Autor Wątek: II Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2010  (Przeczytany 2763 razy)

waka_waka

  • Gość
Witam,
czy ktoś ma jakieś ciekawe filmiki z tych zawodów, jakieś opinie lub wnioski, którymi chciałby się podzielić?? Na forum nie widać zbytniego zainteresowania tego typu specyficznymi zawodami, dlaczego ??

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: II Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2010, 14:03:08 »
w mojej OSP większość strażaków to jednocześnie górnicy. Barbórkę corocznie obchodzimy w bardziej podniosły sposób niż udział w ściganiu się po schodach! Mamy ekipę która mogła by poszaleć ale alkomat w tym dniu nie pozwala na założenie aparatów
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: II Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2011, 10:44:12 »
Witam. Również dziwi mnie brak zainteresowania na forum tymi zawodami, bo same zawody pokazują że zainteresowanie jest duże. Opinie wnioski...dużo by pisać. Ogolnie świetna sprawa, polecam każdemu udział, jest to fajna zabawa i super przygoda, organizacyjnie, pomimo że to dopiero II edycja, jest przygotowane lepiej niz jakie kolwiek zawody pożarnicze. Jeśli będa jakies pytania chętn ie udziele wszelkich informacji. Poniżej podaję link do filmiku.

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/strazacy-z-krakowa-wygrali-zawody-w-bieganiu-po-schodach/3562660/strazackie-zawody-w-bieganiu-po-schodach/3562674
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: II Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:37:31 »
Witam. Jestem zdania , że ten turniej utrzyma sie i wpisze na stałe do sportowego kalendarza strażackiego, jest to świetny sprawdzian faktycznej przydatnosci do działań ratowników po wyjsciu na 30pietro wieżowca.(nawet wiecej bo 110m w pionie)

Sukcesem jest wyjśc na górę i miec  siłe do dalszego działania, bo jak sie na niektórych patrzyło to ... mam wątpliwosci kogo by trzeba ratowac...:) ratowników czy osoby zagrożone...

No ale to w koncu zawody i dają one obraz przygotowania i sygnał do dbania o kondycję.

Póki co do zobaczenia za rok.:) :straz:

Offline paulvan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Witam!

Brałem udział w tych zawodach, to pierwsze tego typu w jakich startowałem i powiem szczerze super sprawa, może to też temu że dość dobrze poszło mojej drużynie ale to i tak nie ważne. Kto nie spróbuje w tempie takim jak na zawodach choćby wejść na górę ten nie wie jaki to jest wysiłek! Wiadomo że w akcji jest wolniej, w końcu jak to już ktoś napisał trzeba ratować a nie być ratowanym  :wacko:

Daro napisał "Barbórkę corocznie obchodzimy w bardziej podniosły sposób niż udział w ściganiu się po schodach!"

Uważam że właśnie taki sposób jest rewelacyjny by obchodzić to święto. Skoro się jest na tym forum to chce się pomagać innym. Taka forma testu jest jedyną w swoim rodzaju weryfikacją sprawności, własnych możliwości oraz braków kondycyjnych. Pod patronatem św. Barbary wszystkie zmagania ze sobą czy to w szybie kopalni czy to na klatce schodowej w wieżowcu pójdą o wiele łatwiej!

Zachęcam do udziału w zawodach w tym roku. Super atmosfera, bardzo dużo drużyn OSP PSP, mogą brać udział również górnicze drużyny!


Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Tradycją górniczego święta jest udział w Mszy Św. Barbórkowej. W tym dniu odbywają się również spotkania i akademie z okazji Dnia Górnika. Myślę że trudno komuś niezwiązanemu z branżą górniczą zrozumieć ten wyjątkowy dzień dla braci górniczej.
Aczkolwiek nie twierdzę że pomysł jest zły. Uważam że jak najbardziej taka rywalizacja jest potrzebna.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Widać kolego DARO jak podniośle obchodzicie to święto skoro, cyt. "...alkomat w tym dniu nie pozwala na założenie aparatów" Faktycznie BARDZO podniośle...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."