Autor Wątek: sprawy związane z płucami a komisja lekarska  (Przeczytany 1739 razy)

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« dnia: Styczeń 26, 2011, 17:55:58 »
Witam strażaków zawodowców. Jeśli ma się ubytek tkanki płucnej i nie ma żadnych problemów z oddychaniem, z pracą fizyczną czy dużym wysiłkiem po prostu wszystko jest ok to czy są szanse dostania się do SA PSP? czytałem dziennik ustaw i w tym przypadku jest zdolny i niezdolny. lekarz specjalista nie widzi problemów i przeciwwskazań i mói że to nie jest żadna choroba w moim przypadku. Po prostu miałem wycięte pęcherze rozedmowe które sie zrobiły z niewyleczonej choroby z dzieciństwa. Może znacie jakieś przypadki tego typu.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:01:50 »
Chcesz być PEWIEN to udaj się do "lekarza", który orzeka o zdolności do służby w KL w miejscu, w którym będziesz badany !

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:55:53 »
Jeżeli ten fakt nie przeszkadza ci podczas wysiłku, nie masz obniżonej wydolności, ani żadnych powikłań, to nie musisz się nawet tym faktem na komisji chwalić. No chyba że masz jakieś widoczne blizny, a o te na pewno zapytają.

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2011, 19:23:43 »
no a jeśli na zdjęciu widać? to nie ma co kłamać przecież bo to się mija z celem.. wydaje mi się że nie powinni mi robić problemów ale to oni decydują a druga sprawa i to nie tylko mnie się tyczy tylko innych przypadków co by zrobili jakby mi się to stało w trakcie szkoły albo pracy? przecież ja nie miałem problemów z płucami nigdy.. po tym wszystkim moi rodzice lamentowali ze nic nie będe mógł robić a dwa tygodnie po zabiegu lekarz pozwolił mi grać na perkusji na weselu bo grywam w kapeli.. nie powiem bo jest to dla mnie problem a bardzo mi zależy na tej szkole

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2011, 20:15:59 »
Na spirometrii sprawdzą pojemność i wydolność twoich płuc. Skoro masz widoczną bliznę chirurg to zauważy i poprosi cię o wypis ze szpitala w którym będzie opisany twój przypadek.  Reszta będzie już zależała od lekarza bo to on decyduje.

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:20:08 »
a gdyby mi wystawił ten specjalista oświadczenie że jestem zdolny do służby to miało by to jakiś wpływ na decyzję lekarza z mswia?

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:21:46 »
nie....podałem Ci przykład sprawdzenia w 99,9 % !

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:30:38 »
ja się tak łatwo nie poddam ale dzięki chłopaki.. najbliżej mam do Krakowa to jakieś 120km więc będę się musiał wybrać na prywatną wizytę do chirurga w mswia.. jak by ktoś coś wiedział to piszcie.

Offline Firemanhack

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:02:42 »
Spoko chłopaku dasz radę,w samych tylko Katowicach masz kilkunastu znajomych co graja po weselach albo udają że grają,tak że w pole i jazda....

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:14:34 »
nie bardzo rozumie o co ci chodzi kolego.. nabijasz się czy co? bo ja nie widzę tu powodów do śmiechu.. a jeśli sie myle to sorka..

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:21:57 »
99,9 % to wizyta u "lekarza", który stempluje kartę obiegową :kwit:

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: sprawy związane z płucami a komisja lekarska
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2011, 21:21:29 »
w takim wypadku wszystko zależy od lekarza i jego humoru w danym dniu jeśli w nocy żona go po plecach nie podrapała to masz pecha  :straz: