Autor Wątek: Zarobki komendanta OSP  (Przeczytany 19414 razy)

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Zarobki komendanta OSP
« dnia: Styczeń 10, 2011, 19:53:57 »
Pytam tak z ciekawości u nas w remizie przeprowadzane beda wybory na komendanta OSP. Chciałbym sie dowiedzieć jakie sa jego zarobki ? mam wybrana pewną osobe na która chce głosowac :) pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Moderator: Wydzieliłem posty. Dałem tytuł zgodny z treścią pytania... ale nie mam pojęcia co to za funkcja "komendant OSP".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 20:42:50 wysłana przez Sylwek »

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:18:54 »
komendant (prezes) z tego co wiem, to nie otrzymuje wynagrodzenia. Bynajmniej u nas w jednostce tak jest. Ogólnie nikt z zarządu nie ma płacone, tylko kierowcy otrzymują chyba 150 zł na 3 miesiące z gminy na utrzymanie aut w gotowości bojowej.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:21:03 »
Pytam tak z ciekawości u nas w remizie przeprowadzane beda wybory na komendanta OSP. Chciałbym sie dowiedzieć jakie sa jego zarobki ? mam wybrana pewną osobe na która chce głosowac :) pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Po pierwsze, pytanie zadane w zupełnie nie w temacie - dobrze by było wydzielić, a na przyszłość pilnować się.
Po drugie, komendant/naczelnik OSP pełni swoją funkcję społecznie.
Po trzecie, komendant gminny OSP może otrzymywać pewne wynagrodzenie, ale prawdopodobnie tylko wtedy gdy piastuje stanowisko gminnego komendanta ochrony przeciwpożarowej. W każdym razie pieniądze są zależne od gminy, i raczej nie za duże - chyba ze 400zł u nas.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:57:22 »
A czy komendant gminny jaki jest wybierany jako gminny ZOSP musi byc automatycznie komendantem gminnym ochrony przeciwpożarowej czy wójt może zrobic taki myk ze zatrudni osobę z zewnątrz która nie należy do Zarządu Gminnego ZOSP? Pytam ponieważ u mnie na terenie zawsze jest ten komendantem co go wybiorą i chciałbym wiedziec czy jest inna opcja  :rolleyes:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:34:15 »
oczywiście że jest - wójt/burmistrz wcale nie musi się zgadzac z decyzjami Związku w sprawie Komendanta Gminnego OSP - oczywiście jesli jest to ta sama osoba , to wtedy sytuacja jest znacznie lepsza, ale  moga to by dwie zupełnie różne osoby .

A co do pierwotnego pytania , to radze się zastanowic dobrze przed wyborami - jesli ktoś przed wyborami zaczyna od pytań o zarobki, to w strukturach OSP raczej nie zrobi kariery ....
A zarabiac może tyle co mu właściwy wójt/burmistrz zaoferuje - czyli w teorii w gre wchodza każde pieniądze , ale w praktyce jeszcze nie słyszałem aby były to jakieś oszałamiające sumy .. raczej z tej dolnej półki zarobków w urzędzie ... 

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:37:23 »
To jeszcze nie tak do końca .

Jest konflikt przepisów i Burmistrz działając zgodnie z prawem wręcz nie może zatrudnić Komendanta ZOSP RP jako Komendanta Ochrony Ppoż, bez ogłoszenia oficjalnego konkursu . Pytanie czy wygra Komendant ZOSP RP czy na przykład nauczyciel biologii . To że umieszczono stosowny zapis w ustawie o ochronie p.poż  nic nie wniosło, ponieważ niema takiego zapisu w ustawie o zatrudnieniu w samorządzie i wykazie stanowisk podlegających konkursowi . 

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:46:51 »
To zależy od jednostki. Przykład: Na Spiszu wiem, że są jednostki, gdzie naczelnik OSP otrzymuje od wspólnoty leśnej danej Wsi kilka drzew z lasu.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 14:07:54 »
u mnie gminie - zarządy OSP oczywiście pracują społecznie - Komendant Gminny ma umowę-zlecenie z gminą i pobiera z tego tytułu wynagrodzenie 9000 zł/rok. Każda jednostka ma swojego konserwatora sprzętu, który również ma umowę-zlecenie z Gminą i ma z tego 5000 zł /rok. (to oczywiście kwoty brutto)

za akcje krótkotrwałe w mojej gminie strażacy-ochotnicy również nie biorą wynagrodzenia - w końcu to ochotnicza straż (oczywiście jeżeli ktoś utraci zarobek w pracy z tego powodu to zasada nie obowiązuje)

Za akcje trwające powyżej 4 godz. wystawiamy wnioski do  gminy o wypłatę ekwiwalentu - dla przykładu za akcję powodziową Gmina wypłaciła strażakom ponad 150tys. zł.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:09:35 »
no kolego to masz bardzo bogatą tą gmine-dla porównania u mnie komendant gminny 3,500zł/rok a kierowca 600zł na rok  :rolleyes:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline ZSZPF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zarobki komendanta OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2011, 19:20:10 »
Mam pytanie ile "wyciąga" u was komendant gminny ochrony ppoż w gminie czy też jego odpowiednik komendant gminny OSP ???
Bo u nas słuchy dochodzą że ok. 1500 brutto /miesiąc.