Autor Wątek: Studia zaoczne a szkoła aspirantów  (Przeczytany 5511 razy)

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Studia zaoczne a szkoła aspirantów
« dnia: Styczeń 19, 2011, 20:21:55 »
Witam,
Chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwość studiowania zaocznego (podczas uczęszczania do szkoły ASP bedę na 3 roku) z równoczesnym chodzeniem do SAPSP?
Jak wygląda wole, przepustki, urlopy w SAPSP?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 07:46:48 wysłana przez bulon »

Thomas_snc

  • Gość
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:24:36 »
nie ma takiej opcji :-) jak sie dostaniesz to masz unitarkę która trwa "2 miechy" potem ewentualnie cie wypuszczą na jeden, 2 dni, jak będziesz grzeczny. :-) Raczej nie jest to możliwe :-) Szkoła jest z koszarowana i siedzisz tam 2 lata

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:29:04 »
A na drugim roku SAPSP też nie ma możliwości? Czyli generalnie jest się skoszarowanym dwa lata? Bez najmniejszej możliwości równoczesnego studiowania zacznego?

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:36:26 »
kilka osób kończyło studia będąc w SA. Wszystko zależy od dowódcy kompani.Nie jest to niemożliwe w każdym razie.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:38:18 »
może i jakoś "studiowali" wydaje mi się że polegało to na tym że przyjeżdżali na egzaminy i zaliczali i z powrotem do SA. Nie sądzę by tydz. w tydz. mieli wolne. aczkolwiek nie wiem bo jeszcze w SA nie byłem. Wiem tyle co czytałem tu na forum


Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:40:17 »
Tomas_snc - SA PSP jest Twoim celem dopiero, także mało wiesz na temat tych szkół i ich specyfiki - może jednak daj wypowiedzieć osobom, które skończyły lub kończą tego typu szkoły.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:45:05 »
Czyli generalnie jest szansa studiowania zaocznego (co jeden lub dwa weekendy)?:)

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:47:32 »
Czyli generalnie jest szansa studiowania zaocznego (co jeden lub dwa weekendy)?:)
wszystko jest do dogadania. będziesz w szkole to zobaczysz. teraz raczej nikt Ci na 100% nie powie.
ze mną na szkole był kolega, który kończył na drugim roku studia. więc szanse są.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:49:00 »
Tomas_snc - SA PSP jest Twoim celem dopiero, także mało wiesz na temat tych szkół i ich specyfiki - może jednak daj wypowiedzieć osobom, które skończyły lub kończą tego typu szkoły.
Będę wypowiadał się w każdym temacie którym będę chciał! Śledzę trochę forum i mniej więcej wiem jak jest więc tak napisałem. Jeżeli wiesz więcej na ten temat to po prostu napisz a nie mi tu marudzisz gdybym faktycznie nie miał racji! Bo nie chce mi sie wierzyć że idziesz do szkółki i cie wypuszczają co weekend. Gadałem z chłopakami z tego roku i mówili że jak będziesz grzeczny to cie raz w miesiącu wypuszczą na weekend. Jeżeli jest inaczej to po prostu napisz jak jest....

EDIT
są przepustki :-) ale na ile to jest uzależnione od Szkoły, komendanta

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 20:53:01 wysłana przez Thomas_snc »

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:50:22 »
Dzięki za informacje:) a jakiekolwiek przepustki są, czy jest się praktytcznie przez dwa lata skoszarowanym?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:54:39 »
Będę wypowiadał się w każdym temacie którym będę chciał! Śledzę trochę forum i mniej więcej wiem jak jest więc tak napisałem. Jeżeli wiesz więcej na ten temat to po prostu napisz a nie mi tu marudzisz gdybym faktycznie nie miał racji! Bo nie chce mi sie wierzyć że idziesz do szkółki i cie wypuszczają co weekend. Gadałem z chłopakami z tego roku i mówili że jak będziesz grzeczny to cie raz w miesiącu wypuszczą na weekend. Jeżeli jest inaczej to po prostu napisz jak jest....
To Ci chłopaki trochę głupot nagadali. Równie dobrze mogli Ci nagadać, że raz na 3 miesiące są wypuszczani.

