Autor Wątek: Czujnik tlenku węgla  (Przeczytany 7171 razy)

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Czujnik tlenku węgla
« dnia: Luty 10, 2011, 14:38:01 »
Czy możecie mi pomóc w poszukaniu odpowiedniego dla pracy ZRM czujnika tlenku węgla? Poszukuję modelu, który będzie dawał wiarygodny wynik, a nie musi posiadać homologacji. Myślę, że możemy mówić o sprzęcie w cenie około 500zł.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2011, 15:05:06 »
http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=270
Cena troszkę wyższa, jednak wg mnie, jeśli chcecie mieć sprzęt, który nie będzie się psuł na lewo i prawo, będzie prosty i szybki w obsłudze oraz dawał wiarygodne wyniki - polecam to.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2011, 08:21:54 »
Dlaczego temat spadł do ogłoszeń? Potrzebuję porady jaki sprzęt kupić do karetki by użyć go w akcji. Tu nie mam szans na pomoc i rozwinięcie dyskusji.

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2011, 14:08:25 »
Dlaczego temat spadł do ogłoszeń? Potrzebuję porady jaki sprzęt kupić do karetki by użyć go w akcji. Tu nie mam szans na pomoc i rozwinięcie dyskusji.
Do użycia w akcji? niehomologowany? Czyje życie chcesz narażać? Jak niehomologowany wskaże bezpieczne środowisko a będzie inaczej? kto beknie? To może zamiast "deski" używaj deski...

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2011, 21:02:46 »
Uznałem, że taki z homologacją kosztuje dużo więcej bo jest w pełni profesjonalny. Nie pomyślałem, że źle może działać w obie strony(nie pokazując tlenku gdy jest on przekroczony). Znalazłem jednak sprzęt, który wg mnie jest najlepszy dla członków ZRM i jednocześnie spełnia normy : http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=232

Znacie inne strony/producentów tego typu sprzętu?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2011, 21:14:34 »
http://www.safetymarket.pl/ALTAIR_PRO_CO-716.html W tej samej cenie ale jednak MSA,

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2011, 15:21:05 »
Przykład, że dla ZRM posiadanie takiego czujnika jest uzasadnione:

Cytuj
Sześć osób trafiło do szpitala w Kutnie z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Wśród poszkodowanych jest kobieta i dwójka jej dzieci oraz zespół pogotowia ratunkowego, który przyjechał udzielić im pomocy. [...]
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9136479,Szesc_osob__w_tym_ekipa_pogotowia__zatrulo_sie_tlenkiem.html

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2011, 22:59:41 »
Dzięki za dotychczasową pomoc. Jak rozumiem MSA to lider branży. Jakie inne firmy polecacie? Które produkują sprzęt z górnej półki?

Prosił bym również o podanie adresów branżowych sklepów internetowych. Obecnie wiem już, że będę dysponował budżetem około 800zł za 1 sztukę czujnika.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2011, 23:12:57 »
Detektor Tetra 3 - zamów na 1 gaz na CO lub CO i O2
Ceny nie znam. http://www.techem.com.pl/pl/index/html/id:14/category:2973/Tetra_3_-_do_4_gazow

Serwisowanie Tetry 3 proste i tanie i szybkie. Na razie nie ma z nim problemów, czujniki pracują dobrze, bez kłopotów. Solaris to przy tym sprzęcie jest jak detektor składany w chinach (w złym znaczeniu tego słowa)... o serwisowaniu solarisa nie wspomnę bo czasami trwa ono 2 miesiące!!!!!!! 
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 23:23:13 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2011, 23:21:26 »
Cena tej zabawki to niby 2300zł, w sumie tyle co MSA

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2011, 23:22:57 »
na jeden czujnik na CO  2300?? wow.....
EGO = 1 / wiedza

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2011, 23:25:52 »

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2011, 00:46:26 »
Czujnik MSA - jednogazowy można kupić już za 732zł  brutto. Jak sądzę - przy większym zakupie - bezpośrednio od producenta można będzie jeszcze zejść z ceny.

Offline marker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2011, 13:38:59 »
Cytuj
Do użycia w akcji? niehomologowany? Czyje życie chcesz narażać? Jak niehomologowany wskaże bezpieczne środowisko a będzie inaczej? kto beknie? To może zamiast "deski" używaj deski...
Ta niech lepiej jeżdżą bez czujników... A jak homologowany wskaże że środowisko będzie bezpieczne a będzie inaczej? Kto beknie?

