Autor Wątek: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?  (Przeczytany 3762 razy)

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Witam kolegów,

Mam pytanie  do tych, którzy w swoich jednostkach mają system alarmowy firmy Digitex.
Czy na salach sypialnych macie zainstalowane małe wyświetlacze (kwadratowy jak w załączniku), a jeśli tak to z jakiej odległości na sali jest on dobrze widoczny?
Czy może duże, bo być może małe są słabo widoczne?


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 22:39:49 wysłana przez rescue »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 19:51:55 »
Mały w zupełności wystarczy. Poza tym brzęczk budzi i stawia na nogi nawet zmarłego :tuba:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 20:45:29 wysłana przez robn »

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2011, 20:04:26 »
Przychylam się do zdania poprzedników mały wyświetlacz w zupełności wystarczy, biorąc pod uwagę załączenie oświetlenia alarmowego i sygnał dźwiękowy wszystko się sprawdza nie słyszałem skarg :mellow:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2011, 20:10:07 »
Małe mamy w salach i w jadalni (wszystkie nad drzwiami) a duże w połowie korytarzy (podwieszany na łańcuszku w obie strony) oraz na dużej świetlicy.

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2011, 20:10:37 »
Jeśli ktoś nie zobaczyłby cyferek z końca sali, to albo macie salę w hangarze, albo ktoś ma taka wadę wzroku że nie nadaje się do tej roboty.

Nie jest to "hangar" ^_^ ale największa odległość od łóżka do wyświetlacza wynosi jakieś 7m. Dlatego chciałbym, żebyście rozważyli tę odległość lub najdalszą odległość u siebie.

Pytam, bo nie widziałem tych wyświetlaczy w akcji. Nie wiem jak są widoczne w ciągu dnia (np. słonecznego) albo w nocy kiedy zaspany człowiek wyrwany alarmem ze snu, musi się skupić i wypatrzeć jaki numerek się świeci.
Nie mam wątpliwości, że są głośne... ^_^


Pozdrawiam wypowiadających się na temat.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 22:02:10 wysłana przez Butel »

Offline Enemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • OSP JOT Osiek :)
    • RoadTrain
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2011, 20:38:39 »
W dzień chyba nie jesteś w sypialni więc ci się nie przyda a w nocy powinieneś zobaczyć bo świeci ostrym światłem a jak nie to jest jeszcze wyjście zamienić sobie z kimś łóżko bliżej tabliczki ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 20:47:42 wysłana przez robn »
www.osp.osiek.net.pl --> najlepsza jednostka w powiecie :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2011, 20:52:15 »
Mały, zdecydowanie. Duże na zewnątrz, w garażach, na korytarzach itp. Dla pomieszczeń średniej wielkości spokojnie wystarczy mały.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2011, 21:17:25 »
Pracuję 4 lata. Wyświetlacze mamy niecały rok. DO tej pory dawaliśmy radę z samymi głośnikami i dzwonkami...
"numerki" tylko wspomagają jak nie dosłyszysz co ma jechać. Jak koledzy nadmienili - w nocy się czuwa a nie słodko drzemie...

Wyświetlacz jest z LED'ów więc i w słońce jest dobrze widoczny i w nocy ze sporej odległości...
(jak będę na swoim komputerze to wrzucę foto...)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2011, 22:15:24 »
Po pierwsze - i tak nie masz wpływu i wyboru jaki wyświetlacz założą Ci w pokoju wypoczynkowym (a nie sypialni...). Jakie założy firma z przetargu na takie będziesz patrzył.
Po drugie - 24 godzinną służbę dzieli się na trzy "ósemki".
8h - zajęć
8h - czuwania
8h - odpoczynku (tak, odpoczynku a nie snu...)

I oby nie zrobili nam "dwunastek" bo chodziły słuchy, że tapczany "polecą" na magazyn a w nocy będziemy siedzieć na krzesłach...

Po trzecie tzw "ósemki" już są od dawna nieaktualne:


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej
(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2005 r.)

§ 2. 1. W zmianowym rozkładzie czasu służby wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru przez strażaka trwa 24 godziny.
2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1, poza wykonywaniem zadań służbowych związanych z akcją ratowniczą, ćwiczeniami lub utrzymywaniem gotowości operacyjnej, strażak pozostaje w miejscu pełnienia służby w gotowości do podjęcia działań bądź wykonuje inne zadania służbowe. Na wykonanie innych zadań służbowych przeznacza się nie więcej niż 12 godzin, w tym nie więcej niż 4 godziny w porze nocnej, to jest pomiędzy godzinami 21.00 a 7.00.

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 23:21:14 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2011, 10:45:31 »
Usunąłem wszystkie wypowiedzi (a nawet zdania) nie na temat
Proszę o merytoryczne wypowiedzi.


U mnie wyświetlacze są na diody LED - wyświetla się nr wyjazdu, wysokość cyfr ok 10 cm.
w sali lepszy mniejszy wyświetlacz, taki aby było widać która cyfra jest podświetlona. Później i tak wszyscy się przyzwyczają.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 20:48:49 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2011, 11:06:24 »
Witam.
U mnie w jednostce wszędzie w koszarach są duże wyświetlacze z cyframi od 1 do 0. Doskonale się sprawdzają i są dobrze widoczne. Pozdrawiam
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2011, 20:10:22 »
W sypialniach, tfuu.. salach wypoczynkowych, mamy małe wyświetlacze. I przydałyby się duże, bo to tylko jakiś kretyn mógł tak zaprojektować wyświetlacz, aby w w górnym rzędzie (najczęściej wyświetlanym 1-4) umieścić 4 cyfry, zaś w pozostałych 3.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2011, 21:58:40 »
...tylko jakiś ślepak może nie dojrzeć tych cyferek.... Wiesz geniuszu czemu tak są rozmieszczone? Ponieważ 1-4 jest takiej samej szerokości co 5-7 i 8-0...

Jak dla mnie są ok. Jak by były większe to by jeb...ły po oczach...

proszę o kulturalne słownictwo!!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 10:55:49 wysłana przez robn »

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2011, 22:09:09 »
...tylko jakiś ślepak może nie dojrzeć tych cyferek.... Wiesz geniuszu czemu tak są rozmieszczone?

Panowie, nie prosiłem tu o inwektywy pod adresem wypowiadających się, a każda ocena jest subiektywna.
Jeżeli ktoś uważa, że wyświetlacze dla niego są za małe, a poza tym nie podoba mu się rozkład cyferek na wyświetlaczu to jego sprawa. Szanujmy się i nie obrażajmy.
Nie oceniajcie oceniających tylko oceniajcie wyświetlacze i odległość z jakiej są dobrze widoczne.



8h - odpoczynku (tak, odpoczynku a nie snu...)


Nie bądź hipokrytą, i nie wciskaj ludziom kitu, że Ty w nocy w jednostce nie śpisz gdy nie ma wyjazdu bo nikt w to nie uwierzy.

Pozdrawiam.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2011, 00:13:40 »
...tylko jakiś ślepak może nie dojrzeć tych cyferek.... Wiesz geniuszu czemu tak są rozmieszczone? Ponieważ 1-4 jest takiej samej szerokości co 5-7 i 8-0...
Jak dla mnie są ok. Jak by były większe to by jeb...ły po oczach...

No tak geniuszu,
najgorzej, że mogą do akcji pogonić to jeszcze Pana w środku nocy coś śmie po oczach jeb... No kur.. szczyt chamstwa te wyświetlacze, prawda?!
Hm, czytając twoje wypociny dochodzę do wniosku, że sam mogłeś coś takiego zaprojektować, jakby kur.. nie można było zrobić wyświetlacza 1-9 i po sprawie. No ale "0" to "0", co?

jw. Prośba o kulturalne wypowiedzi!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 10:57:41 wysłana przez robn »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2011, 13:51:24 »
ZERO - nie podniecaj się za mocno. Jak wcześniej napisałem, mam mały w pokoju i duże do porównania na korytarzach i nie zamieniłbym ich miejscami...
A jak tobie coś nie pasuje to sobie go zdemontuj albo zakryj. I nie unoś się tak człowieku
(a to "0" to chyba specjalnie dla Ciebie )

rescue - to, co robisz na jednostce, to Twoja indywidualna sprawa ale nazywaj to tak, jak się nazywać powinno. To, że w nocy się śpi to chyba logiczne ale nazywa się to odpoczynkiem...

Różni ludzie czytają to forum a później w prasie biorą się opinie, że nieroby w PSP śpią tylko i chodzą cały dzień w laćkach....

P.s. wyświetlacze i lampy alarmowe w pokojach mają sprawić, żebyś widział co robisz a nie oślepić, czyż nie?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2011, 14:48:41 »
Posłuchaj kolego, podniecają to mnie wysokie brunetki ale nie Twoje posty.
To po raz, a po drugie przeczytaj raz jeszcze pierwszy post w tym wątku. Autorowi chodzi o wyrażanie opinii na temat wyświetlaczy i ja swoją wyraziłem. A teraz bądź tak uprzejmy i daruj sobie teksty o zakrywaniu czy demontażu wyświetlaczy tym, którym one się nie podobają, bo to już wykracza poza ramy opinii w temacie ich użytkowania.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2011, 21:06:44 »
 :fiuu:
Cytuj
Pana w środku nocy coś śmie po oczach jeb... No kur.. szczyt chamstwa te wyświetlacze, prawda?!
Zbędny był ten komentarz...
Wyraziłem tylko swoją opinię a Ty jakieś aluzje rzucasz.
Jak już wcześniej powiedziałem - mam mały w pokoju i mnie w zupełności wystarcza...
Póki co jeszcze nie mam problemów ze wzrokiem ani słuchem.  ::)

mgpgmda1

  • Gość
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2011, 18:32:43 »
Tak jak napisał któryś kolega wcześniej co będzie napisane w specjalizacji przetargu to dostaną.
U nas nie ma takiego problemu bo jak zadzwonią dzwonki to i tak wszyscy wstają!!! a mamy ustalone 1 dzwonek 1 rzut-  2 i więcej wszystkie siły środki więc po co te wyświetlacze - wystarczy dobry głośnik, dzwonek i ustalone zasady.
Nie jesteśmy w końcu dziećmi i pracujemy ileś lat w straży

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Wyświetlacz alarmowy Digitex na sali sypialnej - duży czy mały?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2011, 21:25:25 »
 
Cytuj
U nas nie ma takiego problemu bo jak zadzwonią dzwonki to i tak wszyscy wstają!!! a mamy ustalone 1 dzwonek 1 rzut-  2 i więcej wszystkie siły środki więc po co te wyświetlacze
Można też syreną na dachu. System wyświetlaczy można zintegrować z SWD, dyżurny przesuwając kursorem pojazd na zdarzenie włącza jednocześnie automatycznie buczki, światła i wyświetlacz. Małe ułatwienie, ale zawsze.