Cytuj
Będę wypowiadał się w każdym temacie którym będę chciał! Śledzę trochę forum i mniej więcej wiem jak jest więc tak napisałem.
Z takim podejściem daleko kolego nie zajdziesz.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:57:57 »
Thomas_snc powiem Ci tylko że kolega Sheldon wie od Ciebie troszkę więcej w tym temacie. Nie żebym coś mówiła ale już trochę się uczy w szkole pożarniczej, także skromna rada od koleżanki - nie rób sobie wrogów na dzień dobry:)

to taka luźna uwaga
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 21:03:32 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:00:12 »
Sheldon, mógłbyś napisać jak to wygląd na prawdę?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:05:25 »
O którą dokładnie szkołę Ci chodzi?
Poznań, Kraków czy Częstochowa?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:05:41 »
Kraków

Thomas_snc

  • Gość
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:06:29 »
Agnieszka jakich wrogów? :kask: ja napisałem to co sie dowiedziałem kiedyś...
Skąd mam wiedzieć czy dzisiaj wejdzie na forum Sheldon i sie wypowie odnośnie jakiegoś tematu...
Wypowiedziałem się odnośnie danego posta i tyle... a czy jestem w czymś nie do końca nie do informowany albo ktoś mi głupot nagadał to chyba nie moja winna... W tym przypadku właśnie ktoś powinien napisać jaka jest prawda by następnym razem nie pisał tych głupot które „niby” napisałem
Pojawił sie temat wiec sie wypowiedziałem, Jeżeli Sheldon wie na ten temat więcej niech po prostu napisze a nie mówi mi od razu  żebym sie nie wypowiadał bo jestem nie do informowany...
Wracając do tego że Sheldon wie więcej nie śmiem wcale twierdzić że nie wie...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:23:26 »
Kraków
W takim razie czekaj na post Agi, wszystko Ci wytłumaczy   :straz:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:25:13 »
Dzięki, czekam:)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:27:44 »
było kilka osób, które studiowały ratownictwo ale różnie to było. Kiedy się dało jechać na zjazd to się dało, ale wypadały różne nieplanowe rzeczy, służba, ZOK, albo po prostu brak przepustki. W takim wypadku po prostu się nie dało rady kontynuować studiów. Było też parę osób, które ukończyły albo przynajmniej zaczęły, ale miały np indywidualny tok tych drugich studiów. Nie wiem jak z Twoim kierunkiem, możliwe że dowódcy kierują się też czy "kierunek jest przydatny w PSP" w tym przypadku rat med było. Także jedyną dobrą odpowiedzią jest, że może dasz radę, a może nie- zależnie od sprzyjających warunków lub ich braku.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wiertara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: STUDIA ZAOCZNE A SZKOŁA ASPIRANTÓW
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:37:38 »
Dzięki za informacje:)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Studia zaoczne a szkoła aspirantów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2011, 23:11:39 »
Wypowiedziałem się odnośnie danego posta i tyle... a czy jestem w czymś nie do końca nie do informowany albo ktoś mi głupot nagadał to chyba nie moja winna... W tym przypadku właśnie ktoś powinien napisać jaka jest prawda by następnym razem nie pisał tych głupot które „niby” napisałem
Pojawił sie temat wiec sie wypowiedziałem.
Twoja wina nie jest ze ktoś Ci nagadał głupot, ale za to jest już to że "głupoty" te powtarzasz:) A takie tematy "jak jest w danej szkole" to lepiej zostawić do skomentowania tym którzy w tych szkołach byli/są. A to że jakiś temat się pojawia to nie znaczy że musisz się w nim wypowiadać, tym bardziej, że jak sam przyznałeś powtarzasz tylko pewne usłyszane/przeczytane informacje:)

Cytuj
Skąd mam wiedzieć czy dzisiaj wejdzie na forum Sheldon i sie wypowie odnośnie jakiegoś tematu...
Kto jak kto ale kolega @Sheldon bywa tu baardzo często.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 07:47:19 wysłana przez bulon »

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Studia zaoczne a szkoła aspirantów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:08:59 »
Ogólnie z mojego doświadczenia w szkole sapsp nie ma możliwości studiowania równolegle czegoś zaocznie w pierwszym semestrze. Jest unitarka i ogólnie zapierdziel z nauką. Co do następnych semestrów to sytuacja wygląda inaczej. Jest kilka możliwości:
- jeśli jesteś dobrą wazeliną wszystko załatwisz
- jeśli studia zaoczne będą w krak to idzie spierdolić ze szkoły na tą sobotę i niedziele na parę godzin i nawet nikt nie zauważy
- można samemu ustawiać sobie urlopy przepustki, zamieniać, kombinować ale i tak trzeba mieć szczęście bo dupę można zmoczyć w każdej chwili
Wiem, że z każdym rokiem robi się coraz luźniej więc będzie prościej zacząć coś studiować równolegle.
Oczywiście większe szanse mają ludzie, którzy już zaczęli studia i są na 2, 3 roku bo raczej nikt z dowództwa nie puści kogoś na pierwszy rok studiów.