Autor Wątek: miejsce składowania sprzetu  (Przeczytany 2248 razy)

Offline marcinosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • OSP Bierna
miejsce składowania sprzetu
« dnia: Styczeń 18, 2011, 11:49:50 »
witam,w mojej gminie jest jednostka która nie jest w podziale bojowym a posiada na wyposazeniu samochód star 244,który nie miesci sie do ich remizy,w/w pojazd stoi w stodole u jednego ze strazaków,który nie ma wogóle prawa jazdy.Zastanawia mnie czy jest jakis dokładny przepis który jednoznacznie okresla miejsce garazowania/przechowywania sprzetu należacego do jednostki. Poniewaz sa jednostki które mogłyby zmiescic ten pojazd pod swoim dachem i kotrzystac z niego.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:48:02 »
Nie za bardzo wiem w czym problem. Jeśli samochód jest własnością tej jednostki to może go trzymać nie tylko w stodole ale i przykryty stertą słomy. Ich auto - ich sprawa.

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 16:12:31 »
Kolega chyba chętnie by wziął ten samochód dla innej jednostki ^_^

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:04:49 »
a ja mam pytanie jak jednostka nie jest w podziale bojowym?
To jest prywatna, czy jakaś z pospolitego ruszenia mieszkańców z pominięciem UG i PSP?

Offline marcinosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • OSP Bierna
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:46:43 »
Jednostka nie jest w podziale bojowym ponieważ naczelnik olewa wymogi np mundurów bojowych i szkoleń. Auto stoi i sie marnuje a sa w naszej gminie jednostki które  spełniaja wszystkie przepisy i brakuje im tylko jakiegos auta np wspomniany star. Dlatego pytam czy jakis przepis reguluje ze auto ma stac na terenie jednostki.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:52:32 »
Auto jest własnością gminy albo jednostki i właściciel nim zarządza
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 17:57:37 wysłana przez malpa151 »

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 13:30:57 »
Jednostka nie jest w podziale bojowym ponieważ naczelnik olewa wymogi np mundurów bojowych i szkoleń. Auto stoi i sie marnuje a sa w naszej gminie jednostki które  spełniaja wszystkie przepisy i brakuje im tylko jakiegos auta np wspomniany star. Dlatego pytam czy jakis przepis reguluje ze auto ma stac na terenie jednostki.

Polecam udać się do najbliższego UM bądź też Komendanta Gminnego i na ten temat porozmawiać. Przecież są zebrania  ZOSP na szczeblu gminnym i jeżeli sprawa tak wygląda to będzie można podjąć nawet jakieś konkretne działania.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline marcinosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • OSP Bierna
Odp: miejsce składowania sprzetu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2011, 21:13:00 »
w lutym mamy zebranie zarzadu gminnego i jednym z punktów tego zebrania bedzie własnie sprawa wspomnianego stara. Mam nadzieje ze uda sie go przekazac w dobre rece