Autor Wątek: Komisja Dyscyplinarna  (Przeczytany 2843 razy)

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Komisja Dyscyplinarna
« dnia: Luty 13, 2011, 08:09:44 »
Witam. Kilka osób zostało skierowanych na komisje dyscyplinarną, zostałem poproszony o wpisanie wątku na forum w celu pomocy. Proszę o odpowiedzi na kilka pytań.

1. Jak się należy przygotować na spotkanie z komisją?
2. Jak wygląda rozprawa?
3. Czy komisja działa w większości przypadków na korzyść czy niekorzyść oskarżonych?
4. Jeżeli ktoś miał styczność z taka komisją to proszę o kontakt a PW
5. Osoby które mogą udzielić rad związanych z komisją również proszę o kontakt na PW
 
Bardzo proszę o pomoc w tym temacie, gdyż nie wiemy w jaki sposób mamy się bronić i czy wykroczenie którego się dopuściliśmy jest aż takie poważne

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 08:13:20 wysłana przez Pietras »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 12:10:59 »
Jesteś kolego tutaj anonimowy, napisz jakiego typu to wykroczenie. Mogę Ci udzielić infomacji na jakiej zasadzie działają "szkolne" komisje dyscyplinarne.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2011, 17:20:28 »
... Bardzo proszę o pomoc w tym temacie, gdyż nie wiemy w jaki sposób mamy się bronić i czy wykroczenie którego się dopuściliśmy jest aż takie poważne
Trudno udzielać jakiejkolwiek rady nie znając sprawy.
Linia obrony zależy m.in. od rodzaju wykroczenia, uwarunkowań miejscowych, składu komisji itd.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2011, 17:24:58 »

Wysłałem na PW wiadomość
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 19:09:45 wysłana przez Pietras »

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2011, 17:43:04 »
Jeżeli jesteś na 1 roku (bo domyślał się, że chodzi o którąś z aspirantek) to za pewne podoficer był z roku 2. Wątpię żeby swój swojemu takie coś zrobił. Co do tej komisji dyscyplinarnej- raczej chcą was postraszyć i ostrzec innych przed takimi wypadami. Ot, w celu utrzymania dyscypliny. Jeżeli wszystko jest tak jak opisałeś to obejdzie się pewnie po kościach- nie słyszałem żeby za spóźnienie na zaprawę kogoś ze szkoły wylali. Powtarzam- jeśli jest tak jak mówisz. Ewentualnie dostaniecie jakiś wpis do akt. No i ZOK-a  :szalony:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2011, 20:22:23 »
Ten podoficer to debil, ten który podjął decyzję o wysłaniu was na komisję dyscyplinarną, to drugi debil, ale największym debilem będzie przewodniczący komisji dyscyplinarnej, jeśli podejmie decyzję o przeprowadzeniu postępowania.
Ja bym się z tego śmiał, a was chcą chyba postraszyć.

PS. Tego idiotę, który pełnił feralnego dnia służbę podoficera dyżurnego szkoły wyprostuje życie jak przyjdzie do pracy, najlepiej napisz w jakim mieście mają się go spodziewać :tuba: fama zrobi swoje
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2011, 20:39:59 »
robard podzielam twoje zdanie ale służba i przepisy które mamy to zweryfikuja,bo jeżeli na tak płytkim nawet temacie została wdrożona droga służbowa przez płytkich gości,to może to skutkować dyscyplinarką,tym bardziej że to szkoła a nie podział.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2011, 20:51:29 »
Nie będzie skutkować dyscyplinarką, nie ma co straszyć. Za o wiele poważniejsze przewinienia ostatnio poleciały nagany.

ps. czy decyzję o wysłaniu na komisję macie na piśmie?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 20:59:56 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2011, 21:01:46 »
No ale nawet jak tylko nagana na szkole to która komenda będzie chciała takiego pracownika,nawet jak plecak,chyba daje dużo do myślenia...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2011, 21:04:25 »
Kolego, w decyzji o naganie masz również przytoczone przewinienie oraz uzasadnienie wyroku. Myślę, że akurat w komendach pracują ludzie zdrowi na umyśle i potrafią rozróżnić naganę od bycia pod wpływem na służbie od nagany dot. wyjścia po drugi koc w czasie trwania zaprawy. Wręcz wyśmieją to.

Cytuj
nawet jak plecak
whoa, przecież plecak nagany za takie coś by nie dostał
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Komisja Dyscyplinarna
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2011, 21:12:33 »
No z tym czy ludzie w komendzie są zdrowi to nawet nie polemizuję bo są zawsze najzdrowsi,a i plecak się może przejechać...