Autor Wątek: Tor Przeszkód Do Sgsp  (Przeczytany 4364 razy)

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Tor Przeszkód Do Sgsp
« dnia: Wrzesień 14, 2005, 18:12:35 »
Czy jest ktoś kto zaliczył ten tor poprawnie i zmieścił się w czasie? Jeśli tak to czy może udzielić jakiś wskazówek co do poszczególnych elementów? Boję się, że nie dam sobie rady z odmykiem na drążku z podporu przodem (nigdy tego nie robiłem i nawet nie wiem o co tak naprawdę w nim chodzi).
No ale z wys. kozła to już jest przesada, 130 cm to mi akurat sięga do brzucha (mam 176 cm)  ;)  i jak tu ułożyć dłonie na koźle i skoczyć przez niego rozkrocznie?  <_<  przecież ja się przerwę na pół.
Jeśli możecie wypowiedzieć się na ten temat to bardzo proszę  :D  pozdrawiam ludziska  

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2007, 15:23:35 »
Witam cie! Ja własnie sie ucze tych wszystkich cwiczen do SGSP! Ten odmyk na drążku nie jest taki trudny. Po porstu podbiegasz wyskakujesz i podciagasz na taka wysokosc ze masz biodra na wysokosci drazka. A potem taki niby fikołek!:) Proste. Dla chcącego nic trudnego! Ale powiem ci ze z tym skokiem rozkrocznym to jest gorzej.Musisz sie rozpedzic i wybic z odskoczni a potem rece polożyc dajdalej jak potrafisz bo w innym przypadku zaryjesz jajeczkami:) Ja juz zaryłem nie raz wiec conieco wiem:) Pozdrawiam!

gzyms

  • Gość
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2007, 16:28:52 »
prawda jest taka, że ten tor jest łatwo zaliczyć. W nim chodzi tylko o to żeby się zmieścić w limice, bo najważniejsza jest fiza i macja, więc nie łapci spinki panowie. Ja też sobie cwiczyłem ten tor (takie ustawienie jak było rok temu i klika lat wcześniej, nie wiem dokładnie ile) i powiem wam, że spodziewałem się że będzie ciężej. Ja mam pponad 190 cm wzrostu, więc te kozły i skrzynie to nie problem. Gorzej z przejściem pod płotkeim ^_^.
Moja rada: przebiegajcie ten tor płynnie i dobrze technicznie, bo jeśli będziecie zrywać tempo (najszybszy dobieg, wyhamowywanie i znowu przyspieszenie) to możecie nie wytrzymać kondycyjnie. :wub:

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2007, 17:56:26 »
gzyms popieram twoja uwage. Własnie miałem tak przy pokonywaniu skrzyni kozłem- zawsze zwalniałem przed skrzynią bo sie lekko bałem a teraz to juz idzie płynnie. ja mam 182 cm i z tym przejsciem pod płotkiem to nie jest jeszcze tak źle!:) A przy pokonywaniu tego toru miałes jakiegos wf-iste który "czuwał" nad twoim bezpieczenstwem albo pokazywał technicznie robienie tych cwiczen??Ja mam i kurde chyba nie ma lepszego wfisty:) Chociaz dosc czesto mnie wyzywał od psitawców:):)

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2007, 17:58:04 »
W poprzednim poście pomyłka. :) Pokonywanie skrzyni tygryskiem:):)

gzyms

  • Gość
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2007, 19:47:03 »
ja chodziłem do SMSu (Szkoła Mistrzostwa Sportowego, ale roczniki gimnazjalne a nie licealne) i mam wyrobioną dobrą technikę i wiem jak 'pokonywać' te przeszkody najszybszymi metodami. Teraz nie chodzę na salę ćwiczyć tego toru, ale jak chodziłem to byłem sam albo z kolegami którzy później grali ze mną w noge :D. Teraz staram się popracować nad majcą i fizą (z różnymi efektami)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2007, 19:51:23 wysłana przez gzyms »

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2007, 19:20:23 »
Czy jest ktoś kto zaliczył ten tor poprawnie i zmieścił się w czasie? Jeśli tak to czy może udzielić jakiś wskazówek co do poszczególnych elementów?
Ja zaliczyłem ten tor poprawnie i łapałem sie w czasie z zapasem kilku sekund ;) 
W ubiegłym roku, najwięcej osób miało problemy z manekinem, odmykiem i równoważnią. Jeśli chodzi o manekina, to nalezy go tak ułóżyć żeby sie nie stoczył z materaca, przy odmyku lepiej jest wyskoczyć z miejsca(wolniejszego tempa) niz z biegu(co niektórym nogi poszły do przodu i ciężko było im sie wynieść nad drążek). Równoważnia jest po dwóch przewrotach, więc troszkę w głowie sie kręci, dobrym sposobem jest pokonanie równoważni  jak najdłuższymi krokami. W razie jakiś pytań proszę pisać, postaram sie udzielić pomocy.

Offline kaczka_aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2007, 22:03:05 »
ja startowałem do SG w zeszły roku. Powiem tak każdy z elementów toru jest prosty...problem pojawia się gdy trzeba je zrobić wszystkie jeden za drugim. Zmęczenie bardzo przeszkadza. Najwięcej ludzi miało problem z wymykiem na drążku i napewno jest to najgorsza część toru. Należy też zauważć pewną prawidłowość po seri przewrotów jest równoważnia z pozoru tylko łatwa. W końcowej części  toru musicie przenieś 50 kg manekina a to nie jest już takie łatwe gdy jest się zmęczonym. Co do manekina to pamiętajcie cały czas po przeniesieniu musi być na materacu. Gdy naprzykład osunie się a wy jeszcze nie  skończyliście toru to musicie się cofnąć i poprawić. Sala na której się tor wykonuje jest mała i jest w niej bardzo gorąco

gzyms

  • Gość
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2007, 15:57:59 »
a jak wysoka jest ta równoważnia??

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2007, 17:20:58 »
a jak wysoka jest ta równoważnia??
Jest niska, ok 25- 35 cm nad ziemią.

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2007, 18:08:41 »
Wogóle panowie to jaki jest limit czasowy na tym torze przeszkód??Bo kurcze nie wiem. Aha i jesli chodzi o ta równowaznie to ja cwicze na odwróconych ławkach:). Wiec powiedzcie czy ta równowaznia sie bardzo kołysze??

Offline MC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2007, 19:02:11 »
może ktoś napisa jak wygląda ten odmyk na drążku do przodu bo nie wiem zabardzo o co w tym chodzi

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2007, 19:14:37 »
Wogóle panowie to jaki jest limit czasowy na tym torze przeszkód?? Wiec powiedzcie czy ta równowaznia sie bardzo kołysze??
Limit czasowy, co roku jest inny bo co roku jest inne ustawienie toru. Równoważnia jest stabilna.

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2007, 18:58:34 »
A w tamtym roku jaki był limit czasowy?? Jesli chodzi o ustawienie toru jest różne co roku. A czy pokonywanie przeszkód jest to samo czy dochodza jakies nowe wymyki,odmyki, skoki itp.??

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2007, 19:15:34 »
A w tamtym roku jaki był limit czasowy??
51s z groszami, elementy toru chyba te same, tylko inne ustawienie.