoś kto taki raport pisał, byłbym wdzięczny za kilka podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2011, 21:30:06 »
Te przepisy są z Kodeksu Pracy.
A  Komendant może zarówno skierować (SGSP) jak również wyrazić zgodę na inne uczelnie (w oparciu o cytowane przepisy z KP)

nic bardziej mylnego !!!
k-nt działa w opraciu o przepisy prawa a te (ustawa o PSP) wyrażnie mówią ze k-nt może SKIEROWAĆ .............. nigdzie nie ma nic na temat wyrazenia zgody !
a kodeksem pracy można sie podpierać tylko i wyłącznie wtedy jeśl coś nie jest uregulowane "naszą" ustawą - a to akurat nasza ustawa reguluje dokładnie :(

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2011, 22:32:48 »
a kodeksem pracy można sie podpierać tylko i wyłącznie wtedy jeśl coś nie jest uregulowane "naszą" ustawą

Nic bardziej mylnego. Przepisy Kodeksu Pracy obowiązują nas jedynie wtedy gdy jest do nich wyraźne odesłanie z Ustawy o PSP.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2011, 19:29:15 »
a kodeksem pracy można sie podpierać tylko i wyłącznie wtedy jeśl coś nie jest uregulowane "naszą" ustawą

Nic bardziej mylnego. Przepisy Kodeksu Pracy obowiązują nas jedynie wtedy gdy jest do nich wyraźne odesłanie z Ustawy o PSP.

no raczej stanowczo nie !!!
juz dawno istnieje tendencja ze jeśli czegoś nie ma w ustawie PSP to "podpieramy" sie KP - przynajmniej takie są wytyczne KG i KW

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2011, 09:19:54 »
Mroovka przepraszam za styl pisania.
Widac przeceniełem zdolność rozumienia złozonych wypowiedzi.
Zdanie które tak ładnie wyrwałeś z kontekstu oznaczało w uproszczeniu:
Żeby komendant wiedział że są przesłanki do udzielenia komuś  (strażakowi) urlopu na nauke w jakiejś, szkole wyższej musi wiedziec o tym że taki fakt istnieje. A więc nie musisz powiadamiac swojego przełozonego,a el jesli go nie powiadomisz, to on nie wie że możesz się ubiegac o prawo do urlopu na naukę, wiec nie może ci takiego urlopu udzielić.
Inaczej mówiąc żeby udzielic urlopu na naukę przełożony musi wiedzieć że sie uczy jak nie wie to nie udzieli. (nie oznacza to że musi wiedziec przed dostaniem się do szkoły).
Co do kodeksu pracy
1. kodeks pracy nie ma zastosowania do stosunku slużbowego służb mundurowych ("milion" orzeczeń SN,NSA i co nieco w TK).
2. Ale w sprawach, w których ustawa o PSP to przewiduje maja zastosowanie przepisy KP (np bhp czy wlaćnie urlopy - art 71 e ust 2 czy 72 a ustawy).
 3. Czym innym jest stosowanie do stosunku słuzbowego (który jest szeroko rozumianym stosunkiem pracowniczym) pewnych rozwiązań ANALOGICZNYCH jak dla pracowaników, jeśli wynika to z aktów wyższych rangą niz ustawy - Konstytucja RP, ratyfikowane umowy międzynarodowe, prawo unijne.
Jak gdzieś pisałem np norma czasu slużby.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2011, 19:49:10 »
Masz zupełną rację.  :fiuu: Osoba, która chce otrzymać urlop szkoleniowy pisze raport do swojego komendanta i w tym momencie komendant jest powiadomiony i uświadomiony o fakcie, iż jego podwładny studiuje. Czy trzeba cos więcej dodawać? Jak ktoś chce urlop to pisze  :kwit: , nie chce urlopu, to nic nie pisze. Proste?
Si vis pacem, para bellum

Offline DaVinci

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o pozwolenie na studiowanie.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2011, 21:24:00 »
Acu rem tetigisti
"Venimus, vidimus et Deus vicit"