Autor Wątek: Komisje na walnym zebraniu  (Przeczytany 11758 razy)

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Komisje na walnym zebraniu
« dnia: Styczeń 30, 2011, 16:10:04 »
Jak to jest u Was na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym - czy oprócz komisji:

1. Komisja uchwał i wniosków
2. Komisja skrutacyjna
3. Komisja mandatowa

są jeszcze inne komisje??? Słyszałem też, że będąc w w/w komisjach nie można już ubiegać się o mandat w wyborach do Zarządu i komisji rewizyjnej???

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2011, 16:17:40 »
Jak to jest u Was na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym - czy oprócz komisji:

1. Komisja uchwał i wniosków
2. Komisja skrutacyjna
3. Komisja mandatowa

są jeszcze inne komisje??? Słyszałem też, że będąc w w/w komisjach nie można już ubiegać się o mandat w wyborach do Zarządu i komisji rewizyjnej???

4. Komisja wyborcza

Członek komisji skrutacyjnej nie może być kandydatem do składu Zarządu OSP i Komisji Rewizyjnej OSP.

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:28:33 »
1) Komisja uchwał i wniosków
2) Komisja mandatowo-skrótacyjna, która po stwierdzeniu prawomocności zebrania może przekształcić się w komisję wyborczą.

i tak jak napisał przedmówca - członek komisji wyborczej nie może kandydować do władz OSP.


Sam to wymyśliłeś, czy możesz to potwierdzić jakimś przepisem ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 19:10:53 wysłana przez Butel »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:18:36 »
1) Komisja uchwał i wniosków
2) Komisja mandatowo-skrótacyjna, która po stwierdzeniu prawomocności zebrania może przekształcić się w komisję wyborczą.

i tak jak napisał przedmówca - członek komisji wyborczej nie może kandydować do władz OSP.


Nic takiego nie napisałem  :gwiazdki:

Jeżeli chcesz łączyć komisje to tylko mandatową z wyborczą  :fiuu:
Członek komisji skrutacyjnej nie może kandydować w wyborach  :kwit:

Cytuj
Komisja skrutacyjna - grupa osób, których zadaniem jest policzenie głosów oddawanych za, przeciw lub wstrzymujących się podczas głosowań na wszelkiego rodzaju zgromadzeniach. Zazwyczaj wybierane są spośród grona uczestników zgromadzenia i cieszą się wśród nich zaufaniem na tyle dużym, że nie podejrzewa się ich o możliwość fałszowania wyników głosowań.
Członkiem komisji skrutacyjnej nie może być osoba, która zamierza kandydować w wyborach, przyjętą bowiem powszechnie zasadą jest to, że osoba kandydująca nie może uczestniczyć w obliczaniu głosów za i przeciw swej kandydaturze.

Komisja mandatowa - grupa osób, których zadaniem jest sprawdzenie prawomocności uchwał podejmowanych na wszelkiego rodzaju zgromadzeniach
na podstawie listy obecności uprawnionych do głosowania komisja stwierdza, że na ogólną liczbę ___________ członków OSP i MDP – w walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym uczestniczy _________, co stanowi   ____________ %.

Zadaniem Komisji Wyborczej jest przedstawienie walnemu zebraniu   sprawozdawczo wyborczemu OSP kandydatów do składu Zarządu OSP, Komisji Rewizyjnej OSP, delegatów na zjazd i przedstawicieli do zarządu oddziału gminnego /równorzędnego/ ZOSP RP.

Komisja Uchwał i Wniosków, po zapoznaniu się z materiałami na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP, po wysłuchaniu dyskusji i sprawozdań komisji walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego przedkłada projekty uchwał w sprawach:
1.   w sprawie działalności organizacyjno-programowej
2.   w sprawie wyborów.
3.   w sprawie zmian statutu OSP*

Komisja Statutowa przekazuje Komisji Uchwał i Wniosków walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego projekt statutu OSP z przyjętymi w drodze głosowania zmianami z wnioskiem o przedłożenie walnemu zebraniu sprawozdawczo-wyborczemu projektu uchwały w sprawie zmian statutu OSP.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:33:56 »
hmmm.
Byłbym ostrożny z tekstem że członek komisji skrutacyjnej nie może kandydować do władz. Dokładnie mówiąc to członek tej komisji nie może zostać do władz wybrany, a nie że nie może kandydować.

