Autor Wątek: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?  (Przeczytany 37674 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2011, 14:29:59 »
Pytanie brzmiało na jak myślicie na jakich motopompach powinny być rozgrywane te zawody, a nie na jakich motopompach będą rozgrywane zawody, więc wypowiedzi z tego forum nie powinny nikogo wprowadzić w błąd. Moje pytanie bierze się stąd że patrząc na zawody wojewódzkie można zaobserwować że w połowie województw zawody rozgrywane były na sprzęcie oraganizatora a w połowie drużyny startowały na swoim. I podejżewam że na odprawie przed zawodami też wywiąże się na ten temat dyskusja. Stąd pomysł żeby wymienić się opiniami już teraz na tym forum, a jak nie będzie zainteresowania wymianą poglądów to dyskusja się skończy.

Na pewno opinie z forum będą brane pod uwagę podczas szerokiej dyskusji na temat rodzaju sprzętu na którym będzie można startować podczas zawodów krajowych, tym bardziej, że padły już konkretne odpowiedzi.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 14:34:21 wysłana przez grzela »

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2011, 15:43:29 »
Zdanie kolegi grzela już znamy, czyli zero dyskusji na temat motopomp  wszystko wyjaśni oświadczenie sędziego na odprawie z którym automatycznie jednomyślnie wszyscy się zgodzą i nie będą mieli zdań odmiennych. A moim zdaniem dyskusja będzie i to nad bardziej błachymi sprawami niż motopompy. I o dziwo czasami sędziego można przekonać do zmiany jego stanowiska.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2011, 15:52:28 »
Zdanie kolegi grzela już znamy, czyli zero dyskusji na temat motopomp  wszystko wyjaśni oświadczenie sędziego na odprawie z którym automatycznie jednomyślnie wszyscy się zgodzą i nie będą mieli zdań odmiennych. A moim zdaniem dyskusja będzie i to nad bardziej błachymi sprawami niż motopompy. I o dziwo czasami sędziego można przekonać do zmiany jego stanowiska.

Tyle, że większość osób tu dyskutujących nawet na odprawie się nie pojawi  z wiadomych względów, a piszą, żeby pisać.

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2011, 16:15:59 »
Tutaj się z tobą zgodzę. Dlatego najbardzej zależy mi na opinii tych którzy będą startować w tych zawodach. A teraz może przedstawię swoje zdanie w tym temacie: każdy startuje na tym co posiada, bez względu na to czy to jest PO-5 czy Tohatsu. Dodatkowo organizator zapewnia motopompy Tohatsu, gdyby któraś z jednostek nie miała takiej  na stanie a chciałaby na takiej wystartować.

treningczynimistrza

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2011, 09:52:17 »
czesc wszystkim:) Uwazam, ze skoro zaakceptowano tohatsu w kilku wojewodztwach to nie wyobrazam sobie robienia kroku wstecz i powrotu do PO5.
Dodatkowo kazdy wie, ze PO% bez przerobki(wiadomo, ze golym okiem niewidocznej, wiec niby wszystko jest ok) NIGDY nie bedzie tak sprawna jak po przerobce. Takie podrasowanie kosztuje bardzo duzo pieniedzy- nawet kilkanascie tys. zl. Kogo na to stac? Biedne jednostki z biednych okolic czy taki, ktore maja zapewnony doplyw pieniedzy i sponsorow. Startujac na zawodach na PO% tworzy sie jeszcze wieksza przepasc miedzy poszczegolnymi jednostkami, a to nie o to chodzi. Liczy siewyszkolenie zawodnikow, a nie techniczne mozliwosci sprzetu. Powiedzcie szczerze jaki jest czas ssania na PO5 wraz z tloczeniem i ukazaniem sie wody na pyszczku- przy polaczonych wczesniej wezach(nie na zawodach). A teraz weźcie tohatsu i zrobcie to samo. Roznice katastrofalne. Tohatsu nietrezba przerabiac gdyz jej moc i tloczenie jest wystarczajace.  Oczywiscie sa jednostki, ktore tak podrasowaly pompy PO%, ze sa tak samo skuteczne jak ohatsu. Ssanie maja nawet lepsze, ale tu chodzi o tloczenie.

