Autor Wątek: Podoficer na PSK, czy może służyć?  (Przeczytany 3498 razy)

Offline write4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Podoficer na PSK, czy może służyć?
« dnia: Styczeń 03, 2011, 16:22:50 »
Witam.

Czy komendant powiatowy może powołac na PSK podoficera, który nie ma sześciu lat służby wliczając staż?

Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:42:00 »
Temat był już niejednokrotnie poruszany:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12676.0.html

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,6013.0.html

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12009.0.html

Rozporządzenie w sprawie stanowisk i kwalifikacji.

http://www.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/2009/54/DU20090540448.pdf

Podoficerskie:
Dyspozytor 5 lat stażu,
Dyżurny stanowiska kierowania do końca 2013 r. 6 lat stażu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 16:55:59 wysłana przez grzela »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2011, 22:38:34 »
a u mnie w KPPSP dyżurnym powiatowym jest starszy strażak z ok 2 letnim stażem. Kogo tam obchodzą u nas jakieś przepisy z ministerstwa
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2011, 22:50:18 »
Bardzo często "ICH" obchodzą TYLKO przepisy, które można stosować w celu "osiągnięcia korzyści"  :krzyk: Często nawet w pełni ich nie rozumieją  :wall:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:09:09 »
A w tym przypadku osiąganie korzyści poprzez wrzucanie stażystów (!) i podoficerów na M/PSK. Bo po co dawać aspirantów/oficerów z dyżurnym operacyjnym jak taki "młody" będzie przez kilka (albo do końca kariery w PSP) siedział na dyżurce z maks 5 grupą??? Oszczędności Panowie... :milcz:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:19:09 »
A w tym przypadku osiąganie korzyści poprzez wrzucanie stażystów (!) i podoficerów na M/PSK. Bo po co dawać aspirantów/oficerów z dyżurnym operacyjnym jak taki "młody" będzie przez kilka (albo do końca kariery w PSP) siedział na dyżurce z maks 5 grupą??? Oszczędności Panowie... :milcz:

Na szczęście nie wszyscy kierownicy jednostek organizacyjnych myślą podobnie.
2 oficerów,
2 aspirantów,
1 podoficer na ukończeniu aspirantki

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2011, 19:00:37 »
15 miesiecy w służbie obecnie na kursie podoficerskim. Od początku na PSK. Ani jednego dnia na podziale. dodoam ze siedze sam. Można????  Pewnie że można

jarek1

  • Gość
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2011, 16:56:53 »
To nie zły garbus z ciebie, jeśli z takim stażem już jesteś na podoficerce

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podoficer na PSK, czy może służyć?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2011, 22:31:30 »
Ależ WRITE4! Jestem tego normalnym przykładem! W podlaskiem praktykuje się na PSK - strażak (niby światły) i nawet w "służbie przygotowawczej":) Więc moim zdaniem. Nie masz pytań. Po prostu. Przeraziła Cię sytuacji Komendy. Jak zwykle:) Ale... Trzeba podkreślić, że komendant odpowiada za WSZELKIE DECYZJE PODJĘTE PRZEZ TAK MIANOWANEGO STRAŻAKA. Co tu więcej gdybać? Zapytaj, przede wszystkim, związkowca w swojej komendzie (jeżeli masz akurat z tym problem). Znajdź jakikolwiek telefon do związkowca w Polsce (np. Florian). Jestem pewien, że Ci podpowie. No nie chciałbym usłyszeć, że w PSP, znowu chamstwo ma poklask!

P.S Nie chwalmy się tym, ile to "nam zostało" - bo nikt nas oto nie pyta! Powiedzmy i/lub co ma zrobić write4! Głupie przekomarzanki nikomu nie służą, a tym bardziej - jak strażak ze strażakiem dyskutuje. No robi się czasami przykro - jak się czyta. Grzela już mu wytłumaczył przecież.

Moim zdaniem powinno powiedzieć się write4 to: takie praktyki są, i niekoniecznie z podoficerem. Ale jeżeli Twój 01 ma prawo tak zrobić, to przynajmniej powinien Ciebie o to zapytać. Tyle. Grzeli spytaj jakie ma to formalne, prawne przepisy i ... myślę, że będziesz konkretnie doinformowany.

Poza tym... JA życzę Ci spokojnej służby kiedykolwiek, i jakkolwiek. Z tym: JAKKOLWIEK - niektórzy mają problem;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 23:03:41 wysłana przez ddjss »
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.