Autor Wątek: Studia Cywilne W Sgsp  (Przeczytany 2185 razy)

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Studia Cywilne W Sgsp
« dnia: Październik 01, 2005, 13:17:40 »
Czy macie jakieś ustawy, rozporządzenia regulujące sprawę dostania się do PSP cywili z wyższym wykształceniem pożarniczym? Chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest szansa dostać się do PSP po takich studiach a jeśli tak to na jakich zasadach?
Wiem może zabrzmi to mało skromnie ale nie interesuje mnie praca jako szeregowy lub podoficer strażak-ratownik  ;) Czy jest możliwość żeby po przyjęciu się do służby w PSP (można powiedzieć "z ulicy" - bo z mgr inż. poż. cywil jest zawsze cywilem ale ma wyższe wykształcenie) zostać wysłanym odrazu do którejś Szkoły Aspiranckiej lub do SGSP i tam uzyskać stopień służbowy?
Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to prosiłbym o odpowiedź.  :)  Trzymajcie się.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Studia Cywilne W Sgsp
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2005, 19:29:31 »
Szansa jak najbardziej, ale daje Ci ją komendant, u którego podejmujesz pracę. Rozmawiaj o tym przy przyjęciu do pracy.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline winter festival

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Studia Cywilne W Sgsp
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2005, 16:58:43 »
jak kiedys tam, kiedys, dawno, dawno (jak jeszcze bylem mlody :P) bylem w jednostce pytac sie ogolnie co trzeba zrobic zeby byc strazakiem, to mila pani z kadr wszystko mi ladnie wytlumaczyla. pytalem miedzy innymi wlasnie o cywilne wydzialy sgsp to uslyszalem, ze po skonczeniu tych wydzialow studenci (albo raczej absolwenci) na pewno nie dostaja przydzialu do pelnienia sluzby w psp tak jak to jest w przypadku pozarniczych mundurowych. powiedziala tez, ze w calej ich jednostce nie ma ani jednej osoby, ktora by byla po tych studiach. to chyba daje do myslenia. wiec.. jak sgsp, to tylko mundurowo
without philosophy, action has no meaning

Offline winter festival

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Studia Cywilne W Sgsp
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2005, 17:13:02 »
aha a jesli chodzi o zasady przyjmowania po tych studiach to wydaje mi sie, ze to chyba tak jak po kazdych innych.. musisz miec wojsko i... zreszta nie wiem.. zreszta zadzwon na straz pozarna (byle nie 998 :P) mysle, ze tam ci powiedzia najlepiej co i jak
without philosophy, action has no meaning

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Studia Cywilne W Sgsp
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2005, 18:51:32 »
Cytuj
jak kiedys tam, kiedys, dawno, dawno (jak jeszcze bylem mlody
wtedy jeszcze nie było absolwentów wydziału cywilnego SGSP

Offline winter festival

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Studia Cywilne W Sgsp
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2005, 19:59:28 »
naprawde ? wiesz ja nie jestem az taki stary :P mam 20 lat, a pytalem w zeszlym roku.. chyba wtedy juz byli tacy absolwenci jednak
without philosophy, action has no meaning

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Studia Cywilne W Sgsp
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2005, 19:06:05 »
widocznie ta miła pani z kadr była mało pinformwana a i to zalezy od kendanta czy cie przyjmnie i gdzie czy jak inaczej :) a i wiem ze mozna po tej szkole zrobic kurs oficerski i sie ma mł. kapitana