Autor Wątek: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji  (Przeczytany 3501 razy)


Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:01:22 »
Żeby nie wprowadzili takich przepisów do całej mundurówki, bo wtedy przepisy i nabory będą zaostrzone.  :straz: :kask:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2010, 00:00:22 »
Hm czytałem no i powiem tak że co do fryzur to może i racja, nie moze taki policjant wyglądać jak pajac. A co do wisiorków, to jak byście się poczuli jak by zatrzymał was policjant do kontorli z łańcuszkiem na szyi jak by go krowie z obory zabrał ?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:12:40 »
np. z takim:



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 09:49:03 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:52:30 »
Hm czytałem no i powiem tak że co do fryzur to może i racja, nie moze taki policjant wyglądać jak pajac. A co do wisiorków, to jak byście się poczuli jak by zatrzymał was policjant do kontorli z łańcuszkiem na szyi jak by go krowie z obory zabrał ?

Ja myślę że nie chodzi tu o łańcuszki na szyi chociaż i one mają wpływ na ogólny wygląd. Ale np nie wyobrażam sobie policjanta (jak również każdego funkcjonariusza służb mundurowych w tym strażaka) np z przeciętym na pół językiem, z kolczykiem na języku, z tatuażem na czole czy wystającym np na szyi, z kolczykami w uszach jak rasowi rockmeni (oczywiście u mężczyzn, bo kobiecie kolczyki dodają uroku, chociaż również powinny być skromne). Zresztą nie wyobrażam sobie kobiety w służbie wymalowanej jak dziwka z krajowej A6, z kolczykami wielkości koła z traktora, z pępkiem czy biustem na wierzchu.
Służba wprowadza niestety pewne ograniczenia w tym zakresie i warto je przestrzegać.

p.s. oczywiście tatuaże na łydkach, bicepsach czy klacie jak najbardziej mogą pozostać. Ważne tylko żeby nie rzucały się w oczy
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:12:16 »
daro to samo chciałem napisać ale za długie mi to było :D

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:53:41 »
A sędzia w sądzie to z jakim kajdanem i orłem na piersiach chodzi  :rofl:
a tak na marginesie to chyba mają za dużo chętnych, że takie głupoty wymyślają. Zaczęło sie od mandatów a skończy na rozmiarze buta.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:51:07 »
dobrze robią ,to obywatel prawa więc musi dawać jakiś przykład przynajmniej wyglądem ^_^

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2012, 10:09:58 »
Policyjna wojna o włosy

Cytuj
Jeden z policjantów chce nosić dłuższe, ale przełożeni mówią jasno: w mundurze ma być krótko i schludnie. Strażacy co prawda też noszą mundur, ale oni mogą sobie pozwolić na wąsy, a nawet brody i bokobrody, choć z rozsądkiem.

http://www.tvn24.pl/-1,1736135,0,1,policyjna-wojna-o-wlosy,wiadomosc.html

Offline alex43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2012, 20:13:02 »
JA MYŚLĘ ŻE KAŻDY MUNDUR DO CZEGOŚ ZOBOWIĄZUJE - SCHLUDNY ZADBANY WYGLĄD wszak panowie za mundurem panny...  a kolczyki w nosie , brwi, i gdzie jeszcze popadnie owszem  ale na dyskotekę , plażę a nie do munduru :)  ale - jednemu podoba się córka , drugiemu teściowa :):):) :szalony: wyobraźcie sobie- Dzień Niepodległości - Kompania reprezentacyjna z kolczykami w nosie .... bleeee  to samo sztandar strażacki , czy inny fuj :) lang ma rację i my -kobiety  i panowie muszą przyporządkować się regulaminowi noszenia munduru - przecież to on sam jest największą ozdobą:)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2012, 00:02:25 »
Jak czytam takie artykuły to ciesze sie że sie nie podziarałem...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Długie włosy, wisiorki i tatuaże oficjalnie zakazane w policji
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2013, 15:58:23 »
Dress code dla policjantów. Koniec z mocnym makijażem i pomalowanymi paznokciami.
U nas też niektórym paniom przydałoby się obcęgi i szlifierki uruchomić.  :szalony:  :klol:

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2855:dress-code-dla-policjantow&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://wyborcza.pl/1,75478,13562955,Dress_code_dla_policjantow__Koniec_z_mocnym_makijazem.html#ixzz2NaIZ2Lpt