Autor Wątek: Montaż motopompy  (Przeczytany 1103 razy)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Montaż motopompy
« dnia: Grudzień 27, 2010, 22:57:25 »
Witam druhów!

Mam pytanie a raczej prośbę o zrobienie lub podanie linku zdjęcia montażu w starze 244 motopompy pływającej posejdon.
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Montaż motopompy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:21:11 »
Typowy z zabudową Jelcza?
Widziałem kiedyś na dachu ale to dosyć niewygodne do zdejmowania i zakładania.

Natomiast jeśli chcesz zmieścić ją w zabudowie to może to Ci coś podpowie: http://www.dominowo.straz24.pl/const.php?news=55
Żeby się zmieściła Niagara została zamontowana na pochyłej półce. Małe silniki mogą tak jeździć o ile nie są przechylone w kierunku filtra powietrza no i oczywiście o ile nie są uruchamiane.

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Montaż motopompy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:20:19 »
U nas Niagara się idealnie mieści w skrytce w pepsi;) Spróbuj u was, też powinna wejść.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Montaż motopompy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:43:43 »
jak w mojej jednostce była jeszcze "Koka" to wyglądało u nas to tak: http://czerwonesamochody.com/details.php?image_id=2847 i jest to chyba najlepsza lokalizacja. ewentualnie jeśli nie wozicie ssawnych możecie ją zmieścić pod półką na W52 (ostatnio skrytka z prawej).


a co do dachu...  ^_^ my wozimy Niagarę na dachu Midlinera 4x4 i to jest dopiero kłopot! potrzeba do tego przynajmniej trzech chłopa - jeden maksymalnie się wychylając podaje ją z dachu w pozycji pionowej, drugi stojący na podeście ją ściąga na dół uważając przy tym, żeby się nie zachwiać, a trzeci asekuruje pompę z ziemi. cała operacja byłaby dużo prostsza, gdyby przy środkowych żaluzjach był podest, ale cóż... wszystkiego mieć nie można -_-
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 19:02:05 wysłana przez Siedemsetter »
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."