Autor Wątek: Sprzedaż materiałów pirotechnicznych  (Przeczytany 1267 razy)

Offline rdk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Sprzedaż materiałów pirotechnicznych
« dnia: Grudzień 13, 2010, 15:41:31 »
Witam wszystkich,
chciałbym poruszyć pewien temat: w nowym Rozporządzeniu MSWiA, w par. 9 jest zapis mówiący o zakazie sprzedaży samoobsługowej wyrobów pirotechnicznych i wymagania dotyczące magazynowania takich wyrobów.
W Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 29.07.2005 r. znajdował się wykaz wyrobów pirotechnicznych, wśród których znajdowały się m.in. zimne ognie. Po zmianie ustawy o materiałach wybuchowych (Dz.U. 2010 nr 155 poz. 1039) uchylono Rozp. MGiP.
Nie mogę znaleźć żadnych informacji o nowym rozporządzeniu zawierającym wykaz materiałów pirotechnicznych i w związku z tym mam pytanie: czy ktoś z Was ma informacje na ten temat? Ewentualnie co robić w sytuacji, kiedy takiego wykazu nie ma? Czy jako obowiązujący traktować ostatnią wersję? Rozumiem magazynowanie środków wybuchowych (petardy, wyrzutnie, itp.), ale tworzyć magazyn sprzedając np. tylko zimne ognie...?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Sprzedaż materiałów pirotechnicznych
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:51:57 »
Jeżeli nie zmienili klasyfikacji to wg. ADR materiały pirotechniczne należące do klasy 1.4S i 1.4G nie wymaga się zezwolenia. Nie wgryzałem się w to ostatnio ale tak było jeszcze rok temu.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline pleszak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Sprzedaż materiałów pirotechnicznych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2010, 14:25:38 »
Witaj,
wiele odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz w ustawie z 22 lipca 2010 r. (Dz U. Nr 155, poz. 1039)