Autor Wątek: Czy można skopiować treść artykułu z innej strony  (Przeczytany 1117 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Czy można skopiować treść artykułu z innej strony
« dnia: Styczeń 24, 2011, 14:01:44 »
Witam, na stronie www.pomorska.policja.gov.pl istnieje zakładka dla prasy i opisane są w niej akcje policji. Zauważyłem, że mój regionalny serwis kopiuje informację z tej strony i wstawia do siebie. Czy trzeba pisać do KWP o prośbę na kopiowanie czy można też kopiować prosto z serwisu? Miał ktoś może z tym styczność.

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Czy można skopiować treść artykułu z innej strony
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2011, 14:08:43 »
Trzeba podać źródło artykułu.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Czy można skopiować treść artykułu z innej strony
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2011, 15:04:04 »
czyli jeżeli wstawię na stronę mojej OSP foty z strony policji i podam źródło to będzie zgodne z prawem tak?

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Czy można skopiować treść artykułu z innej strony
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2011, 15:56:19 »
Najlepiej wysłać maila z zapytaniem. Nie po to ktoś się męczy nad pisaniem artykułu, żeby ktoś inny mu go tak sobie skopiował. Najlepiej poczytaj prawo prasowe.
Z tego co wiem, to można skopiować tylko ileś procent gotowego artykułu i podać link do całości i oczywiście dopisując autora.
---------------------------------------------------------------
Art.25. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 1994 roku

Art. 25.
1. Wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:

    1) już rozpowszechnione:

        a) sprawozdania o aktualnych wydarzeniach,
        b) aktualne artykuły na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, chyba że zostało wyraźnie zastrzeżone, że ich dalsze rozpowszechnianie jest zabronione,
        c) aktualne wypowiedzi i fotografie reporterskie,

    2) krótkie wyciągi ze sprawozdań i artykułów, o których mowa w pkt 1 lit. a) i b),
    3) przeglądy publikacji i utworów rozpowszechnionych,
    4) mowy wygłoszone na publicznych zebraniach i rozprawach; nie upoważnia to jednak do publikacji zbiorów mów jednej osoby,
    5) krótkie streszczenia rozpowszechnionych utworów.

2. Za korzystanie z utworów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b) i c), twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 16:01:50 wysłana przez kamaras »