Autor Wątek: Współpraca OSP  (Przeczytany 1508 razy)

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Współpraca OSP
« dnia: Styczeń 19, 2011, 18:29:09 »
Witam mam pytanie odnosnie współpracy jednostek osp. Moja jednostka planuje podjęcie współpracy z jednostka osp z sąsiedniej gminy. Czy na ktoś taki wzór umowy jakie punkty ona powinna zawierać, czego dokładnie dotyczyć, jak ja napisac, czy istnieją jakies przepisy paragrafy. Bardzo prosze o pomoc bądź przesłanie wzoru takiej umowy ? Mail strazakxxx@gmail.com

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Współpraca OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:49:35 »
Ale - w jakim zakresie chcecie współpracować?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Współpraca OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:01:14 »
ochrona przeciwpozarowa regionu, wspolne szkolenia, nieodplatne przekazanie sprzetu itp . tylko nie wiem jak to ujac i co zawrzec w takim pisemku jak powinno wygladac

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Współpraca OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 02:19:44 »
Jeżeli to ma być na takim poziomie to chyba też i odpowiedni wójtowie muszą się podpisać. A co do druczku to popytaj może w UG,  może wam pod względem formalnym to zrobią.
Ale znalazłem też coś takiego:
http://www.osptrzcinsko.com/images/posty_foto/porozumienie.jpg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 02:22:48 wysłana przez malpa151 »

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Współpraca OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 13:25:16 »
Witam mam pytanie odnosnie współpracy jednostek osp. Moja jednostka planuje podjęcie współpracy z jednostka osp z sąsiedniej gminy. Czy na ktoś taki wzór umowy jakie punkty ona powinna zawierać, czego dokładnie dotyczyć, jak ja napisac, czy istnieją jakies przepisy paragrafy. Bardzo prosze o pomoc bądź przesłanie wzoru takiej umowy ? Mail strazakxxx@gmail.com

Po pierwsze nikt nie zabroni Ci jakiejkolwiek współpracy z sąsiednią jednostką. Kwestią jest w jakim celu chcesz to robić. Jeżeli macie np. dużo zdarzeń gdzie jeździcie wspólnie to jak najbardziej można się zgrać. Nie sądzę żeby istniały jakiekolwiek paragrafy w jakichkolwiek przepisach opisujące podaną sytuację. Jeżeli jednak będzie widzieli taką potrzebę to prezesi Waszych jednostek mogą jak najbardziej się spotkać i coś takiego napisać.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson