Autor Wątek: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?  (Przeczytany 37680 razy)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2011, 11:14:13 »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 05, 2011, 19:13:35 »
Może ma ktoś jakieś filmiki przedstawiające którąś z czołowych drużyn w akcji, no i jakie są ogólne wrażenia z zawodów, bo minęły już dwa dni i jakoś nikt z uczestników lub kibiców się nie wypowiedział jeszcze.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 05, 2011, 19:20:32 »
Organizacyjnie było nie najgorzej.
OSP Stary Licheń po zawodach spisała się na medal (impreza).  :piwo: :gitara: :dance: :garmoszka:
Reszta zależała od nas samych.
3 dni prezerwy w życiorysie.
Najgorzej wspominają nas pielgrzymi, którzy mieszkali razem z nami w hotelu, ale przynajmniej nie zaspali na poranną mszę.  :rofl:

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 05, 2011, 21:47:21 »
Dość sprawnie to wszystko szło. Był mały zamęt na płycie ,ale mimo to organizacja nie najgorsza .Zdziwiły mnie tylko czasy na sztafecie,aż za dobre ^_^.

A wiecie może jakie nagrody były za  1,2 i 3 miejsce???

 

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 05, 2011, 22:06:33 »
za pierwsze miejsce był agregat oddymiający i 20tyś zł za pozostałe nie wiem

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 05, 2011, 23:09:03 »
Dość sprawnie to wszystko szło. Był mały zamęt na płycie ,ale mimo to organizacja nie najgorsza .Zdziwiły mnie tylko czasy na sztafecie,aż za dobre ^_^.
No właśnie co do osiągniętych wyników. Dla mnie jako strażaka, który również startuje w takich zawodach czas bojówki ok. 32 sekund choć rewelacyjny to jakoś jestem sobie w stanie go wyobrazić, natomiast 53 sekundy w sztafecie to w głowie mi się nie mieści jak można wykręcić taki czas będąc "normalnym" strażakiem a nie członkiem polskiej kadry lekkoatletów ^_^. Z tym większą ciekawością czekam na jakieś filmiki z zawodów dokumentujące te kosmiczne wyniki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 06, 2011, 08:49:19 »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 06, 2011, 09:36:03 »
Organizacja zawodów na 4 (w Płocku przed 4 laty było podobnie), trochę za długa przerwa od momentu ostatnich startów do zakończenia zawodów (ponad 2 godziny...). Nagrody średnie: I miejsce 20 tys. (zł) II - 15 tys., III - 10 tys. itd. miejsca od 19 - 16 po 1 tys..Nagrody rzeczowe to mogli sobie darowac bop na wojewódzkich są dużo lepsze.
Sztafety naprawdę wysoki poziom - kilka drużyn zrobiło czas 53,..., gdzie w Płocku tylko jedna miała czas 54,...Chyba należa;oby zrobić zapis w regulaminie dot. zameldowania (na stałe) np. na terenie danej gminy bo inaczej za 4 lata będzie ponizej 50 sekund!!!
Duży minus dla drużyny OSP Żelazna, którą dażyłem szacunkiem!!! - dziwnym zbiegiem okoliczności i u kobiet i u mężczyzn na bójówce zawodnicy łapią kontuzję (kuleją śmiejąc sie pod nosem) a rezerwowi super ich zastępują (kolejna luka w regulaminie).
Śmietanka na torcie to miejsce wyznaczone za rozdzielaczem PRZEZ SĘDZIÓW, gdzie przodownicy rot mogą wyrzucić swój odcinek węża OZNAKOWANY PIÓRKIEM W PŁYCIE BOISKA!!!
Najwieksze brawa dla OSP KDP Grodzisko - bojówka 38, super wynik gratuluję obronionego tytułu.
Wartobyłoby pomyśleć o dwudniowych startach tak jak jest w CTiF, bo wielu zespołom pomimo długich treningów powineła sie noga i wlądowali niziutko - np. OSP Drzewce z mistrza skończyli chyba na miejscu 12. Zawody sa co 4 lata więc byłoby jeszcze więcej emocji!!!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 07, 2011, 16:17:10 »
Trzeba również powiedzieć że zawody ustawione ewidentnie pod OSP Lądek który 4 lata temu był 2, wiec oczywiście wedle "starych" zasad nie kwaliwikowal sie do tegorocznych MP bez przejscia szczebli wojewódzkich i powiatowch. Więc zmienono zapis w regulaminie który umożliwił awans Lądkowi z 2 miejsca odrazu na MP...żenada
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline wpulapceognia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 07, 2011, 23:57:02 »
Zgadzam sie z przedmowca, a dolaczone zdjecie(ze strony OSP Ladek) ewidentnie swiadczy, ze sedziowie byli baaaardzo poblazliwi dla tej jednostki. Jak mozna nie dac pkt karnych za przekraczanie linii mety w sztafecie bez trzymania podlaczonej pradownicy do weza W-52???
I niech nikt nie probuje wyjasnic, ze w momencie przekroczenia linii trzymal w rece gdyz jest to niemozliwe by na odcinku kilku(nastu)centymetrow pradownica byla oddalona od reki az tyle.
Minie jeszcze kilka dni i okaze sie, ze tych punktow karnych powinno byc wiecej.
Chlopaki chciali dobrze, ale przedobrzyli, a to nie jest wytlumacznie:/

[załącznik usunięty przez administratora]

Cala prawda o zawodach

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 08, 2011, 15:25:03 »


W zawodach OSP Ladek byl bezkonkurencyjny(owszem 5pkt. karnych sie nalezalo, ale innym tez moznabylo dac m.in. za linie ssawna- dokrecanie smoka ssawnego na ziemii), ale poprzednik ma racje odnosnie regulaminu- OSP Ladek przegral z kretesem swoje zawody wojewodzkie w 2010 roku, ktore byly eliminacja do zawodow krajowych(4 miejsce) i nie mial prawa startowac w Koninie. Dziwnym zbiegiem okolicznosci w lutym tego roku zmieniono regulamin i nie tylko mistrz(OSP Drzewce) ale i 2 pozostale druzyny z podium zalapaly sie do Konina. Kto sie oreintuje w temacie to wie, ze to nie byl przypadek. Owszem moglaby nastapic taka zmiana, ale z zapisem ze tyczy sie to okresu od zawodow w Kon8inie, a nie podpina sie to pod poprzednie zawody krajowe, ktore byly w 2007r!!! Przekret w bialych rekawiczkach i zadne tlumaczenie nie pomoze. Owszem w Koninie byli najlepsi, ale niestety- wg prawa nie powinno ich tam byc bo zawody wojewodzkie wygraa jednostka z Dobrowa, a Ladek zajal dopiero 4 miejsce.

Ta sama kwestia tyczy sie druzyny OSP Żelazna. SPrawiedliwosc jednak jest i szczescie im nie dopisalo. A jeszcze w piatek przed zawodami przedstawiciele OSP Żelazna probowali przekonac sedziego głownego by mogli startowac zawodnicy rezerwowi. Sedzia powiedizal wyrazie ze nie moga(to samo bylo ustalone kilka miesiecy wczesniej na odprawie przed zawodami), i tylko kontuzja moze doprowadzic do wejscia na plac zmagan zawodnika rezerwowego. I co sie stalo? W cwiczeniu bojowym zawodnik z Zelaznej doznal NIBY kontuzji- smiech na sali. Tak samo w przypadku dziewczyny z OSP żelazna. Ludzie gdzie wy macie honor??? Zelazna los skarcil, a Ladek mial wiecej szczescia.

Kolejna sprawa to OSP Raszowa, ktora startowala w parze z OSP Drzewce.
Na odprawach wyraznie ustalono, ze falstart powoduje przerwanie wykonywania cwiczenia przez 2 druzyny. W cwiczeniu bojowym Drzewce popelnily ewidentny falstat, ale mimo wykonania prawie do konca swojego cwiczenia musiel ije powtarzac(tlumaczenia ze nie slyszeli ze jest falstart jest bez sensu gdyz na filmikach wyraznie widac jak sedzia pokazuje mechanikowi falstart i ten powinien wylaczyc motopompe). To samo tyczy sie druzyny z Raszowy- mimo ukonczenia cwiczenia powinni powtorzyc je gdyz byl falstart w ich parze. TO z kolei kompromitacja komisjii sedziowskiej. I niech nikt sie nie tlumaczy, ze kibice trabili bo taki sygnal startowy to porazka- cichy i malo przekonywujacy. Tak czy inaczejRaszowa powinna powtorzyc swoje cwiczenie.
Dla mnie zwyciezcami jest druzyna ze Smardzewic- pokazali klase i zasluzenie staneli na podium.