Co za tym idzie - jeżeli padnie jego kandydatura do władz stowarzyszenia to przed głosowaniem musi zrezygnować z członkostwa w komisji
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:45:24 »
grzela mógłbyś mi podać z czego cytowałeś???

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:50:13 »

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2011, 20:12:55 »
dzięki :mellow: teraz już wiem dużo więcej chyba nawet więcej niż powinienem :rofl:, bo okazuje się, że obecny Zarząd jest daleko "za murzynami"  :angry: w sprawie organizacji walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego na rok 2011
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 20:15:56 wysłana przez gucio »

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2011, 21:23:43 »
Nie mogę sobie przypomnieć jak wyglądało samo głosowanie (tajne) na poprzednich wyborach w mojej jednostce  - więc jeśli możecie podzielcie się swoją wiedzą na ten temat. Czy jest to tak jak quasi głosowanie parlamentarne, że zgłoszone kandydatury wypisywane są na kartkach i przy danym nazwisku stawia się krzyżyk??? Bo jak na razie to inna forma głosowania nie przychodzi mi do głowy :wall:

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2011, 10:40:16 »
Nie mogę sobie przypomnieć jak wyglądało samo głosowanie (tajne) na poprzednich wyborach w mojej jednostce  - więc jeśli możecie podzielcie się swoją wiedzą na ten temat. Czy jest to tak jak quasi głosowanie parlamentarne, że zgłoszone kandydatury wypisywane są na kartkach i przy danym nazwisku stawia się krzyżyk??? Bo jak na razie to inna forma głosowania nie przychodzi mi do głowy :wall:
A to nie jest czasem tak że wpisujesz imię i nazwisko osoby którą wybrałeś na kartkę opieczętowaną? bez żadnych krzyżyków fajeczek i Bóg wie czego. Potem składasz karteczkę i wrzucasz do urny. No chyba że się mylę i jest inaczej. Jeśli tak, poprawcie mnie.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2011, 11:55:10 »
A to nie jest czasem tak że wpisujesz imię i nazwisko osoby którą wybrałeś na kartkę opieczętowaną? bez żadnych krzyżyków fajeczek i Bóg wie czego. Potem składasz karteczkę i wrzucasz do urny. No chyba że się mylę i jest inaczej. Jeśli tak, poprawcie mnie.
w tak małym gronie lepiej przygotować kartki z nazwiskami kandydatów i stawiać krzyżyk. W małym towarzystwie każdy zna charakter pisma drugiej osoby i siłą rzeczy to głosowanie nie będzie stricte tajne, bo można będzie z tych kartek odczytać kto jak głosował.

Proponuję przygotować kartki z kwadracikami i obok tego z wykropkowanym miejscem na Nazwisko i Imię kandydata. Jeżeli zapadnie decyzja o głosowaniu tajnym to komisja na szybko wpisze kandydatury w miejsce wykropkowane (najlepiej nazwiskami w kolejności alfabetycznej) i rozdzieli karty do głosowania. Skróci to znacznie czas przeprowadzenia głosowania.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Komisje na walnym zebraniu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2011, 14:06:30 »
No w sumie masz rację daro w małym gronie wszystko może się wydać kto na kogo i ile razy :), wiesz jak wciąż jestem przed walnym i młodzi u nas chcą tajne zobaczymy jak to się potoczy, znudziło się już chyba wszystkim podnoszenie ręki jak jeden mąż z tym że każdy patrzy na każdego, a tak tajność byłaby ciekawsza i demokracja zachowana :) bo tak to młodsi czasem bali się starszych, przeskok pokoleniowy :) ale w najbliższą sobotę będzie wszystko jasne

P.S.
daro a kiedy należy zgłosić wniosek o tajne? na sprawozdawczym jeszcze czy już na wyborczym ?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 09:48:12 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.