Autor Wątek: Podrabiany sprzęt na rynku  (Przeczytany 2268 razy)

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Podrabiany sprzęt na rynku
« dnia: Luty 05, 2011, 14:09:25 »
Godzinę temu podjechał gościu pod remizę i chciał mi sprzedać nowy agregat prądotwórczy(zafoliowany) Honda trójfazowa model chyba 7000 za........1500zł ? Podróba - czy kradziony ?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 20:55:50 wysłana przez superfire »

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2011, 15:39:25 »
Niekoniecznie, może to była podróbka i chciał schandlować. Ostatnio spotkałem pod supermarketem 2 włochów którzy chcieli mi sprzedać 2 pilarki "husqvarny" i agregat prądotwórczy hondy za 1000 euro (ich wartość szacowani na 14 tys zł) bo mówili, że ich nie chcą wpuścić z tym sprzętem do samolotu. Podobno teraz często tak robią, próbują sprzedawać podróbki za orginały i niby w świetnej cenie, także panowie uwaga na takich ludzi i wtedy najlepiej wezwać niebieskich kolegów  :mellow:

Offline jachusam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2011, 16:48:49 »
A moja jednostka kupiła taki model agregatu tez za 1500 zl bo niby okazja i miał być taki superrrr a nawet czajnika bezprzewodowego nie chce pociągnąć. Po prostu trzeba się pilnować i nie dawać się naciągaczom bo ich jest pełno.POZDRAWIAM.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2011, 19:32:40 »
Moi koledzy też kupili - to ordynarna podróba - nawet nie ruszyło.
Pełno takich gości po targowiskach i wioskach się kręci. Oferują głównie pilarki i agregaty. Jest to taki badziew, że nikt nie ma do tego części i nie chce się podejmować prób naprawy.


Między innymi na stronie Hondy od kilku lat jest prowadzona akcja przeciwko podróbkom - możecie pooglądać tam zdjęcia różnych wynalazków http://www.mojahonda.pl/honda/353-strzez-sie-falszerzy
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 19:39:09 wysłana przez Sylwek »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2011, 19:41:23 »
niedawno byłem u znajomych koło Wisły i podczas spaceru dwóch gostków (z wyglądu romskiego pochodzenia) chciało mi sprzedać piłę spalinową firmy STILL - kolorystyka, liternictwo dokładnie taka jak STIHL. Jak myślicie ilu dyletantów dało się nabrać?
Trzeba uważać.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2011, 19:46:54 »
Patrząc na te podróbki na stronie hondy to naprawdę trzeba siedzieć w temacie żeby się połapać że to podróbka. Pierwszy aspekt to cena po której chcą ja zazwyczaj sprzedać, ale jeśli taki sprzęt stoi gdzieś w komisie np za "normalną cenę"? Ciężkie czasy dla uczciwych ludzi nastały....

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2011, 20:15:10 »
niedawno byłem u znajomych koło Wisły i podczas spaceru dwóch gostków (z wyglądu romskiego pochodzenia) chciało mi sprzedać piłę spalinową firmy STILL - kolorystyka, liternictwo dokładnie taka jak STIHL. Jak myślicie ilu dyletantów dało się nabrać?
Trzeba uważać.
U mnie o Krakowie też pełno ich jest z tymi piłami, kiedyś jak podsłuchałem ich rozmowę z kupującym to z 700zł zeszli do 50zł ale nie kupił  :mellow:

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2011, 22:04:00 »
chytry dwa razy traci. jak podchodzą Cygany z piłą i mówią, że to oryginalny Stihl a schodzą z ceną do śmiesznej kwoty to chyba oczywiste, że to podróba. nie wiem kto się na to nabiera.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Podrabiany sprzęt na rynku
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2011, 10:26:02 »
niedawno byłem u znajomych koło Wisły i podczas spaceru dwóch gostków (z wyglądu romskiego pochodzenia) chciało mi sprzedać piłę spalinową firmy STILL - kolorystyka, liternictwo dokładnie taka jak STIHL. Jak myślicie ilu dyletantów dało się nabrać?
Trzeba uważać.

Haha u mnie sąsiad kupił bo się połaszczył ze darmocha. pila pochodziła 2 tygodnie - wal rozsypał się w drobny mak. naprawa na oryginalnych podzespołach możliwa ale cena części droższa niż cena piły za która zapłacił