Do rzeczy: na tohatsu liczy sie umiejetnosc zawodnikow, a dokladnie rota II- uscislajac pomocnik roty drugiej. To on wykonuje ostatnie laczenie 2 odcinkow wezy i biegnie do przodownika. Przy tohatsu to od rozdzielaczowego zalezy kiedy woda ukaze sie na pyszczku- tloczenie jest tak dobre, ze gdyby puscil wode zaraz po podlaczeniu przez pomocnika 2 roty wody to na 200 ten nie zdazylby podtrzymywac odcinka prz straceniu paholkow. Efekt 5pkt karnych.
Przy PO%(niepodrasowanej) pomocnik laczy, rozdzielaczowy puszcza wode i co? Pomocnik dobiega do przodownika i czekaja razem na wode jesxcze...wlasnie- tyle naile tloczenie pompy pomaga. Czasem sekunde, czasem 2, a czasem i 4. Sa jednostki jak OSP Żelazna, ktorych tloczenie jest tak dobre, ze woda pojawia sie natychmiast(jak przy tohatsu), ale takic hjednostek jest malo bo przerobienie pompy to spory wydatek o czym pisalem na poczatku.

Podsumowujac: na tohatsu warunki sa identyczne dla wszystkich i tylko od sprawnosci zawodnikow zalezy czas uzyskany w cwiczeniu bojowym. Przy PO5 druzyna majaca nieprzerobiona pompe(brak srodkow na ten zabieg, ktory notabene jest oszustwem- ogolnie akceptowanym) nawet skladajac linie ssawna w 9 sekund bezie miala gorszy cxzas niz ta, ktora sklada w 11 czy 12 sekund. Moze taka druzyna dopracowac do perfekcji wszystko(miesiace treningow) a i tak zajac dalsze miejsce gdyz zdecyduje sprzet, a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

W przypadku mojej jednostki pompa jest lekko przerobiona, ale wiem, ze mozemy sie schowac w rywalizacji z jednostkami, ktore wylozyly spore pieniadze na przerobke.

Uwazam, ze powinna wygrac jednostka, ktora jest najlepiej wyszkolona, a nie taka, ktora nadrobi brak wysokiego poziomu wyszkolenia sprzetem- nie robmy z zawodow OSP wyscigow formuly 1!

Co o tym wszystkim sadzicie?
Prosze o wypowiedzi poparte rzeczowa argumentacja, a nie "nie bo nie" itp.

pozdrawiam:)

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 01, 2011, 15:40:47 »
Startowanie tylko na Tohatsu to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem że każda jednostka miałaby taką na wyposażeniu. A niestety jeszcze są one dość żadko spotykane. My takiej nie posiadamy i trudno mi jest sobie wyobrazić nasz start na krajowych na takiej motopompie bez treningów na niej. Po pierwsze  mechanik musiał by się nauczyć ją obsługiwać, a rozdzielaczowy wyczuć kiedy należy puszczać wodę. Puszczenie wody za wcześnie może spowodować że woda będzie na prądownicy zanim pomocnik zajmie miejsce za przodownikiem (pkt. karne). Z koleji puszczenie za późno może spowodować stratę 2 - 3 sekund. A patrząc na wyniki zawodów wojewódzkich te 2 - 3 sek. mogą spowodować spadek w kwalifikacji o 4 - 5 pozycji. Także wolałbym startować na swojej motopompie która owszem jest przerobiona ale nie jakoś rewelacyjnie (18-20 sek.) niż na motopompie której nigdy nie widziałem na oczy. Kupno Tohatsu bez dotacji to koszt ok. 25 000 zł, z dotacją ok.15 000, a więc i tak o wiele więcej niż najlepiej przerobiona PO-5. Znając podejście naszych władz gminnych nikt nam Tohatsu nie kupi tylko dlatego że jedziemy na krajowe. Także najlepsze rozwiązanie to dopuszczenie i PO-5 i Tohatsu z możliwością zapewnienia przez organizatora startu na Tohatsu gdyby ktoś takiej nie posiadał a chciał na takiej startować. Z tego co wiem na zarządzie woj. lubelskiego sędzia który ma sędziować na krajowych mówił że będzie można startować i na Tohatsu i na     PO- 5 , nie wiem tylko czy będzie zapewniona Tohatsu przez organizatora.  Reasumując i na PO-5 i na Tohatsu liczą się umiejętności zawodników. Nawet najlepiej przerobiona motopompa czy Tohatsu sama nie wygra jeżeli zawodnicy nie będą dobrze wytrenowani lub będą mieli słabszy dzień. 

