Autor Wątek: Karty Benefit Mulitsport w PSP  (Przeczytany 17761 razy)

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Karty Benefit Mulitsport w PSP
« dnia: Luty 07, 2011, 12:28:54 »
Witam serdecznie. Coraz więcej moich znajomych posiada karty Benefit Multisport uprawniające do korzystania z wielu usług, głównie sportowych: http://www.benefitsystems.pl/oferta.aspx
Zastanawia mnie czy jest możliwość aby PSP wzięła udział w tym programie. Myślę, że do konieczności wysokiej sprawności fizycznej strażaka nikogo nie trzeba przekonywać. Problem tkwi w tym, że indywidualnie nie można nabyć takiej karty. Być może gdyby chodziło o całą formację, dostalibyśmy atrakcyjne warunki. Przykładowo pracownik ING płaci za nią 70zł miesięcznie. Przy możliwości korzystania z wielu siłowni, basenów etc. są to według mnie żadne pieniądze. Czy taką informację można skierować do kogoś z wydziału sportu KG? Proszę o opinie. Pozdrawiam

Offline bua_2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2011, 13:48:19 »
KM PSP w Krakowie benefit odpowiedział, że mamy zbyt dużo czasu wolnego i zaproponował ceny za karnet 260 lub 280 zł. miesięcznie. Naturalnie temat upadł.

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2011, 14:11:13 »
Jakaś parodia. Dowiedziałem się właśnie, że znajomy może wykupić dla mnie kartę jako osobę tow. tylko za 120zł. Wydawałoby się, że to jest cena normalna bez dopłaty pracodawcy.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2011, 16:17:44 »
Myślę że jak rozmawiała by z nimi Komenda Główna, to dało by się coś wynegocjować. Na mniejszym szczeblu chyba nie ma co liczyć na jakieś zniżki... Z drugiej strony moja komenda wie jak zadbać o kondycję fizyczną bez karty Benefit. Wystarczy że zainwestowali w kilka drabin hakówek i jak co roku mamy gdzie się zmęczyć  :szalony:

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2011, 17:33:04 »
Po co PSP pchać się w karty benefit, skoro duża część jrg ma dostęp nieodpłatny do hal sportowych, basenu czy boisk przy szkołach a chyba w każdej jednostce jest jakaś siłownia. Wystarczy się rozejrzeć po rejonie i pogadać o takiej możliwości.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2011, 18:24:54 »
@emer  - myślę, że intencją piszącego było to, że oprócz nas zainteresowane tym byłyby nasze żony/dziewczyny  :rofl:
trudno od nich wymagać żeby przychodziły do straży na siłownię a w ramach karty benefit są także inne usługi sportowo-rekreacyjnych.
Ale ja mam do tego sceptyczny stosunek - myślę, że raczej oferta ta skierowana jest do trochę innego (czytaj "bardzie zamożnego") targetu  - i to wcale nie ze względu na wysokość abonamentu ...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2011, 19:09:00 »
Dla rodzin to jak najbardziej, tylko wiesz na czym to polega, korporacja płaci za taką kartę swojemu pracownikowi a dla męża/żony dopłata ok 100-150 zł.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2011, 19:14:30 »
no właśnie....  :D
dlatego też to nie oferta dla PSP

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2011, 20:15:49 »
Chodziło mi raczej o możliwości typu squash, spinning itp. których niestety nie mamy dostępnych, a kilka hantli w wielu przypadkach siłownią też nie można nazwać. A kwota 100zł myślę,że jest do przełknięcia oczywiście dla osób, które by z tego korzystały systematycznie.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2011, 20:29:52 »
nie ulega wątpliwości, że system tych usług rozwinięty jest dość dobrze w miastach dużych.
tu można sprawdzić czy w naszym pobliżu są partnerzy programu http://www.benefitsystems.pl/partnerzy.aspx
I to jest chyba kolejne ograniczenie...
W mojej okolicy np nie ma ...
Choć zapewne będzie się rozwijał...

