Autor Wątek: Ktora Szkola?  (Przeczytany 6276 razy)

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« dnia: Wrzesień 25, 2005, 11:52:08 »
Siemka jest z Lublina i mam do wyboru SA w Czestochowie lub w Krakowie?I nie wiem ktora szkole wybrac?do krakowa bylo chyba mniej ludzi ale i mniej osob brali w czestochowie wiecej.To jakbyscie sie mogli wypowiedziec do ktorej szkoly lepiej?moze do ktorejs sie latwiej dostac?

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2005, 12:34:33 »
Kraków. Ma wśród zawodowych strażaków najwyższy prestiż. A to dlatego, że bardzo dużo się tam jeździ do akcji, a to jest przecież najważniejsze. Nigdzie, na żadnej szkole pożarniczej nie zdobędziesz takiej praktyki jak w Krakowie. Krakowska szkoła jako jedyna ze szkół pożarniczych ma własny rejon działania tzn. określony powierzchniowo teren. Inne szkoły pożarnicze m.in. SGSP i szkoly w czestochowie i poznaniu nie mają własnego rejonu działania i jeżdzą tylko do pomocy. Pod pojęciem jeżdżenia szkół do pomocy rozumiemy dowiezienie sprzętu czy wody, na podmiankę itp.

Ja proponuję Ci Kraków. Jeśli chcesz miec gruntowną wiedzę praktyczną startuj do Krakowa. Żadna inna szkoła nie da Ci takiej praktyki jak Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2005, 12:51:49 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:49:46 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2005, 22:55:02 »
nom dzieki chlopaki.a skad dokladnie?nie ma problemu jedziem razem :)

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2005, 23:11:04 »
dzieki pimpek za tamten temat nie widzialem go bo nie wchodzilem na inne tematy:) Czytalem ze wlasnie Krakow najlepszy jest pod wzgledem praktyki to jak idziemy do Krakowa to trzeba wybijac z glowy naszym konkurentom krakow :) A do JRG idziesz do Lublina??

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2005, 23:40:40 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:48:42 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2005, 07:07:36 »
chodizlo mi tam na podaniu wpisujesz najblizsza komende wiec raczej do tego miasta cie wezme.Wiem jeszcze ze w czasie roku szkolnego chodza chlopaki po komendach i zaklepuja sobie miejsca w jednostkach.

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2005, 09:40:07 »
..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:48:24 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2005, 13:41:12 »
naprawde komendant miejski mi mowil ze chlopaki w pierwszym roku sobie zaklepuja

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2005, 17:46:16 »
Pimpek a nie myslales o tym ze skoro do krakowa wlali najwiecej osob to pojsc do czestochowy?przeciez to od ciebie zalezy czy bedziesz dobrym czy slabym strazakiem.

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2005, 18:43:51 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:47:49 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2005, 21:40:26 »
a jak reszta chlopakow?do ktorej aspirantki idziecie i dlaczego??:)

Offline nil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2005, 21:27:51 »
Cytuj
SGSP i szkoly w czestochowie i poznaniu nie mają własnego rejonu działania i jeżdzą tylko do pomocy. Pod pojęciem jeżdżenia szkół do pomocy rozumiemy praktyczną startuj do Krakowa. Żadna inna szkoła nie da Ci takiej praktyki jak Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Nieprawda to co napisał pagon np. sgsp ma swój rejon.

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2005, 22:35:46 »
SGSP ma cały zeliboż  

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2005, 12:09:03 »
Cytuj
SGSP ma cały zeliboż

jak już to żoliborz

pozdr

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2005, 22:44:56 »
Heniek Nie ma obecnie /chyba?/ szkół pożarniczych dobrych, czy złych ;) . To co z nich indywidualnie wyniesiesz i włożysz w służbę samemu - będzie świadczyło najlepiej o Tobie samym :) Powodzenia!
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 18, 2005, 00:25:33 »
SGSP jest zlokalizowana na warszawskim Żoliborzu. Ale własnego rejonu działania nie posiada. Tylko SAPSP wKrakowie jako jedyna pożarnicza szkoła ma swój rejon działania.

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2005, 17:08:50 »
SGSP posiada własny rejon działania Żoliborz jest ich.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2005, 11:25:14 »
Fakt. Pomyliłem się. SGSP, a dokładniej Szkolna jednostka ratowniczo-gaśnicza posiada swój rejon działania.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2005, 14:03:17 »
Siema chłopaki. Je też jestem z okolic Lublina i też chyba bede walił do Krakowa.
A później najchętniej bym pracował w JRG Lublin nr 1. Ale do tego jeszcze długa droga.
 
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2005, 12:05:26 »
Nom ja też proponuje zdecydowanie SA PSP Kraków . Trafny wybór ! no i żeby się jeszcze oczywiscie dostać pozdro
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2005, 13:01:12 »
Wszystko ładnie piszecie tu, jednak ja uważam iz częstochowska szkoła jest lepsza.Przede wszytkim ma poligon szkolny na jednym placu-ogrmomny zresztą-i najwiekszy jak do tej pory ze wszystkich szkół pozarniczych, poza tym są wszelkiego rodzaju na nim staniwiska-bardzo nowoczesne. Cóż sprzęt jest najnowszy i najbardziej urozmaicony w Częstochowie. A od tego na czym człowiek sie będzie uczył też dużo zalezy...Jesli chodzi o rejon działania-zgadza sie -tylko Kraków jeździ na swoim terenie działąnia-ale np CS PSP jest jako jednostka pomocnicza wzywana włąsnie do tych konkretnych zdarzeń,gdzie mozna coś zobaczyć i sie nauczyć.Taka jest prawda...
 

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 25, 2005, 08:32:16 »
aspirant rozumiem że kończyłeś CSPSP więc powiedz mi ile tak naprawdę razy ćwiczyłeś na poszczególnych stanowiskach?

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2005, 13:48:33 »
a ja będę próbował do sgsp... jak nie w tym roku to za rok też..... wybiera się może jeszcze ktoś do Wawy ???? ;>

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Ktora Szkola?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2005, 22:34:43 »
Cytuj
chodizlo mi tam na podaniu wpisujesz najblizsza komende wiec raczej do tego miasta cie wezme.Wiem jeszcze ze w czasie roku szkolnego chodza chlopaki po komendach i zaklepuja sobie miejsca w jednostkach.
a co jeśli na przykład najbiższą jednostka jest oddalona o 5km od mojego domu a ta w której chciałbym służyć o 20km (15km różnicy to nie tak dużo samochodem). To czy mogę wpisać w podaniu tą drugą jednostkę?
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........