Zaznaczam, ze pisze obiektywnie i na pdst. faktow- brak tu zlosliwosci.
Pozdrawiam wszystkic hzawodnikow i zawodniczki:)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:08:56 »
Nie sposób się z kolegą nie zgodzić. Byłem na zawodach byłem dzień wcześniej na odprawie i mogę tylko potwierdzić to, co napisałeś!!! Szkoda, że "góra" próbuje blokowac drużyny, które naprawdę nie kombinują, staraja się zdobyć jak najwyższe cele a pierwsze pozycje próbuje się przypisać stałym ekipom... :gwiazdki:
 

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:46:32 »
Dlatego polecam iść w stronę CTIF...tam sędziowie nie mają gdzie kombinować bo regulamin nie stwarza warunków do tego:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2011, 20:49:16 »
Ja też jestem za tym zeby iść w stronę CTIF. No ale właśnie przy tym regulaminie sędziowie mają bardzo duży wpływ na wynik. Za najmniejsze uchybienie można dostać 10 punktów karnych. A i pole do interpretacji jest o wiele większe niż przy regulaminie krajowym. Najlepszym tego  przykładem były ostatnie mistrzostwa Polski wg tego regulaminu, gdzie po pierwszym dniu tylko jedna drużyna pozostała bez punktów karnych. Co do sędziowania na ostatnich krajowych nie uważam żeby w istotny sposób wypaczyły wyniki. Wygrały drużyny które w danym dniu były najlepsze. Dla mnie to by było dopiero wypaczenie wyników gdyby Lądek dostał punkty za to że jak ktoś napisał na forum zawodnik tuż przed metą nie trzymał w ręku prądownicy, albo gdyby Raszowa musiała powtarzać konkurencję dlatego że drużyna na sąsiednim torze popełniła falstart a sędziowie nie potrafili ich na czas zatrzymać. Gdy rozmawiałem w Licheniu z jednym z sędziów powiedział że przy tej szybkości wykonywania zadania nie są w stanie wszystkiego dokładnie zobaczyć, szczególnie przy składaniu linii ssawnej. Dlatego ja tak surowo nie oceniałbym sędziów. Chociaż może gdybym dostał punkty karne na tych zawodach to bym zmienił zdanie.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 11, 2011, 11:14:40 »
A ja może trochę z innej beczki. Przeglądając zdjęcia z zawodów przyjżałem sie medalom które otrzymali zwycięzcy. No i zastanawiam się czy Związku OSP i PSP nie stać na wykonanie raz na 4 lata porządnych medali (odlewanych czy grawerowanych) tylko muszą za każdym razem rozdawać to badziewie z naklejanymi środkami. Wygląda to beznadziejnie. A możliwości przecież są - bo ktoś wybija medale dla związku (Chomicza, za zasługi dla pożarnictwa, wzorowe strażaki). A przynajmniej powinien być medal dla jednostek OSP na wzór tych z olimpiad pożarniczych. Wiem że kiedyś takowe były a teraz ich jakoś nie widać na zdjęciach
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:40:17 »
To może tak w oczekiwaniu na filmiki z MP podam linka do filmików z zawodów powiatowych w Słupcy które miały miejsce dzisiaj. Los skojarzył w parze OSP Lądek (mistrz polski) i OSP Zagórów (Wicemistrz wielkopolski)

bojówka:

http://www.youtube.com/watch?v=7LYyqSABxcs

sztafeta:

http://www.youtube.com/watch?v=qeV0CPTl3WM

Offline majkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 12, 2011, 13:57:27 »
To może tak w oczekiwaniu na filmiki z MP podam linka do filmików z zawodów powiatowych w Słupcy które miały miejsce dzisiaj. Los skojarzył w parze OSP Lądek (mistrz polski) i OSP Zagórów (Wicemistrz wielkopolski)

bojówka:

http://www.youtube.com/watch?v=7LYyqSABxcs

sztafeta:

http://www.youtube.com/watch?v=qeV0CPTl3WM

Bardzo ładne zachowanie zawodnika rezerwowego (chyba) OSP Lądek, który podczas sztafety, do końca dopingował rywala na sąsiednim torze.  :rolleyes:

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 12, 2011, 17:31:57 »
nie wiem czy słychać w filmie ale padły tam bardzo niecenzuralne słowa

podam jeszcze wyniki zawodów:

1 miejsce Lądek z wynikiem łącznym 89,2 pkt.
2 miejsce Zagórów z wynikiem łącznym 92,3 pkt.
3 miejsce Skokum z wynikiem łącznym 100,9 pkt.
4 miejsce Kąpiel z wynikiem łącznym 105,5 pkt.
5 miejsce Strzałkowo z wynikiem łącznym 118,1 pkt.
6 miejsce Cienin Zaborny z wynikiem łącznym 236,8 pkt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 17:47:35 wysłana przez katopo »

punkty karne

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2011, 18:54:34 »
Sedzia stal obok i na pewno wszystko slyszal, a w zwiazku z tym powinien ukarac ekipe z Ladka:

"Niezdyscyplinowanie i samowola zawodnika w każdym w momencie trwania zawodów – 20 punktów
karnych za każdy przypadek"

Jezeli jest to rzeczywiscie zawodnik z Ladka i celowo przeszkadza zawodnikowi z Zagórowa to jest to hanba i porazka na calej linii- wszystkie chwyty dozwolone, ale nie w ten sposob:/

Czyzby sodówa uderzyla do glowy???

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 13, 2011, 08:15:54 »
Lądek jest nie do ruszenia!!!Skoro na krajowych im punktów nie dają (bo przeciez na siłę ich tam dopuścili), to na powiatowych tym bardziej. Po wynikach widać, że już w powiecie Lądek ma dobra konkurencję, ale mam takie pytanie organizacyjne: zawody powiatowe winne odbyć się (wg harmongramu ZG OSP) w roku ubiegłym a kolejny w 2013 - to jakieś taktyczne rozwiązanie, nieznajomość ów harmonogramu, czy też skoro KP ze Słupcy też lubi bawić sie w sport pożarniczy to powiatowe co roku organizuje??? 

Offline ognistypodmuch

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:51:42 »
W wielu powiatach w calej Polsce zawody powiatowe odbywaja sie co roku, ale eliminacyjne sa co 2 lata, wiec w tym przypadku wszystko jest ok.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:15:02 »
W wielu powiatach w calej Polsce zawody powiatowe odbywaja sie co roku, ale eliminacyjne sa co 2 lata.
Eliminacyjne są raz na 4 lata
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline ognistypodmuch

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:28:00 »
Rzeczywiscie co 4 lata:) Chodzilo mi o to, ze wg regulaminu sa co 2 lata, ale w wielu powiatach rozgrywane sa corocznie i chyba to jest dobrym rozwiazaniem:)

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:31:47 »
No nareszcie ktoś wrzucił na YT wyczyn w bojówce naszych nowych mistrzów kraju.
http://www.youtube.com/watch?v=WaKD2SeGyac

ogien

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:56:58 »
NIech ktos kto zna sie na regulaminie(i byl na odprawie) powie, ze nie powinno byc pkt karnych za:
Linia ssawna- 5pkt za stukniecie kluczami przy laczeniu smoka z wezem ssawnym
5pkt za to, ze to stukniecie(powinno byc dokrecenie, ale pkt powinny byc jak powyzej) bylo gdy linia ssawna bylo polozona na ziemii- 5pkt karncy- na odprawie bylo wyraznie powiedziane- wszystko w powietrzu i po dokreceniu kladziemy linie ssawna na ziemii.

A teraz cos czego nie mozna przeoczyc- nawet slepy zauwazy- pomocnik II roty nie dobiegl na odleglosc 3 krokow od przodownika w momencie ukazania sie wody na pyszczku pradownicy- standardowo 5 pkt karnych.

I nie wspomne o punktach karnych za sztafete gdzie dobiegajac do linii mety zawodnik nie trzymal pradownicy w rece(rzucil ja wczesniej)- 10pkt karnych

Zmieniliscie regulamin to raz, ale takie sedziowanie pod Was chyba wszyscy jednoznacznie zinterpretuja- tu nie ma czego bronic bo FAKTY swiadcza same za siebie...

Dla mnie i chyba dla 99% polskiego pozarnictwa zwyciezcami sa druhowie z OSP Smardzewice i tego nalezy im pogratulowac:)