Autor Wątek: Poco Jest Nasze Forum  (Przeczytany 10659 razy)

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Poco Jest Nasze Forum
« dnia: Wrzesień 15, 2005, 21:49:33 »
Uważam, że nasze forum jest totalną ściemą.

Tematy ważne, istotne są bombardowane i spychane na plan dalszy.
Pojawiają się tematy pierdołowate, zastępcze, ale jest zawsze ale.

Góra ma pszewagę bo już wie jakie kroją się problemy.

Uprzedzając pewne sugestie zadam pytanie, kto jest w stanie nam pomóc i ewentualnie to robi na forum ????????????
Kto działa na korzyść zwykłego, szeregowego, solidnego bez plecaka, prawdziwego strażaka na naszym forum ????????

Powiem tak - z pewnością nie są to związki zawodowe i przełożeni.

Uważam, że administratorzy i moderatorzy forum powinni się ujawnić.

Mam poważne wątpliwości, aby sądzić iż forum służy nam.

Forum prawdopodobnie służy im. Tym ......m.

Jeżeli macie swoje odczucia w tym temacie proszę o słowo ludu.

Ja pod tym, czy innym nickiem będę wypowiadał swoje zdanie bez wzgklędu na to, czy będzie pasowało komuś tam, czy nie.

Pozdrowienia dla strażaków i tylko dla nich.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2005, 20:34:55 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2005, 23:32:21 »
O co Tobie człowieku chodzi? Bo ja nie mam pojęcia o czym Ty piszesz! Dla mnie ten Twój temat to jeden niezrozumiały chaos!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2005, 23:38:37 wysłana przez aniolstroz »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2005, 10:50:19 »
Wodnik, prześpij się. Chyba Cię mania prześladowcza dopadła.
Cytuj
Uważam, że administratorzy i moderatorzy forum powinni się ujawnić.
Miałeś szansę sam się zgłosić na moderatora - swego czasu była taka prośba i chyba cienko było z chętnymi. A jak się już zgłosisz to się ujawniaj do woli.
Ale najlepiej to ponarzekać  (choroba zawodowa więc usprawiedliwione) zamiast samemu coś zrobić. Poza tym od kwietnia natrzaskałeś ponad 400  postów (i wcale nie mówię, że to totalna sciema) więc zastanów się kto ma większy wpływ na to forum?  :ph34r: ONI? :ph34r:
Pozostałej części Twojej wypowiedzi nie skomentuję bo wg mnie to bełkot.

PS. Proponuję przenieść ten topic bo w tym dziale jest po prostu nie na temat
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2005, 11:04:21 wysłana przez Zubek73 »

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2005, 12:21:56 »
wodnik to normalnie nadaje się do archiwum X  :lol:  :D  Spisek na skalę swiatową.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2005, 13:48:59 »
Po części zgadzam się z Wodnikiem.
Biurwy często zaglądają na to forum i co z tego?
Pisze ktoś, że gdzieś dzieje się źle, to co "ONE" robią? Głowa w piasek, lepiej gówna nie ruszać, bo będzie jeszcze bardziej śmierdziało.
Tak naprawdę, to jeżeli pisze o tym, że gdzieś tam w firmie złamano prawo, to chodzi mi o to by ktoś z funkcyjnych się tym zainteresował.
Ale widocznie "ONYM" chodzi o to, żeby tak kontrolować, żeby wszystko było dobrze.
Pomyślcie sami, jakie byłyby wyniki kontroli w waszych KP(KM), gdybyście to wy je przeprowadzali...Osoba z zewnątrz nie zauważy, że asp. X jest zięciem Naczelnika Y. i tym można tłumaczyć "szybką ścieżkę kariery". Że strażak M. dwukrotnie został wydalony ze Szkoły Podoficerskiej w B., nadużywa alkoholu na służbie, że stanowi zagrożenie dla strażaków, którzy pełnią z nim służbę - wszystko nic to. Nikt nic nie widzi i o niczym nie wie, bo to przecierz siostrzeniec zasłużonego generała. Pocieszające jest tylko to, że wielu z "ONYCH" niedługo odejdzie na jakże zasłużoną emeryturę, ale zgadnijcie kto ich zastąpi.
 
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2005, 15:22:36 »
Szczerze mówiąc - jak by mi się to forum nie podobało to bym tutaj nie wchodził.
Forum jak każde, są tematy konkretne i sa bardziej luźne. I bardzo dobrze, wspieramy się wzajemnie, czasem się posprzeczamy ;) , to jest po prostu dyskusja.
Właśnie dzięki niej poznajemy się, wymianiamy doświadczeniami, uczymy przyszłych strażaków, każdy może czuć się tu równy. Człowiek oceniany jest nie po tym co ma na pagonach, ale po tym co ma w głowie, i nie chodzi tu tylko o wiedzę. Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2005, 18:26:13 »
Bardzo ładnie Sensey wyraziłeś to o czym miałem właśnie napisać. Nic dodać nic ująć. Forum to jak nazwa wskazuje miejsce dyskusji, wymiany poglądów.

Druga sprawa to to o czym pisze Wodnik. Dobrze by było gdyby Komenda Główna stworzyła coś na kształt numeru interwencyjnego - czy maila interwencyjnego. Tak jak ma policja. Można by ich informować o różnych nieprawidłowościach a oni musieliby wyznaczyć osoby które te informacje by sprawdzały i reagowały na nie.
I nie byłoby to wcale "donoszenie" bo chyba wszystkim nam zależy na tym żeby pracowało się miło a przede wszystkim bezpiecznie.

Natomiast nie liczyłbym na dyskusje z tymi z "góry" na forum. O ile możliwe  jest to że pan Ignacy B. może porozmawiać z nami o sprawach "technicznych" czyli jak, co i gdzie. I to się panu Ignacemu chwali. O tyle sprawy mobbingu, niesprawiedliwości, karierach "po znajomości" itp. powinny raczej być załatwiane w sposób opisany przeze mnie powyżej.

Pozdrawiam  

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2005, 17:58:22 »
Po części zgadzam się z wodnikiem.
Uważam jednak, że przyczyna tego stanu nie leży wyłącznie po stronie administratorów i moderatorów lecz po stronie niektórych użytkowników, którzy mniej lub bardziej - jak to określiłeś "bombardują" niewygodne tematy.

Zauważyłem również ciekawą prawidłowość na forach policyjnej i wojskowej.
Użytkownicy krytykujący programy wyborcze parti PO-PIS zalogowani zostali w większości w ostatnich kilku miesiącach a nawet dniach - czy to zmasowany atak sympatyków eseldowskich ?.

Offline likusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2005, 21:51:21 »
Wodnik - popieram Cie i twoja wypowiedz.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2005, 22:02:09 »
Wywołałem ten temat po pewnych zajściach nazwijmy to "służbowych" i nie tylko moich. Zauważcie pewnę prawidłowość, jeśli ktoś porusza kwestię służbową dotyczącą: kasy, zwolnienia z pracy, postępowania dyscyplinarnego, mobbingu itp. znajdą się oczywiście głosy poparcia dla tej osoby, jak ostatnio dla kolegi z JRG 4 w W-wie, chociaż w Jego szczególnym przypadku były także porady, to w innych tematach trudno się doszukać rzeczowej pomocy.
Dlatego zastanawiam się dlaczego nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć pewnych kwestii na forum. Jeśli wszyscy uczestniczymy szczerze w dyskusji to albo mamy zbyt małą wiedzę na te tematy, albo mamy w nosie pomoc innym.
Jeszcze jedno spostrzeżenie, jak to nazywam - temat ważny - jest spychany dość szybko przez tworzone nowe tematy, bądź odgrzebywane stare , których jakakolwiek wartość jest wątpliwa. Przyznacie, że temat z drugiej strony nie jest tak często odwiedzany jak z pierwszej i może o to chodzi.

Ja osobiście od forum, oprócz luźnej wymiany informacji, własnych spostrzeżeń, wymiany doświadczeń oczekuję prawnych unormowań pewnych kwestii, które można zastosować w służbie. Na to również liczę śledząc tematy na forum. Rozpocząłem temat Wyroki sądów z nadzieją, że stanie się podręczną biblioteką prawną, a orzecznictwa i prawomocne wyroki posłużą wszystkim strażakom. Ale jak widać nie ma woli na kontynuację i każdy musi sam przechodzić drogę cierniową przez zawiłości sądów w sprawach administracyjnych, czy karnych. A moglibyśmy sobie pomóc, wystarczy tylko odrobina chęci.

Pomyślcie o tym.


A zapomniełem - jeszcze jedno, cieszę się że otrzymałem też głosy poparcia od niektórych forumowiczów, bo może to oznaczać, że nie dopadła mnie jednak schizofrenia :D  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2005, 22:08:05 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2005, 22:15:59 »
admini i moderatorzy nie od pomagania w sprawach bytowych strazakow na tym forum tylko od przestrzegania regulaminu oraz pomocy w sprawach funcjonowania forum.

za to ja sie ujawnie- jacek roslonek student ratmed- moderator.
i tak jak ignacy moge pomoc we wszelkich problemach zwazanych z ratownictwem medycznym.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline likusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2005, 23:50:23 »
proponuje cos alternatywnego do tego forum http://groups.google.pl/group/straz, tam napewno bedzie rzeczowosc - ;) - w koncu to google ;)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:13:24 »
Ja myślę , ze dla niektórych to forum podbudowuje ich niskie ego, między innymi ilością bezsensownych postów...jak ktoś jest malutki w pracy to tu pokazuje jaki jest mądry i wielki....pisze dużo i wydaje mu się że mądrego....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:49:00 »
Postępowanie administracyjne

Karalność a służba w PSP

Pytanie do kadrowców

Trzy tematy powiązane ze sobą, wszystkie z minimalnym odzewem. Pierwszy być może skutkował tym, że w mojej byłej KM znaleziono sposób na uniknięcie zarzutu wykonania decyzji przed upłynięciem czasu na odwołanie. Czy sposób był skuteczny - o tym roztrzygnie WSA. Brak odzewu na następne tematy jest dla mnie niezrozumiały. To chyba nie jest tak trudno zagłosować w sondzie, a jej wyniki bardzo by mi pomogły. Dość intensywnie zgłębiam prawo administracyjne i uważam, że Pan KM przekroczył swoje uprawnienia w mojej sprawie, a w innych sprawach powiązanych niedopełnił obowiązków. W tej chwili "ONE" nie są w stanie nic już zrobić, dlatego mógłbym zamieścić całą swoją historię na tym forum, lecz wtakiej sytuacji z całą pewnością spotkałbym sie z zarzutem "srania we własne gniazdo".
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2007, 19:05:36 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2005, 13:12:36 »
Uważam, że powinieneś szczegółowo przedstawić swoją sprawę na tym forum.
Z podaniem przepisów, na których się oparłeś podnosząc odwołania i skargi oraz przepisy, które twoim zadniem jak i zadniem sądów złamał twój komendant          i komendanci szczebli wyższych.
Będzie to wskazówka do obrony i domagania się sprawiedliwości dla innych          ( strażaków) oraz przestroga dla komendantów, którzy uważają, że prawo to ONI stanowią a kpa owszem istenieje ale nie u nich w komendzie.

Po co jest nasze forum  .
Okazuje się, że po to aby dowiedzieć się ilu z nas jest niepełnoletnich  .

------
opcja edytuj:) taka fajna:) -bulon
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2005, 23:09:42 wysłana przez bulon »

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2005, 18:01:08 »
Cytuj
Dlatego zastanawiam się dlaczego nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć pewnych kwestii na forum. Jeśli wszyscy uczestniczymy szczerze w dyskusji to albo mamy zbyt małą wiedzę na te tematy, albo mamy w nosie pomoc innym.

Ja tu stawiam na brak wiedzy.

Cytuj
Jeszcze jedno spostrzeżenie, jak to nazywam - temat ważny - jest spychany dość szybko przez tworzone nowe tematy, bądź odgrzebywane stare , których jakakolwiek wartość jest wątpliwa.

Wodniku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Ciebie taki temat jest ważny dla kogoś innego co innego.
 

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2005, 18:53:39 »
WODNIK JAK TO JEST ŚĆIEMA NIE FORUM TO POCO TU WCHODZISZ CI SIE NIEPODOBA NIEWCHODŹ   :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2005, 19:32:25 »
Witam, myślę, że odpowiednio odczekałem na reakcję innych osób. Teraz wyjaśnię kilka rzeczy.

Po pierwsze.
Forum jest całkowicie demokratyczne. Tematy pojawiają się i przechodzą do historii. Obrażanie się, że jakieś wątki przyjmijmy - ważniejsze -  są wypierane przez inne jest trochę niepoważne. To My wszyscy wpływamy na treść forum. Przypominam, że były momenty, gdy o sprawach pracowniczo-służbowych starali się dyskutować np. zwolennicy ZZ. Efekt był taki, powiedzmy szczerze, że napastliwymi wypowiedziami, często z wycieczkami osobistymi zostali skutecznie pogonieni. Uważam, że to duża szkoda, ale cóż, taka jest antylogika internetu. Zresztą podobnie było z panem Rzecznikiem KG.
Ja to znam i rozumiem, umiem zacisnąć zęby, ale te osoby zadały sobie szybko pytanie- W imię czego?...
W kontekście tego co wyżej napisałem nie widzę powodów opowiadania o sobie. Czy jestem szpiegiem, agentem, czy samym Komendantem Głównym. Jakie to ma znaczenie, gdy nie ja i nie ciężko pracujący zespół moderatorów, tworzymy treści tego forum. Uspokajam zawczasu, nie pełnię żadnej kierowniczej funkcji w PSP, pochodzę z dołów.
Trochę nie rozumiem tego zarzutu, że kadry kier. czytają forum i to im w czymś pomaga. Jeśli dyskusje tutaj można postrzegać jako system wczesnego ostrzegania kierownictwa SP, to zawsze pozostaje pisanie raportów do Komendanta Głównego z polemikami, pytaniami, prośbami, refleksjami, oczywiście zgodnie z drogą służbową. Rzeczywistość jest taka, że na 10 osób wpadających na forum 9 jedynie czyta, a zaledwie 1 pisze. Wiele jeszcze przed nami.

Po drugie.
Piszesz Wodniku
Cytuj
Ja osobiście od forum, oprócz luźnej wymiany informacji, własnych spostrzeżeń, wymiany doświadczeń oczekuję prawnych unormowań pewnych kwestii, które można zastosować w służbie. Na to również liczę śledząc tematy na forum. Rozpocząłem temat Wyroki sądów z nadzieją, że stanie się podręczną biblioteką prawną, a orzecznictwa i prawomocne wyroki posłużą wszystkim strażakom.

No i tu właśnie tkwi cały problem. To narzędzie (forum) do tych rzeczy, o których piszesz się prawie nie nadaje. Właśnie na taką inicjatywę jak Twoja czeka StrazakWiki. To jest narzędzie dokładnie powołane do tego, żeby materiały ważne i przydatne każdemu umieścić i zachęcać innych do wspólnego rozwijania. Przeczytaj uważnie ten wątek, toż to dokładnie to czego się domagasz!

Pozdrawiam!
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2005, 21:49:09 »
dago uważam, że czas najwyższy żebyś się ujawnił.
Skoro  demokracje uznajesz za porządek rzeczy nie ma w tym przeszkód.
Sami zdecydujemy czy  z dołów jesteś  z wyboru czy z nadania.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2005, 22:04:47 »
Nie kuś Gambit :P

No cóż to forum jest demokratyczne, tylko reszta to fasada, dlatego tymczasem pozostanę skromnie w cieniu. Proszę nie nalegać.  
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2005, 20:56:10 »
Gambit a co ty taki ciekawy jesteś personaliów  :D ? Wiesz dobrze czym się to może dla niektórych skończyć jakby góra się o tym dowiedziała. :ph34r:  Jak chcesz z kimś pogadać to pisz sobie @.... :P
Myślę, że jak już zabierasz głos tutaj to dajesz sobie odpowiedź po co jest to forum !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 23, 2005, 00:01:50 »
A myślałem przez pewien czas, że forum umiera?!
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 25, 2005, 23:14:39 »
dokładnie moderator ( nie wszyscy)jest od wskazywania (przeważnie na tym forum  ) funkcji edytuj i chronicznego umoralniania.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 26, 2005, 00:45:39 »
Wiem doskonale  w czym rzecz i o co Ci "biega" człeku <_< Zrozum jednak w końcu jedno. Jesteś również /tylko i aż/ jednym z ponad tysiąca zarejestrowanych użytkowników tego FORUM i obowiązują Tu jakieś określone /nieraz odgórnie - jak w Straży/ zasady i niestety chcąc nie chcąc wypada korzystając z niego, co najmniej  się do nich normalnie dostosować. Admin i Moderatorzy nie są w stanie na codzień "opanować" wszystkiegio i ja się temu wcale nie dziwię, a wręcz rozumiem. Nie staram się absolutnie nikogo Tu umoralniać! To kto z kim śpi i kogo są dzieci - mnie po prostu "grzeje", ale lubię po prostu porządek nawet w najgorszym "burdelu". Dlatego sporadycznie /nie myl chronicznie/ staram się dla własnego i myślę innych dobra, po prostu grzecznie /jak to zrobiłem/ zwrócić przy okazji uwagę - pomóc w pewnym sensie. Zrozumiał to już na prv /dzięki i moje nic nie znaczące uznanie/ ten do kogo kierowałem te wcześniejsze sugestie. Ty jednak widzę tego nie chcesz lub nie potrafisz zrozumieć i dalej "mącisz" - szkoda! <_<
Pozdr.
Ps.Dla niezorientowanych w sprawie tekst ten odnosi się do wcześniejszych uwag w/w w temacie  <Wypalanie liści>
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2005, 00:51:45 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Poco Jest Nasze Forum
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2005, 10:02:36 »
to już przegięcie pały, nioe to zebym kogoś bronił ale AJAX ze swoim darem poprawiania wszystkich, powinien poszukać sobie miejsca na gadulec w gabinecie psychologa, lub zacząć pisać książki kucharskie i telefoniczne, bo rozwijanie wątku idzie mu nadwyrz dobrze. :blink: