Autor Wątek: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim  (Przeczytany 10037 razy)

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« dnia: Styczeń 06, 2011, 20:27:03 »
Witam

Ostatnio na zmianie służbowej Dowódca JRG powiadomił nas, że Komendant Główny wstrzymał kursy podoficerskie w województwie Mazowieckim. Chcę się upewnić, czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat? Z góry dzięki za jakieś informację.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:43:16 »
a wiesz może, czy są wstrzymane kursy w województwie czy może dla strażaków z województwa mazowieckiego? Bo ode mnie ludzie kursy robią np. w Bydgoszczy i pytanie czy mają się teraz obawiać, że nie zostaną wysłani.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2011, 00:11:58 »
Z tego co ja słyszę na jednostce to mówi się tylko o woj. Mazowieckim. Natomiast te osoby, które dostały skierowania na kurs podoficerski to normalnie jadą na kurs. To będą ostatnie kursy :angry:. Mówie to na podstawie kolegi, który 10 stycznia jedzie na podoficerkę, a po nim jest czarna dziura ;/...

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2011, 02:46:08 »
To się teraz obudzą z ręką w nocniku ci, co odmawiali...  :rofl:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:21:49 »
Witam, no to fanjnie, teraz na taki krus będzie trzeba czekać pewnie 10 lat, albo wyślą przed samą emeryturą.
Pozdrawiam wszystkich czekających. :straz:

małopolska

  • Gość
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:46:24 »
w pewnej komendzie powiatowej w Małopolsce tez są wstrzymane kursy podoficerów

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 16:01:30 »
Nie znam dokładnie tematu i nie chce siać fermentu, ale kurs w Pionkach był od poczatku nie na rękę dla CS PSP. Tylko mam nadzieje, ze nie o to sie rozbila sprawa, uczciwie trzeba przyznac ze dziekie  kursom organizowanym w Pionkach czas oczekiwania znacznie sie skrocil i zle by sie stalo gdyby to co pisza forumowicze okazalo sie prawda!!

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:23:28 »
to kolejny przykład na to, że kurs podoficerski to nieporozumienie "dzieki" któremu wielu ludziom zamyka się drogę rozwoju zawodowego. okres oczekiwania 10 lat...niezły cyrk i patologia.

Offline strazaksa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:22:43 »
Witam,
Kurs podstawowy ok. ale kolejny kurs powinien odbyć się po 6-8 latach, a nie jak w obecnej chwili jeszcze z podstawowego nie wróci i już pyta o podoficerski, a później aspirantka i strażak z plecakiem w ciągu kilku lat jest aspirantem,

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:48:49 »
We Wrocławiu idzie się po 5-6 latach, plecaki wcześniej.Pozdrawiam wszystkich czekających.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:31:53 »
Nie wiem czy wiecie, ale  wyniku zmian w przepisie kwalifikacyjnym i od 2013 braku możliwości zajmowania przez podoficera stanowiska dowódcy zastępu, traci sens szkolenie podoficerskie (de facto "Szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej"), którego główną myślą przewodnią jest właśnie szkolenie dowódcy zastępu. Doprowadzi to prawdopodobnie do scalenia korpusów szeregowych i podoficerów a co za tym idzie również scalenia szkoleń. Spowoduje również usunięcie swoistego absurdu, polegającego na tym, ze strażak szeregowiec, zgodnie z programem szkolenia podstawowego, nie może wykonywać niektórych czynności ratowniczych a jedynie pomocnicze, np. podczas pracy narzędziami hydraulicznymi. Być może niektórzy się już ubezpieczają i zatrzymują szkolenia, aczkolwiek istnieją też czasem tzw. "inne przyczyny", o których chyba ktoś wspomniał ...
Pozdrawiam,
Sajmonowski

Edit: zero-11 kurs w Bydgoszczy rozpoczął się wczoraj, więc manuafktura póki co działa pełną parą ;)
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:16:22 »
Panowie a tak szczerze (pomijając obecnie nie obowiązujące przepisy) czy Wam kurs podoficerski adekwatnie do czasu jaki na niego musieliście stracić poszerzył Waszą strażacką wiedzę???
Jak uważam, że już dawno ten system szkolenia powinien być zmieniony.
Według mnie powinno to wyglądać w następujący sposób,
Szkolenie podstawowe (po dużej zmianie), następnie czasookresy, mądry i sprawiedliwy egzamin np. w KW i dopiero kolejny stopień, żadnych kursów podoficerskich i zaocznych aspirantek. Zdajesz to awansujesz, jeśli nie to możesz za rok ponownie podejść do egzaminu. Wyszło by to na dobre chyba wszystkim.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:49:12 »
mowa w tym rozp. jest o maksymalnych stopniach na stanowiska, czyli nie można tego interpretować inaczej??

chodzi mi o zajmowanie stanowiska aspiranta jako podoficer
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 12:12:15 wysłana przez Butel »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2011, 14:12:14 »
Witam

Ostatnio na zmianie służbowej Dowódca JRG powiadomił nas, że Komendant Główny wstrzymał kursy podoficerskie w województwie Mazowieckim. Chcę się upewnić, czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat? Z góry dzięki za jakieś informację.

Zastanawia mnie tylko co Komendant Główny ma do kursów podoficerskich na Mazowszu. Przecież to wojewódzki ustala ilości miejsc na tych kursach. Coś chyba nie tak.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2011, 15:04:02 »
Nie wiem czy wiecie, ale  wyniku zmian w przepisie kwalifikacyjnym i od 2013 braku możliwości zajmowania przez podoficera stanowiska dowódcy zastępu, traci sens szkolenie podoficerskie (de facto "Szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej"), którego główną myślą przewodnią jest właśnie szkolenie dowódcy zastępu. Doprowadzi to prawdopodobnie do scalenia korpusów szeregowych i podoficerów a co za tym idzie również scalenia szkoleń. Spowoduje również usunięcie swoistego absurdu, polegającego na tym, ze strażak szeregowiec, zgodnie z programem szkolenia podstawowego, nie może wykonywać niektórych czynności ratowniczych a jedynie pomocnicze, np. podczas pracy narzędziami hydraulicznymi. Być może niektórzy się już ubezpieczają i zatrzymują szkolenia, aczkolwiek istnieją też czasem tzw. "inne przyczyny", o których chyba ktoś wspomniał ...
Pozdrawiam,
Sajmonowski

Edit: zero-11 kurs w Bydgoszczy rozpoczął się wczoraj, więc manuafktura póki co działa pełną parą ;)

Sajmonowski, czy to oznacza, że osoby, które przed 2013 rokiem nie zdążą zrobić podoficerki staną się wiecznymi starszymi strażakami bez możliwości awansu, automatycznie dostaną 2 belkę, czy też będzie ich czekac jakieś doszkolenie ?
Jak to widzisz ?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2011, 18:34:04 »
Ode mnie (W-wa) w marcu dwóch chłopaków idzie na kurs do Bydgoszczy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2011, 20:17:54 »
Zbrodniarz wydaje mi się, że będzie jakiś program uzupełniający, tak by wskazywał rozsądek.

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2011, 23:43:04 »
Na razie chyba poszła jakaś plotka o zawieszeniu kursów podoficerskich w Pionkach, na ta chwile jeden niedawno się zaczął. zobaczymy jak będzie dalej na ta chwile temat nieaktualny

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2011, 14:24:18 »
Wszystkie planowane terminy szkoleń znajdziecie tu:
https://spreadsheets.google.com/pub?key=0AmmttjgUQkSZdFJmQVlycHZRY2NFT1lXc040TVJZZ2c&hl=pl&output=html
jest obowiązek planowania na cały rok oraz bieżącej aktualizacji (zmiany terminów, odwoływania szkoleń itp) najpóźniej do dnia rozpoczęcia szkolenia.
(Pionki zaplanowały 3 szkolenia uzupełniające, w tym jedno na ponad 30 osób, co wymaga zgody Kmdta Głównego - zupełnie się przestawiły jako ośrodek szkolenia ;) )
Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2011, 16:37:41 »
Witam

Chciałem wyprostować mój wątek. Dowódca poinformował nas, że będą zatrzymane kursy podoficerskie, ale nie przez szczebel wojewódzki. 01 lub 02 wpadł na genialny pomysł, który w ten sposób chce zatrzymać lawinowo rosną górę nadgodzin w mojej jednostce. Zaznaczam że w mojej jednostce średnio na członka podziału bojowego przypadło 400 nadgodzin w ciągu roku, a na całą jednostkę przypada ponad 24 000 nadgodzin. :-\

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2011, 11:15:10 »
Ciarki mnie przeszły, gdy przeczytałem powyższą wypowiedź  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2011, 12:03:42 »
Witam

Chciałem wyprostować mój wątek. Dowódca poinformował nas, że będą zatrzymane kursy podoficerskie, ale nie przez szczebel wojewódzki. 01 lub 02 wpadł na genialny pomysł, który w ten sposób chce zatrzymać lawinowo rosną górę nadgodzin w mojej jednostce. Zaznaczam że w mojej jednostce średnio na członka podziału bojowego przypadło 400 nadgodzin w ciągu roku, a na całą jednostkę przypada ponad 24 000 nadgodzin. :-\

No zapewne dla komendanta to jest pewne wyjście z trudnej sytuacji; każda osoba na kursie to jeden pracownik mniej przez 3 miesiące, a stany minimalne trzeba utrzymać. Można jednak to zrobić mniej restrykcyjnie - np. zamiast wypychać na kurs 2 pracowników, wysłać jednego. Ewentualnie wstrzymanie kursów na czas określony, np. 1 rok, a następnie przeanalizować jak zmieniła się sytuacja z nadgodzinami po tym roku.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2011, 13:03:30 »
Albo przyjąć kilka osób do służby o ile ma etaty. A patrząc na nadgodziny to chyba ma ich kilka...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2011, 14:50:27 »
Albo przyjąć kilka osób do służby o ile ma etaty. A patrząc na nadgodziny to chyba ma ich kilka...

Tylko na to potrzeba jeszcze sporo kasy, a jak widać po kilku ostatnich pomysłach samej Góry w temacie walki z nadgodzinami, tej akurat brakuje.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Wstrzymane Kursów Podoficerskich w woj. Mazowieckim
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2011, 18:28:25 »
Z tego co ja wiem, to na podoficerke nadal są kierowani strażacy z wawy.