Autor Wątek: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.  (Przeczytany 2114 razy)

Offline makiel81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« dnia: Grudzień 29, 2010, 13:52:58 »
Witam.
Moja sytuacja wygląda następująco:
Kupiłem z narzeczoną wspólnie mieszkanie po 1/2 praw do lokalu mieszkalnego. Fakt ten zgłosiłem do mieszkaniówki w komendzie, chciałem uzyskać jednorazową pomoc na zakup lokalu mieszkalnego w wysokości 2 norm zaludnieniowych (jako kawaler tyle mi się należy według pani w komendzie) dowiadywałem się tego przed podpisaniem aktu notarialnego. Będąc pewnym, że dostane te pieniądze poszedłem do komendy z podpisanym aktem notarialnym, przedstawiłem sprawę pani, która zapewniała mnie o wyplacie tych pieniędzy i tu nastąpiła niemiła niespodzianka. Równoważnik za brak lokalu został mi zabrany, oczywiście wiedziałem o tym, ale pomocy na zakup mieszkania też  mi odmówiono. Podobno jeśli kupiliśmy mieszkanie na pół z narzeczoną to te pieniądze poprostu mi się nie należą.
Czy faktycznie jako właściciel 1/2 praw do lokalu mieszkalnego te pieniądze mi się nie należą?
Jeśli ktoś wie co z tym zrobić, to proszę o pomoc!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 12:49:37 wysłana przez makiel81 »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2010, 18:48:03 »
Problem niestety tkwi w "narzeczonej" - poczytaj przepis o pomocy to może się sprawa trochę rozjaśni.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 18:51:50 wysłana przez janosik »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2010, 20:07:29 »
wg mnie brak podstaw do odmowy wypłacenia pomocy
poproś o stosowną decyzję administracyjną (lub odpowiedź) na twój wniosek

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:36:37 »
Może to coś rozjaśni całą sytuację. Sprawa dotyczy równoważnika za brak lokalu, ale poruszana jest sprawa współwłasności:

Cytuj
Zapytanie dotyczy aspektów współwłasności lokalu mieszkalnego (domu), którym to pojęciem nie operuje ustawodawca w ustawie o PSP. Skoro pojęcie takie nie występuje w tym akcie prawa w postaci „ posiadania lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego tytułu prawnego" dotyczy wyłącznie tych kategorii rozumienia nieruchomości jako całości, to nie powinno się dokonywać wykładni rozszerzającej i uznawać współwłasności w częściach ułamkowych do całości nieruchomości.

    Każdy ze współwłaścicieli w części ułamkowej może rozporządzać swoim udziałem bez zgody pozostałych współwłaścicieli, a takie podejście (ustalone w Kodeksie cywilnym) wyraźnie odnosi się do części nieruchomości pod władztwem jednej osoby, a nie do jej całości.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2008rok/kg-2008-12-09-odp-mieszkania.htm

Czy napisałeś już wniosek o przyznanie pomocy finansowej na .....?
Czy dostałeś decyzję administracyjną od swojego Komendanta?
Jeżeli tak, to warto odwołać się od tej decyzji do wyższej instancji, tylko trzeba zachować tryb i terminy o których jest napisane na końcu pisma.

Nie wiem, czy wystarczająco ostatecznym wyjściem będzie ożenek. :sympatia:
Ktoś wprowadził cię w maliny :szalony:
Sprawa się trochę skomplikowała  :wall:

Offline makiel81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:55:25 »
Wniosek mam złożony. I obecnie czekam na decyzję administracyjną Komendanta. Mam nadzieję, że wszystko będzie jasne jak już ją otrzymam.

Offline makiel81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2011, 12:53:47 »
Dziś sprawa się zakończyła. Dostałem decyzję w sprawie przyznania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Bardzo się ucieszyłem ponieważ decyzja ta jest pozytywna i została mi przyznana pomoc finansowa w wysokości 2 norm zaludnienia!
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2011, 10:52:06 »
2 normy to strasznie dużo kasy... Ale ważne, że pozytyw ;)

Offline makiel81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2011, 11:42:32 »
5960 brutto drogą nie chodzi. A więcej nie mogę bo kawaler. Tak czy inacze do spłaty kredytu każdy tysiączek mile widziany!