Offline alex9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2016, 23:15:39 »
Witam może ktoś ma możliwosć zalatwienia karty multisport?
Jestem chetny

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2016, 07:24:15 »
Jakaś parodia. Dowiedziałem się właśnie, że znajomy może wykupić dla mnie kartę jako osobę tow. tylko za 120zł. Wydawałoby się, że to jest cena normalna bez dopłaty pracodawcy.
Beż żadnych dopłat i karnetów w moim mieście za takie pieniądze mam 10 godzinnych wejść na pobliski basen wraz  z sauną .
 A wracając do sedna to w całym tym systemie kart takich czy innych chodzi głownie o to aby duże firmy wykupowały abonamenty a korzystało z usług sportowych jak najmniej ludzi. Powstające jak grzyby po deszczy 24 godzinne sale ćwiczeń fitnes  czy siłownie własnie w godzinach wczesno-nocnych cieszą się dopiero zainteresowaniem ale niewiele z nich jest uczestnikiem programu multisport .   
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 07:34:41 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2016, 10:18:29 »
Jakaś parodia. Dowiedziałem się właśnie, że znajomy może wykupić dla mnie kartę jako osobę tow. tylko za 120zł. Wydawałoby się, że to jest cena normalna bez dopłaty pracodawcy.
Beż żadnych dopłat i karnetów w moim mieście za takie pieniądze mam 10 godzinnych wejść na pobliski basen wraz  z sauną .
 A wracając do sedna to w całym tym systemie kart takich czy innych chodzi głownie o to aby duże firmy wykupowały abonamenty a korzystało z usług sportowych jak najmniej ludzi. Powstające jak grzyby po deszczy 24 godzinne sale ćwiczeń fitnes  czy siłownie własnie w godzinach wczesno-nocnych cieszą się dopiero zainteresowaniem ale niewiele z nich jest uczestnikiem programu multisport .
Jak sam piszesz w Twoim mieście... Niestety w moim nie.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2016, 20:51:21 »
Wrocław karnet do aquaparku na cały dzień za trzy miesiące 430 zł wychodzi 143,33 za miesiąc. W tym jest możliwość korzystania z basenu, sauny, siłowni, fitnessu. Mały problem jest we wtorki bo sauna jest tylko dla kobie i brak możliwości przejścia z siłowni na baseny, trzeba zdecydować się w tym dniu na siłownie lub basen. 

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2016, 15:26:39 »
Ale co to w ogóle za porównywanie multikarnetu do karnetu na jeden obiekt?

Kartę OK System załatwił mi znajomy, który dopisał mnie do swojej. Za niecałą stówkę miesięcznie wchodzę do większości siłowni, basenów, saun etc. kiedy chcę, ile chcę i na jak długo chcę. Na terenie całej Polski jest ponad 4500 obiektów, gdzie mogę wejść - większość z w/w mam za darmo (jeżeli już coś dopłacam to jest to zazwyczaj kilka złotych). Ponadto mam zniżki m.in. na quady, jazdę konną, paintball i masę innych rzeczy. Wszystko w cenie multikarnetu lub ze znaczną zniżką (względem ceny "normalnej").
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

forward

  • Gość
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2016, 15:23:06 »
Karty te są bardzo bardzo dobrym rozwiązaniem i w 100% popieram wprowadzenie dla pracowników PSP. Znam wiele osób które korzystają i za niewielkie opłaty miesięczne mogą korzystać z wielu obiektów sportowych nawet w małych miastach. Opłata to około 40 zł chociaż za 70 zł miesięcznie byłbym bardzo zadowolony.  :tuba:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2016, 17:09:36 »
Karty te są bardzo bardzo dobrym rozwiązaniem i w 100% popieram wprowadzenie dla pracowników PSP. Znam wiele osób które korzystają i za niewielkie opłaty miesięczne mogą korzystać z wielu obiektów sportowych nawet w małych miastach. Opłata to około 40 zł chociaż za 70 zł miesięcznie byłbym bardzo zadowolony.  :tuba:

Tyle, że inicjatywa powinna pojawić się na górze... Poziom KW co najmniej! No ale jak widać miłościwie nam panującym zależy na przyjmowaniu w szeregi ludzi możliwie jak najbardziej wysportowanych, ale jeżeli chodzi o utrzymanie formy przez strażaków będących w służbie - nie jest to priorytet.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2016, 18:18:58 »
No cóż muszę dorzucić kamyczek do tego ogródka i trochę was zmartwię. Otóż wszelkie dostępne  karty rabatowe czy abonamentowe na różne usługi min. "multisport" wykupywane są przez prawodawców ze środków pochodzących z zakładowego funduszu socjalnego. Niestety w instytucjach mundurowych i dla mundurowych  /straż wojsko, policja itp./ takiego funduszu nie ma, mają go jedynie nasi pracownicy cywilni to ich 2% funduszu płac. Nam aby posiadać taką kartę pewnie przyszło by ponosić cały koszt karnetu bez dopłaty pracodawcy lub szukać sponsorów na ten cel. A całkowity koszt takich kart jest rzędu kilkuset zł miesięcznie za sztukę .
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 19:32:11 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2016, 19:28:56 »
No cóż muszę dorzucić kamyczek do tego ogródka. Wszelkie karty rabatowe czy abonamentowe  wykupywane są przez prawodawców ze środków pochodzących z zakładowego funduszu socjalnego. Niestety w instytucjach mundurowych /straż wojsko, policja itp./ takiego funduszu nie ma. Przyszło by nam ponosić cały koszt karnetu bez dopłaty pracodawcy lub szukać sponsorów na ten cel.

Co nie zmienia faktu, że biorąc pod uwagę rozmiar naszej firmy koszty i tak byłby niewielkie :straz:

(oczywiście, jeżeli zabrano by się za to centralnie)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2016, 19:48:27 »

Co nie zmienia faktu, że biorąc pod uwagę rozmiar naszej firmy koszty i tak byłby niewielkie :straz:

(oczywiście, jeżeli zabrano by się za to centralnie)
Tylko małe ale, kto by wyłożył na to forsę jeżeli nie ma u nas funduszu socjalnego.  Trudno by znaleźć środki na ten cel.
   A  pewnie nikt z nas nie chciał by ponosić  pełnej odpłatności za kartę w cenie  jakiej jest oferowana przedsiębiorcom.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Przemas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2016, 20:53:17 »
U znajomego jest OK SYSTEM tam cena karnetu zależy od ilości osób które przystąpiły do programu. Pracownicy za pośrednictwem pracodawcy podpisują umowę i sami opłacają karnet 75zł (95zł osoba towarzysząca). Myślę, że u nas również byłaby możliwość tylko w każdej jednostce ktoś musiałby się tym zajmować.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 13, 2016, 12:56:10 »
Moim zdaniem nie da się tego wdrożyć u nas.

Z kolegą próbowałem kilka lat temu. Zrobiliśmy rozeznanie na innych JRG - mało chętnych. "a po co mnie to... mam siłownię na jrg.. na basen nie chodzę.. a co to jest squash..  daleko z domu do najbliższego obiektu.. itp."

Druga sprawa, jak ktoś słusznie wspomniał. Chodzi o to żeby dużo osób miało karnet (by firma miała wpływy), ale mało osób z niego korzystało (by firma zarabiała) :)
Koledzy z Policji mieli przez rok OK System. Skończyła się umowa, rozpisano nowy przetarg. Efekt - żaden z usługodawców do niego nie przystąpił. Powód? Zbyt duże wykorzystanie karnetów, nie opłacało się :D Dlatego mnożenie przykładów jak to pięknie i tanio jest w firmach u znajomych, oraz jak przełożeni o nas nie dbają nie ma tutaj sensu. Dla nas taki karnet kosztowałby kilka razy więcej. No i już widzę kolejkę chętnych by płacić za niego, powiedzmy, trzy stówki miesięcznie.  :mellow:

Karnety sprawdzają się w korporacjach. Pomijając kwestię mody, krawaciarze nie mają aż tyle wolnego czasu by w pełni korzystać z możliwości jakie daje im karnet.

"U nas" problemy są więc dwa: nieduże zainteresowanie karnetem i zbyt intensywne korzystanie przez tych którzy się na niego zdecydują.

Takie jest moje zdanie.  :straz:

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Karty Benefit Mulitsport w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2016, 00:21:35 »
Do nas niedawno przyszła taka oferta.


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 13:06:24 wysłana przez krzysztof175 »