Autor Wątek: Hełmy Strażackie  (Przeczytany 170986 razy)

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 30, 2010, 13:49:28 »
 Te hełm nie są drogie, gdyż kaliskie są w podobnych cenach co do koloru to niech je sprzedadzą innej OSP, kupią sobie białe i wszyscy będą zadowoleni, a tak szczerze to te fluorescencyjne dają lepszą widoczność w nocy,zadymieniu poprostu paranoja.
Pozdrawiam ^_^
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline RescueMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 30, 2010, 22:41:45 »
Ceny hełmów są mi znane.
Powtarzam moje pytanie:
Czy jakaś OSP używa hełmów Gallet fluorescencyjnych i czy jest to zgodne z obowiązującymi normami, że powinny być białe?

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 30, 2010, 22:52:13 »
OSP Karsin /woj. pomorskie/ już od kilku lat używa takich hełmów i nie planuje ich trzymać w szafie. Są bardzo widoczne w nocy, a to zwiększa bezpieczeństwo. Zakupili je sponsorzy i za to jestem im wdzięczny. I co że  nie są białe? Przecież są bardzo do nich podobne i chyba każdy widzi, że to nie czerwony kolor.  ^_^ /czyli chłopaki nie są z PSP/. Zamiast się czepiać lepiej niech sobie burmistrz zobaczy w czym biegają inne OSP w Polsce. Znam  jednostki OSP co mają same czerwone, żółte lub zielone hełmy. To dopiero jest kolorowo  :rofl: A tak na marginesie, to niech burmistrz zakupi chłopakom nowe białe Gallety i będzie dumny, że dopiął swego. U mnie to takich problemów nie ma  :straz:

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 30, 2010, 23:18:39 »
Mu jeździmy we fluorescencyjnych Shubert'ach F2000 i nikt z tego problemów nie robi, jeśli będziemy dokupywać/zmieniać hełmy to na99% będą to fluorescencyjne ponieważ dobrze sprawdzają się w boju;-)
So Others May Live

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 30, 2010, 23:38:34 »
 Bubu w modelu schuberta o jedno zero za dużo  :rofl:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 31, 2010, 18:09:43 »
Mu jeździmy we fluorescencyjnych Shubert'ach F2000 i nikt z tego problemów nie robi, jeśli będziemy dokupywać/zmieniać hełmy to na99% będą to fluorescencyjne ponieważ dobrze sprawdzają się w boju;-)
Również ich używamy, ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. :-) Fluorescencyjna powłoka jest naprawdę świetną sprawą, gdy robi się ciemniej - efekt jest EFEKTOWNY.

1. Zabronił burmistrz i Prezes OSP bo są za drogie.
2. Ponieważ są fluorescencyjne a nie białe jak powinno być w OSP i ponoć nie mają atestu.
DEBILE. Nic innego nie ciśnie mi się na usta. Niech zamkną jednostkę w cholerę, masa innego sprzętu przecież może się też zniszczyć. A co do atestów i koloru - jak widać, specjaliści Wami rządzą :|
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 31, 2010, 19:26:05 »
DEBILE. Nic innego nie ciśnie mi się na usta. Niech zamkną jednostkę w cholerę, masa innego sprzętu przecież może się też zniszczyć.

Jak im się tyłki zaczną palić to dopiero będzie gadanie!!!
Mamy podobną sytuację albo za drogie, albo akurat nie ma na to pieniędzy, a jak przyjdzie co do czego to wtedy będzie, a gdzie była straż..., a dlaczego nie zrobili tego lub tamtego..., etc. Wszystko jest dobrze dopóki nic się nie stanie!!!

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 31, 2010, 22:36:58 »
Sory zagalopowałem się;p a mam pytanie, gdzie można by kupić farbę fluoroscencyjną, bo dostaliśmy w tamtym roku cały worek hełmów wycofanych z zawodówki, były tam kaliszaki i 2 schuberty, kaliszaki przekazaliśmy innym jednostką a te dwa schuberty mają powłokę strasznie zniszczoną i przydało by się je odnowić....
So Others May Live

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:43:22 »
Sory zagalopowałem się;p a mam pytanie, gdzie można by kupić farbę fluoroscencyjną, bo dostaliśmy w tamtym roku cały worek hełmów wycofanych z zawodówki, były tam kaliszaki i 2 schuberty, kaliszaki przekazaliśmy innym jednostką a te dwa schuberty mają powłokę strasznie zniszczoną i przydało by się je odnowić....

Nie jestem pewien czy wystarczy zwykła farba fluo.... to coś nie może się palić nawet po naniesieniu na hełm...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:06:01 »
A tak na marginesie, to niech burmistrz zakupi chłopakom nowe białe Gallety i będzie dumny, że dopiął swego.
U nas w gminie od 2 lat właśnie mamy nowe Gallety F1- wszystkie jednostki po 7 sztuk na auto. Wyszły taniej z racji zakupu hurtowego przez UG :mellow: Szkoda tylko, że budżet ppoż jednostek sporo na tym stracił, ale nie ma że boli - ostatecznie decyzja była słuszna ^_^
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline RescueMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 02, 2010, 16:11:29 »
Na szczęście nie mam ze wspomnianą OSP nic wspólnego. Tylko tyle że wiem o fakcie.
A zarząd OSP i burmistrza to chętnie bym na trawkę posłał.

Jaka firma w Polsce rozprowadza w sprzedaży hełmy Schubert?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:35:20 »
Spotkał się już może ktoś z takim modelem http://www.fire.cz/image/technickasluzba/prilby14.jpg

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 17, 2010, 13:21:00 »
Sory zagalopowałem się;p a mam pytanie, gdzie można by kupić farbę fluoroscencyjną, bo dostaliśmy w tamtym roku cały worek hełmów wycofanych z zawodówki, były tam kaliszaki i 2 schuberty, kaliszaki przekazaliśmy innym jednostką a te dwa schuberty mają powłokę strasznie zniszczoną i przydało by się je odnowić....

Nie no jak tak będziemy robić, inwestować w taki sposób w nasze bezpieczeństwo - to szlag nas trafi za same kuszenie losu.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 17, 2010, 16:04:33 »
Spotkał się już może ktoś z takim modelem http://www.fire.cz/image/technickasluzba/prilby14.jpg

Ja mam prawie identyczny tylko bez latarki już z 7 lat. Tu http://www.fenzy.com.pl/helmy/300 masz aktualne modele. Moim zdaniem bardzo dobry hełm tylko trochę cięższy o Galleta. Tu http://www.pacifichelmets.com/ pełna ich oferta.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 17, 2010, 16:09:31 »
Pacifici są mi znane, tylko właśnie zaskoczyła mnie ta wbudowana latarka i jak to wpływa na jego wage.

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 17, 2010, 17:24:49 »
Dywagacje na temat biały czy fluoro wg mnie są z lekka nie na miejscu. Rozporządzenie jasno określa, że hełmy mają być czerwone. Nigdzie w nim nie ma słowa o innych kolorach. A to że jakiś urzędnik (czyt.: Komendant Główny) nakazał PSP biegać w czerwonych, a OSP w białych ma się nijak do rozporządzenia.

A inna sprawa. Skoro mają już być podzielone te dwa kolory, to pytanie dlaczego wysocy oficerowie PSP (czyt.: od zastępcy KW w górę) biegają w hełmach niklowanych. Pięknie się im błyszczą główki w słońcu, lub w blasku płomieniu. Dlatego też OSP nie powinna sie takimi bzdetami w ogóle przejmować.

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 26, 2010, 19:44:22 »
Mam pytanko czy strażak ratownik może sobie zamuwić obejmę do hełmu taką samą jak dowódcy http://www.systemplus.sklep.pl/popup_image.php?pID=1222 ale w kolorze pomarańczowym  i co otym myślicie :cooo:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Szubek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:53:35 »
czy może mi ktoś powiedzieć czym oprócz szybki/wizjera różnią się modele Calisia AK-06 , AK-06/09, AK-10? est to dla mnie bardzo ważne

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 30, 2010, 17:15:41 »
 tylko AK/10 posiada okular :straz:
Pozdrawiam
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline marker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 31, 2010, 16:15:17 »
Przede wszystkim kształtem ;-) Bierz AK10 kopia Galleta F1 z tego co słyszałem bardzo dobra.

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 31, 2010, 16:29:53 »
Kto mi powie czym różni się hełm Gallet F1 SF z normą EN 443:97 od tego samego modelu z normą EN 443:2008?
Jakie to normy (wymagania techniczne)?
Czy można używać hełmu ze starszą normą?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 31, 2010, 16:57:11 »
RAFKA, nie nie może. oznakowanie hełmu to oznaka funkcji, określa je rozkaz komendanta głównego, wydany parę laty temu już. Pomarańczowy otok, po jasna cholerę? po co ci paski wkoło hełmu? on ma cię chronić a nie wyglądać pięknie w twoim odczuciu

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 02, 2010, 00:02:54 »
Kto mi powie czym różni się hełm Gallet F1 SF z normą EN 443:97 od tego samego modelu z normą EN 443:2008?
Jakie to normy (wymagania techniczne)?
Czy można używać hełmu ze starszą normą?
Ten wg nowej normy ma m. inn. podwyższone parametry wytrzymałościowe na uderzenie, palność . Długo by tu opisywać zmiany. Najlepiej zapoznać się z tymi normami, można je dostać w j. polskim.
  Można używać obydwa modele - mają dopuszczenie CNBOP.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 03, 2010, 15:59:43 »
Ja mam takie pytanie do wszystkich forumowiczów.
W tym wątku były poruszane już wszystkie kwestie dotyczące hełmów, że lepsze, że gorsze, z takich i siakich materiałów, które mają CNBOP które nie. A ja chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was na własnej skórze przetestował swój hełm tzn. czy miał bliskie spotkanie trzeciego stopnia z cegłą lub czymś podobnym, jak zachował się hełm? Jak zachowało się Wasze ciało?
Ja jeszcze tej przyjemności nie zaznałem ale chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się hełm praktycznie a nie tylko teoretycznie w przypadku realnej ochrony głowy.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 03, 2010, 16:39:30 »
Kumpel z jednostki na ćwiczeniach do zawodów dostał w Kaliszaka (ten z przyłbicą na zewnątrz) łącznikiem z W-52. Na hełmie powstała tylko rysa. Głowa kumpla cała, ale oczywiście ból był. Patrząc z boku nie wyglądało to za fajnie.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...