Autor Wątek: Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc  (Przeczytany 1874 razy)

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« dnia: Wrzesień 11, 2005, 13:02:39 »
Dzien ten w którym zgineły całe zmiany służbowe,komendanci, dowódcy batalionów, porucznicy, strazacy,i cała reszta słuzb ratunkowych miasta Nowy Jork,jest dniem również reflekcji dla wszystkich strażaków, pisze to bo przy kazdej informacji kiedy ginie strazak,i to obojetnie czy u nas czy gdziekolwiek na świecie,jest mi przykro i mysle ze jest to syboliczny  dzień pamieci  WSZYSTKICH CHŁOPAKÓW KTÓRZY NIE WRÓCILI DO BAZY.Mysle ze moje słowa nie beda na wyrost,ale powiem tak, jesli my sami nie bedziemy pamietac o naszych kolegach ,cywile za nas tego nie zrobią.wiec jako dowódca zmiany PSP, składam  szacunek ,pamiec ,naszym wszystkim poległym braciom,aby dzwonki pamieci o nich nigdy nie zamilkły.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     bez komentarza..... z 343 strazaków poległych tamtego dnia, 62 było po słuzbie......
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2005, 13:13:53 wysłana przez strazak69 »

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2005, 15:45:38 »
...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2005, 16:47:56 »
Myślę że najlepszym sposobem na uczczenie pamięci tych chłopaków byłoby gdyby wszyscy strażacy szanowali się nawzajem. Ale na to niewielu stać. Także na tym forum. Same kłótnie, antagonizmy, złośliwości, także olewanie obowiązków i pijaństwo.  O wiele prościej włączyć syreny na 15 sekund i udawać zmartwionego.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2005, 17:38:02 »
Cytuj
Myślę że najlepszym sposobem na uczczenie pamięci tych chłopaków byłoby gdyby wszyscy strażacy szanowali się nawzajem. Ale na to niewielu stać. Także na tym forum. Same kłótnie, antagonizmy, złośliwości, także olewanie obowiązków i pijaństwo.  O wiele prościej włączyć syreny na 15 sekund i udawać zmartwionego.
Miros ! Dużo racji w tym co mówisz , ale wydaje mi się , że nie przy tej okazji . Pamięć o poległych strażakach na służbie to coś wzniosłego i trzeba to uszanować .  :huh:  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2005, 19:00:39 »
Zawsze dreszcz mnie przechodzi gdy o tym myślę. Pamiętajmy...

Ja mam teraz taką tapetę:


Zawiera nazwiska wszystkich 343 strażaków, którzy zginęli.

Można ją ściągnąć z firehouse.com (April)

Witold
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2005, 20:53:08 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2005, 21:23:12 »
W Olsztynie odbyło się odsłonięcie pierwszej części pomnika budowanego ku czci strażaków poległych w akcji. Odsłonięcie miało miejsce dzisiaj o 19:30, dopiero co z niej wróciłem. Posiadam zdjęcia ale nie są one wysokiej jakości - baterie aparatu były na wyczerpaniu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2005, 22:04:22 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2005, 22:42:12 »
Pamiętajmy o Nich, ich rodzinach i wszystkich poległych.
  •  

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Dzis 11.09 Czyli 4 Rocznica Wtc
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2005, 23:58:33 »
Jesli kogos bardzo interesuje tematyka WTC i wydarzenia 11.09, a nie natknal sie jeszcze na ta strone co ja dzis to podaje linka:

http://www.wtc.hotnews.pl/

Z powodu braku czasu udalo mi sie tylko ja troche przejzec, ale z pewnoscia ktos zainteresowany obczyta ja sobie dokladnie. Jest tez filmik z wypowiedziami strazakow ktorzy uczestniczyli w akcji ratunkowej 11.09, ale niestety u mnie nie chce sie otworzyc :(

pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2005, 23:59:02 wysłana przez zefirek »