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 02, 2011, 12:41:01 »
Witam. Co do przeróbek PO5. Ktos tu rzucił termin że przeróbka kosztuje mniej niz nowa tohatsu. Być może, ale wtedy nie mowimy o przeróbce tylko o partaninie. Przykład...24tys za "tuning" PO5-czasy osiagane na tej pompie 36 sek.
Co do dopuszczenia na zawodach PO5 i tohatsu to uważam że powinno się iść tropem CTIF. Tam na zawodach każdego szczebla mamy zapewniony sprzęt organizatora, każda drużyna stratuje na tym samym, każda drużyna przed dzien zawodów ma wyznaczone godziny treningów na sprzęcie organizatora. Przekładając to na nasze krajowe zawody: dobra drużyna ( a przeciez tylko takie są na MP) spokojnie opanuje parametry sprzętu, a wiec dobry mechanik podczas 2 godzinnego treningu opanuje kiedy zassac itp. Dobry rozdzielaczowy rowniez opanuje kiedy i jak podac wode za plecy przodownika.

Pozatym na akcjach gasniczych nikt nie używa ani tohatsu ani PO5 wiec organizowanie zawodów na takim sprzęcie to tylko sztuka dla sztuki.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 03, 2011, 10:12:28 »
Oj chyba kolega trochę przesadził z tą ceną. Zapoznałem się z ofertami kilku firm zajmujących się  przygotowaniem motopomp do zawodów i najdroższa motopompa kosztowała w przybliżeniu połowę tej kwoty o której mowa powyżej. Nasza kosztowała ok 1/3 tej kwoty i czasy z trzech zawodów rozgrywanych w ubiegłym roku  to 35, 36, 36 s, a przy idealnym wykonaniu można zejść na niej na 33 s. Co do dwugodzinnego treningu na sprzęcie organizatora przed zawodami to jest to raczej nie wykonalne, a na pewno nie w takim wymiarze. Żeby każda drużyna (czyli ok. 40) ćwiczyła przez dwie godziny to trzeba by było na te zawody jechać tydzień wcześniej. A co do CTIF to chyba treningi też są o wiele krótsze (kilkanaście minut). I tu też dużo zależy od organizatora. Uczestniczyliśmy raz w takich zawodach na szczeblu wojewódzkim i nie było żadnego treningu, tylko zamiast tego dwa starty zaliczane do klasyfikacji i do dziś się zastanawiam dlaczego przy pierwszym starcie ssawne łączyły się lekko tak że dziecko mogło je połączyć a przy drugim mielśmy kłopoty z ich skręceniem i w rezultacie ssawna się rozpadła. 

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 03, 2011, 11:37:18 »
Na szczeblu krajowym kolego jest 4 tory, kazdy z góry ma juz numery startowe wiec wie na ktorym stratuje. Wiec mając do dyspozycji 4 tory mozna swobodnie przeprowadzac dłuższe treningi. Natomiast na ME jest juz 8 torów i sytuacja jest podobna. Nie jedzie sie tydzien wczesniej tylko dzien w czesniej. widac ze nie zaszedles dalej ponad województwo. Co do ceny za motopompe. Kto powiedzial ze trzeba przerobki robic tylko w jednej firmie... kazda firma oferuje różnymi "patentami" na ulepszanie motopomp, z tąd taka cena. Co do czasów zgodze sie, bo 37 uzuskane na tym sprzecie osiagniete bylo tylko dlatego ze 2 rota lekko za wolna do szybkosci podawania wody.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 09:26:57 wysłana przez vasilij zaitzsew »
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 09, 2011, 18:41:07 »
Czy widzieliście informację o zawodach na stronie ZG ZOSP RP? Czyżby odprawa z sędziami miała się odbyć tylko na dzień przed zawodami?  Na poprzednich była chyba o wiele wcześniej, nie wiem tylko czy była też druga po przyjeździe na miejsce rozgrywania zawodów.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 09, 2011, 19:39:46 »
Czy widzieliście informację o zawodach na stronie ZG ZOSP RP? Czyżby odprawa z sędziami miała się odbyć tylko na dzień przed zawodami?  Na poprzednich była chyba o wiele wcześniej, nie wiem tylko czy była też druga po przyjeździe na miejsce rozgrywania zawodów.

http://www.zosprp.pl/?q=content/ogolnopolskie-zawody-sportowopozarnicze-osp-konin

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2011, 15:11:19 »
Jak myślicie na jakich motopompach powinne być rozgrywane te zawody?

Wiadomość z pierwszej ręki

Cytuj
W związku ze zbliżającymi się Ogólnopolskimi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi Ochotniczych Straży Pożarnych, dniu 14 czerwca b.r. o godz. 11:00 odbędzie się odprawa kierowników drużyn z sędziami zawodów.

Podczas odprawy zostanie przeprowadzone również losowanie kolejności startów.

Odprawa odbędzie się w budynku dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie przy ul. Popiełuszki 4 /sala nr 50/.

Jednocześnie chciałem poinformować, że na posiedzeniu w dniu 8 kwietnia 2011 r. Komisja Sportu ZG ZOSP RP podjęła  ustalenie w zakresie motopomp na Zawodach Krajowych w bieżącym roku.

Komisja ustaliła, że w zawodach stosowane będą motopompy TOHATSU VC 72 AS M 8/8a więc z silnikiem dwusuwowym ( własność jednostki startującej ).

Motopompy posiadają świadectwo CNBOP Nr 0352/2008.

Decyzja Komisji Sportu ZG ZOSP RP została podjęta w związku z wnioskami napływającymi z terenu kraju


Offline wpulapceognia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:54:09 »
witam,
Czy ktos zna szczegoly odprawy przed zawodami krajowymi, ktore odbeda sie we wrzesniu??? Czy zaszly jakies wielkie roznice? Czy to prawda, ze zawodnicy beda startowali na motopompach TOHATSU?
dziekuje z gory za odpowiedzi:)

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2011, 19:03:07 »
Z tego co się dowiedziałem od zaprzyjaźnionej jednostki, która będzie startować na tych zawodach jedyna pompa na której można startować to Tahatsu VC72AS. Tak więc to chyba wreszcie koniec naszych poczciwych stuningowanych do granic możliwości PO5.

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2011, 20:32:10 »
Skończą się przeróbki PO-5 zaczną się przeróbki Tohatsu M8/8. Z tego co czytałem na jakimś forum motopompa ta podaje wodę w ok. 20 s. a założę się że na tych zawodach będą drużyny z motopompami które będą podawać wodę w ok. 15-16 s. Warunek jest jeden - trzeba taką motopompę mieć. Gorzej będą miały drużyny które takich motopomp nie mają (my do takich należymy) bo nie będą grzebać przy nie swoim sprzęcie. U nas w gminie a także w powiecie nie ma ani jednej takiej motopompy i od środy szuka nam takiej motopompy zarząd wojewódzki. Mam nadzieję że znajdą taką która nie bedzie miała za soba kilkuset godzin pracy przy powodzi. Także dla mnie to rozwiązanie jest bezsensu. Jeżeli chcieli skończyć z przeróbkami starych motopomp to organizator powinien zapewnić kilka pomp tohatsu M16/8 bo mają taką wydajność że przy nich nie trzeba już nic grzebać i drużyny na zmianę by na nich startowały. Wogóle to odprawa była bez sensu bo na większość pytań sędzia główny odpowiadał "pytanie jest bezzasadne" i nie trawfiały do niego żadne merytoryczne argumenty.   

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:29:17 »
"Własność jednostki startującej"
i już widzę jakie muszą być układy między tym kto to wymyślił a producentem TOHATSU. Przecież wszystkie OSP startujące w Koninie muszą je kupić... to chore

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2011, 19:47:10 »
Skończą się przeróbki PO-5 zaczną się przeróbki Tohatsu M8/8. Z tego co czytałem na jakimś forum motopompa ta podaje wodę w ok. 20 s. a założę się że na tych zawodach będą drużyny z motopompami które będą podawać wodę w ok. 15-16 s. Warunek jest jeden - trzeba taką motopompę mieć. Gorzej będą miały drużyny które takich motopomp nie mają (my do takich należymy) bo nie będą grzebać przy nie swoim sprzęcie. U nas w gminie a także w powiecie nie ma ani jednej takiej motopompy i od środy szuka nam takiej motopompy zarząd wojewódzki. Mam nadzieję że znajdą taką która nie bedzie miała za soba kilkuset godzin pracy przy powodzi. Także dla mnie to rozwiązanie jest bezsensu. Jeżeli chcieli skończyć z przeróbkami starych motopomp to organizator powinien zapewnić kilka pomp tohatsu M16/8 bo mają taką wydajność że przy nich nie trzeba już nic grzebać i drużyny na zmianę by na nich startowały. Wogóle to odprawa była bez sensu bo na większość pytań sędzia główny odpowiadał "pytanie jest bezzasadne" i nie trawfiały do niego żadne merytoryczne argumenty.   

Tak się składa, że mamy w swojej OSP Tohatsu M 8/8 a więc dokładnie taką na jakiej odbędą się zawody krajowe i uwierz mi, że bez żadnych przeróbek podaje wodę w dokładnie 15 a nie 20 sekund  (jakby co to służę filmikiem z zawodów), tak więc choćby nie wiem jak szybki był pomocnik drugiej roty to i tak rozdzielaczowy musi mu na chwile przykręcić wodę bo inaczej nie miałby szans zdążyć dobiec do przodownika. W związku z tym dokonywanie przeróbek w sprawnej Tohatsu całkowicie mija się z celem. A co do Tohatsu M 16/8 to czas podania wody ma praktycznie taki sam jak M 8/8, różnica wynosi niecałą sekundę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 23:03:56 wysłana przez Maciek90 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2011, 23:41:19 »
Konin - XIII Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP – odprawa kierowników drużyn

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=39615

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 15, 2011, 17:44:55 »
Harmonogram startów na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP - Konin 2011

http://www.zosprp.pl/files/news/405/harmonogram-starty-konin2011.pdf

Offline wpulapceognia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:37:23 »
witam:)
Czy ktos ma juz PEWNA informacje(prosze podac zrodlo) na jakich motopompach odbeda sie zawody krajowe w Koninie? Samo mowienie, ze sedzia glowny na odprawie powiedzial, ze bedzie to Tohatsu M8/8 72AS nic nie znaczy gdyz klotnia o pompe byla wielka i do konca nie wyjasniono tej kwestii. Prosilbym o jakies konkretne odpowiedzi:)
pozdrawiam:)

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:15:49 »
Tak zostało ustalone na odprawie i narazie brak jakichkolwiek informacji na temat dopuszczenia innych pomp. Raczej nie łudziłbym się nadzieją, że na niecały miesiąc przed zawodami Panowie sędziowie zmienią swoją decyzję.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 22, 2011, 00:19:13 »
Wiecie co ja to jestem dumny z OSP Błeszno Częstochowa kurde kobiety i panowie startuja na krajówce masakra jak dla mnie , hehe mam do nich 15 km naprawde godni podziwu pozdrawiam
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 27, 2011, 16:38:40 »
Informacja dla drużyn biorących udział w XIII Krajowych Zawodów Sportowo-PoŜarniczych OSP

http://www.zosprp.pl/?q=content/informacja-dla-druzyn

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2011, 17:37:14 »
Nieoficjalne wyniki Krajowych Zawodów OSP - Konin 2011

Jeśli nie widać na zdjęciu to podaje:
(nazwa OSP - województwo - bojówka - sztafeta - razem)

Dobrów - wielkopolskie - 34.37 - 54,60 - 88,97
Żelazna - opolskie - 43,96 - 53,26 - 97,22
Siedlnica - lubuskie - 37,75 - 56,37 - 94,12
Jabłonica Polska - podkarpackie - 34,70 - 56,53 - 91,03
Rudka - podlaskie - 41,28 - 55,80 - 97,08
Stara Wieś - lubelskie - 34,92 - 56,53 - 91,45
Wola Morawicka - świętokrzyskie - 39,90 - 53,08 - 92,98
Ciepłowody - dolnośląskie - 47,80 - 56,20 - 104,00
Drzewce - łódzkie - 40,40 - 55,67 - 96,07
Raszowa - opolskie - 33,74 - 54,48 - 88,22
Przytkowice - małopolskie - 40,35 - 56,15 - 96,50
Bierzgłowo - kujawsko-pomorskie - 41,44 - 55,34 - 96,78
Jedwabno - warmiosko-mazurskie - 52,82 - 59,23 - 96,78
Łęczyce - pomorskie - 34,45 - 56,13 - 90,58
Częstochowa Błeszno - śląskie - 34,80 - 58,95 - 93,75
Ostrowice - zachodniopomorskie - 48,49 - 57,52 - 106,01
Lądek - wielkopolskie - 32,63 - 53,39 - 86,02
Smardzewice - łódzkie - 33,57 - 54,07 - 87,64
Rudka - mazowieckie - 36,24 - 53,83 - 90,07


Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 03, 2011, 19:37:56 »
Ma ktoś nagraną "rekordową bojówkę" OSP Lądek ? Jeśli tak, to wrzućcie linka proszę.

[załącznik usunięty przez administratora]