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:32:12 »
Czy ktoś z forumowiczów zna sprzęt firmy MSA? Czym się różni czujnik Altair od Altair Pro? Na pierwszy rzut oka to sprzęt o takich samych parametrach.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:39:26 »
a zwykla czujka czadu ktora sie montuje w domu ? sa na baterie
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:44:39 »
a zwykla czujka czadu ktora sie montuje w domu ? sa na baterie
... mają czujniki do 7 lat i nawet działają (w sobotę pokazał mi 450  ppm) ale zupełnie nie wyglądają na przystosowane do przenoszenia - mam wrażenie, że pierwszy upadek zakończy jego żywot.
No i nie mają wyłącznika - działają po włożeniu baterii.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:47:54 »
wiesz dla mnie niema problemu, wchodze na dyzur i odpalam a lezy to w kamizelce
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:11:57 »
Cytuj
Do użycia w akcji? niehomologowany? Czyje życie chcesz narażać? Jak niehomologowany wskaże bezpieczne środowisko a będzie inaczej? kto beknie? To może zamiast "deski" używaj deski...
Ta niech lepiej jeżdżą bez czujników... A jak homologowany wskaże że środowisko będzie bezpieczne a będzie inaczej? Kto beknie?
Nieważne kto. Nie dowódca zespołu. Zamiast bandaża używasz podartego prześcieradła, zamiast defibrylatora cewki zapłonowej? Zastanów się co oznacza słowo profesjonalista.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:23:30 »
kolega chce go uzywac dla wlasnego bezpieczenstwa, kwestia dodatkowa. i podejrzewam ze za wlasne pieniazki.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:27:01 »
A o jaką konkretnie homologację Wam chodzi?

Kolejny miernik osobisty:
ALTAIR® Pro Single-Gas Detector
http://www.msa-poland.com/pl/produkty/mierniki-przenosne/pojedyncze-gazy-tlentoksyczne/altair-pro/
Cena: ok. 650 zł

Dopuszczenia:
USA Approvals
CSAus - 090106_CSA_1719689_2118696
Canadian Approvals
CSAus - 090106_CSA_1719689_2118696
European Union
FTZU - FTZU06ATEX0134X
CE Declaration of Conformity - DoC_AltairPro_100309
See-BG - 100223_See-BG_213.044
International
IECExTSA06.0031X_03
ANZEx06.3014X_03
Brazil (InMetro) - 080208_2006EC02CP062X_01_por
China (CMC) - 090420_CMC_05000199-1
China (MA) - 090904_MA_MFA090074
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 14:32:29 wysłana przez rafal.bula »

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:45:17 »
i tu jest odpowiedź. Czujnik CO do użytku domowego to około 100-200 zł. zaś sprzęt do użytku w działaniach ratowniczych kilkakrotnie więcej. I tu jest pies pogrzebany. W domu mam kidde. Działa, ma wyświetlacz, orientacyjny poziom pokazuje (na razie tylko w testach). I dla mnie tu kończy się jego zastosowanie. Jeżeli w pracy mam używać - niech "praca" kupi, serwisuje i odpowiada. Zastosowanie własnego, "domowego" detektora powoduje chaos. Załóżmy, że działa - przerywamy nasze działania, ewakuujemy się w bezpieczny rejon (gdzie to jest?), wzywamy Straż w ODO. (z punktu widzenia ZRM). Czas płynie, ktoś czeka na pomoc... Przyjeżdża straż, sprawdza poziom i ...nic... a poszkodowany "zszedł".
Jest gdzieś granica, której nie wolno jednostce przekraczać, aby nie popaść w obłęd. Zawsze można zadawać sobie pytanie, czy zrobiłem wszystko? czy można było coś jeszcze, gdybym miał detektor... To najprostsza droga donikąd. Gwarancją mojego spokojnego sumienia jest moja ufność w moje wyszkolenie i postępowanie w/g wytycznych. Jestem tylko człowiekiem, poruszam się w określonych prawem i wyszkoleniem i doświadczeniem ramach. To daje mi pewien poziom pewności siebie. Trochę,  :rofl:, odbiegłem od meritum, sorki, moje zdanie jest takie, że tam, gdzie wchodzi w grę  życie ludzkie, trzymajmy się oficjalnych przepisów, jeżeli mamy inne zdanie - droga długa, ale można załatwiać pewne rzeczy droga oficjalną.

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2011, 12:54:30 »
Kilka słów tytułem wytłumaczenia.

Ta dyskusja doprowadziła mnie do tego by kupić czujnik profesjonalny i taki planuję nabyć. A w zasadzie "takie" bo moim pomysłem jest by wyposażyć w nie wszystkie ZRM na terenie Krakowa. Obecnie jestem na etapie zdobywania środków na zakup. Póki co wszystko jest na dobrej drodze, ale by nie zapeszyć nie będę zdradzał szczegółów.

Przy okazji jeszcze raz proszę - jeśli znacie innych producentów godnych uwagi - dajcie znać.

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2012, 23:21:09 »
Odświeżam temat. Czujniki wciąż nie kupione ale to temat na później. Jak zakończę spawę to zgodnie z obietnicą wszystko opowiem.


Potrzebuję Waszą opinię o firmie: SPERIAN PROTECTION RESPIRATORY POLSKA SPÓŁKA z o.o. była FENZY POLSKA Spółka z o.o. 

Produkują oni czujniki, które są w kręgu moich zainteresowań ale nie znam tej firmy i cała nadzieja w Was :-)

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czujnik tlenku węgla
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2012, 12:19:13 »
A oto efekt moich działań. Na razie mamy 4 urządzenia ale one już ratują:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/725719,pracownicy-pogotowia-uratowali-cala-rodzine,id,t.html