Autor Wątek: Zmiana wzoru ubrania służbowego  (Przeczytany 5300 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Zmiana wzoru ubrania służbowego
« dnia: Luty 05, 2011, 19:10:19 »
Jak w temacie - ankieta dotyczy ubrania służbowego - krótkiej kurtki z pasem  - tzw "olimpijka"

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2011, 17:50:17 »
  po pierwsze to się nazywa mundur służbowy, ale sam nie jest używany, bo dochodzi krawat, koszula, półbuty sł., ewentualnie berecik. Zatem co chcesz zmieniać?

 po drugie, jeśli ankieta (także pozostałe ankiety) ma za zadanie zmianę rozporządzeń to powodzenia, a jak nie - to należy je niestety usunąć w całości, jako nic nie dające posty.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2011, 20:49:53 »
Według mnie mundur służbowy jest nie potrzebny, kto i gdzie go tak naprawdę używa? Zapewne nikt ze strażaków z PB nie używa tego munduru albo naprawdę bardzo rzadko to robi. Może częściej strażacy ze stanowisk kierowania i może biuro, ale w mojej komendzie nigdy nie widziałem nikogo w mundurze służbowym. Więc po co nam te mundury?
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2011, 20:59:43 »
Według mnie mundur służbowy jest nie potrzebny, kto i gdzie go tak naprawdę używa? Zapewne nikt ze strażaków z PB nie używa tego munduru albo naprawdę bardzo rzadko to robi. Może częściej strażacy ze stanowisk kierowania i może biuro, ale w mojej komendzie nigdy nie widziałem nikogo w mundurze służbowym. Więc po co nam te mundury?
Jak Ci zabiorą mundurówkę to się dowiesz po co.

A tak na marginesie może to błąd, że tak rzadko ich używamy. Znam jrg gdzie dyspozytorzy na PA, czy też służba dyżurna , że nie wspomnę o pracownikach KM, gdzie służbę pełni się w umundurowaniu służbowym (przynajmniej do 15.30). I wcale nie uważam tego za wydumane widzimisię dowódców.
ps. A niby dlaczego służba dyżurna czy dowództwo miało by nie chodzić w mundurze służbowym.... pomyłka bo co..? Bo my to jesteśmy ci biedni strażacy z podziału a tu każą nam jeszcze w mundurach chodzić ....

(ubranie specjalne to odrębna sprawa, dlatego jej nie poruszam)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 21:37:04 wysłana przez emer »

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2011, 21:28:55 »
Według mnie mundur służbowy jest nie potrzebny, kto i gdzie go tak naprawdę używa? Zapewne nikt ze strażaków z PB nie używa tego munduru albo naprawdę bardzo rzadko to robi. Może częściej strażacy ze stanowisk kierowania i może biuro, ale w mojej komendzie nigdy nie widziałem nikogo w mundurze służbowym. Więc po co nam te mundury?
Jak Ci zabiorą 13stkę to się dowiesz po co.

A tak na marginesie może to błąd, że tak rzadko ich używamy. Znam jrg gdzie dyspozytorzy na PA, czy też służba dyżurna , że nie wspomnę o pracownikach KM, gdzie służbę pełni się w umundurowaniu służbowym (przynajmniej do 15.30). I wcale nie uważam tego za wydumane widzimisię dowódców.
Nie 13-tkę tylko mundurówkę to po pierwsze (13-tka nic nie ma do umundurowania).
Po drugie znam wiele komend, gdzie chodzenie w umundurowaniu jest czymś normalnym i naturalnym i uważam, że tak powinno być. Oczywiście mówię o tzw. systemie codziennym, bo chodzenie w tym na JRG jest pomyłką (tak samo dotyczy to PA, służby dyżurnej czy dowóców i zastępców).
A poza tym nie bardzo rozumiem intencje założyciela postu - jeżeli coś się nie podoba w umundurowaniu służbowym to niech napisze co i ewentualnie jakie ma propozycje zmiany (albo zapyta o propozycje zmian).
Uważam, że nie ma sensu zmieniać nic w umundurowaniu służbowym, można by natomiast pomyśleć właśnie nad mundurówką. Wszyscy wiemy, że zdecydowana większość strażaków pełni służbę w systemie zmianowym (w JRG - tzw. podział bojowy). Niestety normy mówią tylko o jednym umundurowaniu specjalnym (czyli tym, w którym się chodzi 99% czasu), a brak drugiego (kiedyś było) tłumaczono brakiem środków. Jeżeli umundurowanie służbowe (które PB nosi bardzo rzadko - i dobrze) byłoby do zużycia (kosztem mundurówki) to znalazły by się środki na drugie ubranie specjalne. Wiem, że posypie się krytyka, że zabierają pieniążki biednemu strażakowi z PB, ale osobiście wolę drugie specjalne niż te 2000 co roku i chodzenie w mokrym, brudnym i lekko zniszczonym ubraniu specjalnym (czas wymiany, czy załatwienia jakiejkolwiek sprawy z wydziałem kwatermistrzowskim przemilczę).
pozdro

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2011, 21:24:47 »
A poza tym nie bardzo rozumiem intencje założyciela postu - jeżeli coś się nie podoba w umundurowaniu służbowym to niech napisze co i ewentualnie jakie ma propozycje zmiany (albo zapyta o propozycje zmian).

@jaras - jak na razie najważniejszą intencją było to aby również w odniesieniu do pozostałych dwóch ankiet (dotyczącej munduru wyjściowego i ubrania koszarowego) sprawdzić czy jesteśmy z nich zadowoleni (a w zasadzie z ich "wzorów" co ma bezpośredni związek z funkcjonalnością). I na razie tyle.  ale dobrze się stało, że przy okazji została pociągnięta dość fajna dyskusja ...

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2011, 13:13:19 »
A poza tym nie bardzo rozumiem intencje założyciela postu - jeżeli coś się nie podoba w umundurowaniu służbowym to niech napisze co i ewentualnie jakie ma propozycje zmiany (albo zapyta o propozycje zmian).

@jaras - jak na razie najważniejszą intencją było to aby również w odniesieniu do pozostałych dwóch ankiet (dotyczącej munduru wyjściowego i ubrania koszarowego) sprawdzić czy jesteśmy z nich zadowoleni (a w zasadzie z ich "wzorów" co ma bezpośredni związek z funkcjonalnością). I na razie tyle.  ale dobrze się stało, że przy okazji została pociągnięta dość fajna dyskusja ...
Jak dla mnie pytanie zbyt ogólne i niewiele wniesie, bo mógłbym odpowiedzieć na nie I TAK I NIE. Niestety diabeł tkwi w szczegółach.
To tak jakby zadać pytanie, czy strażacy w Polsce są dobrze wyszkoleni.
Ale dzięki za wyjaśnienie o intencje autora ankiet - pozbieram myśli i może przejdziemy od ogółu do szczegółu (zresztą to już było w przypadku np. ubrania koszarowego).
Pozdrawiam.
jaras

Offline bolo28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2011, 09:57:37 »
A jest nas na to stać?

Offline Hiram

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2011, 23:18:07 »
Jestem zdziwiony, że w dobie zapaści finansowej w PSP, ktoś wpadł na tak "naglący" temat jak wymiana mundurów. Panowie (i Panie oczywiście) czy naprawdę nie mamy większych zmartwień ? A może tak podyskutować o nowej bieliźnie pod ubrania specjalne, bo "plastykowe"  ubranie koszarowe pod Nomeksem zbyt komfortowe nie jest.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2011, 00:07:06 »
Jestem zdziwiony, że w dobie zapaści finansowej w PSP, ktoś wpadł na tak "naglący" temat jak wymiana mundurów. Panowie (i Panie oczywiście) czy naprawdę nie mamy większych zmartwień ? A może tak podyskutować o nowej bieliźnie pod ubrania specjalne, bo "plastykowe"  ubranie koszarowe pod Nomeksem zbyt komfortowe nie jest.
Panowie, na każdej takiej zmianie są potężne zarobki , płynące bokami do osób zainteresowanych tematem. Sam osobiście widziałem i mogę to zaświadczyć, jak jeden z członków komisji przetargowej w KM PSP Warszawa, dostawał np. ubrania koszarowe do tzw. testowania....testowanie miało zapewne na celu odpowiednie spreparowanie przetargu na wiele tysięcy złotych
A co dostawał do wydania, to tylko można się domyślać....stąd KG tak chętnie dokonuje wszelkich zmian.... na które de facto nas nie stać, ale jak zawsze zmiany nie zaspokoją potrzeb....bo ważne jest żeby "gonić zajączka", a nie go złapać....Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 11:53:10 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2011, 08:36:52 »
... Sam osobiście widziałem i mogę to zaświadczyć, jak jeden z członków komisji przetargowej w KM PSP Warszawa, dostawał np. ubrania koszarowe do tzw. testowania....testowanie miało zapewne na celu odpowiednie spreparowanie przetargu na kilka milionów złotych ...
Testowanie nowych wzorów jest czymś normalnym od wielu lat, podobnie jak obrzucanie innych błotem - może coś do kogoś przylgnie.
Przekrętów jest dużo, lecz to o czym piszesz może być czystą sprawą.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

tomson

  • Gość
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2011, 18:05:34 »
Witam.
Moim zdaniem uważam że nasze mundury są porządku, jednak sam wygląd gabardyny jest trochę gorszy od munduru galowego marynarki wojennej lub pilotów lotnictwa cywilnego.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2011, 19:21:42 »
A moim skromnym zdaniem mundury służbowe powinny pozostać w niezmienionej formie, mało tego każdy strażak powinien mieć taki mundur. Jak wiadomo osobie w służbie przygotowawczej wyjściowy nie przysługuje i trochę głupio wygląda, jak dostaje awans na stopień st. str. gościu w utytłanej koszarówce - bo tylko to ma, a nie przyjdzie przecież w cywilnym garniturze. Problem pojawia się również jak kogoś oddelegują na miesiąc do służby na P(M)SK, w koszarówce ma siedzieć i butach typu skutery przez 12 h czy też 24 h?
Si vis pacem, para bellum

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2011, 19:41:52 »
@Mroovka. KAŻDEMU strażakowi przysługuje mundur służbowy. Czy to służba stała, czy przygotowawcza.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2011, 19:50:27 »
Wiem, że przysługuje, nie wiem jak u Ciebie w komendzie, ale u mnie nie każdy ma taki mundur.... Kwatermistrz woli na "nomeks" wydać niż na służbówkę - wiadomo brak kasy.
Si vis pacem, para bellum

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2011, 20:08:07 »
Co to znaczy " nie każdy" ? Służba stała otrzymuje ekwiwalent, więc zasranym obowiązkiem jest posiadać kompletne umundurowanie. Służba przygotowawcza otrzymuje corocznie 1/3 ekwiwalentu, więc również obowiązkiem jest posiadanie umundurowania. Apel mundurowy i wszystko jasne :fiuu:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2011, 21:04:42 »
Bodajże od 2006 roku zmieniły się przepisy odnośnie mundurówki. Teraz każdemu strażakowi komenda musi wydać w naturze pierwszy komplet umundurowania, wcześniej strażak w służbie stałej musiał za pierwszą mundurówkę zakupić sobie umundurowanie wyjściowe. I jaki apel mundurowy, jeżeli mundurów wyjściowych i służbowych komenda nie zapewniła swoim strażakom?
Si vis pacem, para bellum

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zmiana wzoru ubrania służbowego
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2011, 01:10:36 »
No jak komenda na początku służby nie dała i człek sobie tego nie dopilnował to teraz na apel pozostaje wydać kasę z mundurówki jaką się otrzymuje żeby mieć na stanie.