Autor Wątek: Pytanie Do Kierowców  (Przeczytany 1603 razy)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Pytanie Do Kierowców
« dnia: Wrzesień 11, 2005, 19:16:58 »
Koledzy mam problem z ukł. hamulcowym w STARZE 1142. chodzi o to że miałem duże zejście z układu powietrza na pedale hamulca. Po wyczyszczeniu mechanizmu powietrze przestało uciekać. Ale powstał nowy problem przestał działać hamulec postojowy. poprostu nie póścił. czy przyczyną może być to że czyszcząc układ pod pedałem hamulca , mogłem zatkać przewód hamulca postojowego? dodam tylko że zwalniając hamulec postojowy nie ma żadnego syknięcia(kompletna cisza)., a siłowniki nawet nie drgną. można tylko zauważyć , że powietrze dochodzi do układu hydraulicznego (naprężają się przewody powietrzne). proszę o pomoc :)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Pytanie Do Kierowców
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2005, 12:05:16 »
Zaciągając hamulec pomocniczy spuszcza się powietrze z układu i hamulce trzymają.Wnioskuję więc że gdzieś przewód którym odblokowuje się hamulec jest zapchany ewentualnie odłączony lub dziurawy{piszesz że po naprawie powietrze bije normalnie i jest ciśnienie takie jak powinno być}Może jeszcze być uszkodzony sam zawór,czyli wajha od ręcznego.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Pytanie Do Kierowców
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2005, 10:47:27 »
Lub po wyczyszczeni pomyliłeś przewody w podłączeniu
Pozdrawiam Cięń em.