Autor Wątek: Obawy co do badań lekarskich  (Przeczytany 1951 razy)

Wurc

  • Gość
Obawy co do badań lekarskich
« dnia: Grudzień 16, 2010, 12:11:29 »
Mam obawy co do badań lekarskich. Zacząłem poważne myśleć nad tym aby startować do SA PSP w Krakowie. Mam jeszcze dwie szanse. Myślę ze z testem teoretycznym mógłbym sobie poradzić gdyż jeśli chodzi o naukę nigdy nie miałem problemów. Co do egzaminu sprawnościowego też dałbym sobie rade. Obawy zaczynają się przy badaniach lekarskich. Może wyda się to śmieszne ale po prostu boję się lekarzy. A co się z tym wiąże podnosi mi się ciśnienie krwi i właśnie tu mógłbym mieć problemy. Nigdy nie miałem problemów z sercem i nie mam nadal. Uprawiam w miarę dużo sportu i nie odczuwałem żadnych dolegliwości. Czy ktoś z Was miał taki przypadek że był zdenerwowany i wynik ciśnienia był wysoki? Co wtedy? Mam też krzywą przegrodę nosowa ale nie przeszkadza mi to w oddychaniu. Zdecydował bym się nawet na zabieg żeby być pewny że będzie wszystko z tym ok. Czy jeżeli "odpadnę" na badaniach to za rok ( oczywiście jeżeli w miarę możliwości mógłbym poprawić dolegliwości zdrowotne) muszę startować od początku i zdawać testy teoretyczne i fizyczne?

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Obawy co do badań lekarskich
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2010, 12:20:38 »
To zależy na jakich lekarzy trafisz. Ja miałem podobnie jak sie zdenerwowałem - ciśnienie 180/90. Nie robili problemu bo całą noc jechałem pociągiem do Katowic na te badania, a co do przegrody to dużo osób ma krzywą mimo iż nie mieli urazów z tym związanych. Okulistka długo oglądała jedno zaczeriwnione oko ale okazało się, że był w nim mały opiłek.
W przypadku niepowodzenia na badaniach jak najbardziej trzeba zdawać od nowa teroię i sprawność.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Obawy co do badań lekarskich
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2010, 18:25:17 »
Porucznika - gdzie miałeś badania robione?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Obawy co do badań lekarskich
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2010, 18:38:59 »
Może wyda się to śmieszne ale po prostu boję się lekarzy. A co się z tym wiąże podnosi mi się ciśnienie krwi i właśnie tu mógłbym mieć problemy. Nigdy nie miałem problemów z sercem i nie mam nadal. Uprawiam w miarę dużo sportu i nie odczuwałem żadnych dolegliwości. Czy ktoś z Was miał taki przypadek że był zdenerwowany i wynik ciśnienia był wysoki? Co wtedy?

Normalka :klol:

Cytuj
Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha to żartobliwe określenia sytuacji, w której wyniki pomiarów wartości ciśnienia tętniczego danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych.

Ciśnienie tętnicze krwi zależy miedzy innymi od aktywności układu współczulnego (część autonomicznego układu nerwowego). Aktywność ta wzmaga się w sytuacjach stresowych. Możliwe jest, że wizyta u lekarza i lęk przed nieprawidłowym wynikiem pomiaru ciśnienia jest tak duży, iż powoduje pobudzenie układu współczulnego, obkurczenie się naczyń tętniczych pod wpływem adrenaliny, wzrost częstości serca i wzrost ciśnienia tętniczego.

http://www.kardiolo.pl/syndrombialegofartucha.htm

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Obawy co do badań lekarskich
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2010, 08:31:31 »
Porucznika - gdzie miałeś badania robione?

6 lat temu w Poliklinice MSWiA w Katowicach bo tam robią badania do CSPSP, Kraków robi u siebie bo widzę, że jesteś właśnie nim zainteresowany.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Obawy co do badań lekarskich
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2010, 14:45:41 »
Tak ja do Krakowa. Dzięki Porucznik za odpowiedz :-)